Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

DJI drone


sarsema

Recommended Posts

Ами да яко е :-) Искам да питам понеже не съм в БГ как стоят нещата с летенето.Може ли да се лети навсякаде с него.Вчера си поръчах от ибей едни крачета за повдигане с 2 фенерчета отдоло.Също така съм рибар и има един сайт за вкарване на въдицата дали ще има ефект от него.Забравих да кажа че и аз съм с мавик про.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е чак толкова специализирани не сме :) Аз само за фото и видео го ползвам, а btw който има интерес, може да ми чекне инстаграма: https://www.instagram.com/stefantotev/ (личи си кои са дронските).
Аз съм много доволен от машинката - най-вече от размерите и качеството на камерата. Със сигурност може и по-добре, но там влизаме в 5-цифрени суми и специален превоз :)
Май имаше тема за дроновете?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз от известно време се оглеждам за дрон. Освен качеството на камерата ме интересува да има и опция follow me. Някой с повече опит да препоръча. Много информация изчетох из нета, но общо взето всяка марка си хвали дрона.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В БГ, както се очаква няма регулации за дроновете, нито се регистрират. Разбира се не може да се лети около летища, стадиони. В апликацията има опция да видиш къде е забранено, не че някой тук ще ти каже нещо, но все пак.

DJI и Мавик имат различни опции да те следи дрона. Active follow. Не очаквай чудеса като тези от рекламните клипове.

Аз съм доволен от моя дрон, прави ми няколко пъти мизерии и то точно на най-неподходящите места, но това е положението :)

Наскоро ми доставиха този кейс и съм много доволен от цена/качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мавикът има какви ли не смарт/опростени функции (като follow me), но изобщо им нямам вяра и никога не съм ги ползвал. Даже сензорите за близост съм изключил, че правят мизерии като искаш да се приземиш на тясно пространство.

За дроновете марките са DJI и всички останали. Няма какво много да се умува освен това дали искаш компактен размер или да му купуваш отделна раница за пренасяне. Аз моя го нося във фотографска раница и чанта и пак ми натежава като се добавят контролера и още 1-2 допълнителни батерии..

По мое мнение мавикът е най-добрият избор за любители и ентусиасти, без компромис в качество, бързина и живот на батерията спрямо Фантома например. Новият фантом про е с по-добра камера, но си е за по-професионални цели.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно и според мен са DJI и всички останали.Аз съм ползвал всички функции и бих казал че се справя доста добре с всички. За кейсове използвам на DJI.Времето което лети дрона е доста добро, но все пак си взех още една батерия с зарядно за кола, че като се пребера в БГ и тръгна за риба да го използвам по дълго време.В америка са доста стриктни към дронове и трябват регистрации за да летиш.Само се чудя как ще го закарам до БГ на самолета.Гледам клипчета в YouTube но за БГ нищо не намирам.Някой да е патувал с него на самолет да каже как стоят нещата?!

Редактирано от sarsema
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предстои пътуване и мисля да го взема с мен, предполагам не е проблем да ти е в багажа, не се бях замислял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем със самолети стига дестинацията да не ви е Швеция :)
Интересувайте се за всяка страна какви са законите за летене с дрон - гугъл знае всичко. На Метеора например е забранено, че даже и табели са сложили.
Аз летях без проблеми в Чехия, Унгария и Македония. За САЩ май е най-стриктно и трябва повече проучване за определени места/щати.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема са батериите а не самия дрон.До колкото разбрах трябва една от батериите да е в дрона а другата да е обезопасена и да не е в ръчния ти багаж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Да събудим малко темата

Аз преди няколко месеца се накиприх с един DJI Spark, който е супер за първи дрон, но бързо му се нарадвах и тези дни очаквам да ми кацне един DJI Mavic Air 2, за който има доста добри отзиви. Взимам го с идеята да го използвам в каяка и за целта ми поръчах един много грозен landing gear за вода, който се надявам да върши някаква работа.

61K7znuuFuL._AC_SY355_.jpg.e03cf2ba31d803ef132bd904deb27fe4.jpg

 

Пробваах подобен кит на Spark и съм доволен от резултата.

 

, но зависи от нуждите. Като качество на снимки и видео DJI са по-добри, но за следване и избягване на препятствия, Skydio 2 е доста впечатляващ. 

Ето едно видео със Skydio 2:

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е добър за избягване на препятствия, но в твоя случай май няма да има какво да избягва.
Аз бих заложил на качественото видео.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси @Arm11, ако се сетя за нещо, ще те тормозя. :) 
Аз моя Air 2 вече съм го поръчал и не съжалявам, но се замислям дали в един момент да не скоча и на един Skydio 2.

Правих някакви редакции по предния пост и съм затрил този линк :)

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Mavic Pro и съм много доволен, честно казано. Имаше си своите минуси, но като цяло имам доста добри кадри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за първи дрон си взех HUBSAN ZINO 117S, и като цяло съм доволен, но вече няма да си купя дрон, който няма опция да се пази от препядствия. 

Skydio 2 като му гледам ревютата, почвам сериозно да се замислям да го взема.

 
 
Редактирано от bobiikonomov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти чукни някъде из ebay "star wars drone" и гледай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да кацне копеленцето и веднага ще го разходя из Слънчака :)

Решил съм да му купя и DJI Care Refresh, защото видях, че покрива и щети от удавяне.  :)

Купих го пакет Fly More Combo, другите аксесоари, които съм му взел са:

1. CPL филтър с поляризация, в комплекта има още 3 ND филтри (ND16/64/256).

41njMSz7aaL._AC_SL1000_.jpg.34d73e6e2a892e7f1492145521c99a33.jpg
2. Landing gear за приводняване. :) 
61K7znuuFuL._AC_SY355_.jpg.c69bb250e4c2739dfc48a6e19746c5b2.jpg

3. Waterproof куфар да му е сухо в каяка. :) 
s-qqq.thumb.jpg.8ca58f868638a2e69738b3036d709270.jpg

4. Силиконов калъф с каишка, да може дистанционното да ми виси на врата и да го пази от солените ми пръсти. :) 
s-l1600.thumb.jpg.e5ae84ff7fbc3cb4cb7ce03f34215291.jpg

5. Micro SD карта SanDisk Extreme Pro 128 GB.
280712387_81PFSZ40EL._AC_SL1500_.jpg.6378bceb0d69b3380b4634e8ddc3fa9f.jpg

 

Ако някой се сеща за полезен аксесоар, да дава идеи, защото аз още прохождам в тази област.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Практически съвет от мен - вземи си малък и тънък калъф, нещо което да сложиш набързо в багажа и да не заема място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен в каяка е супер мокро, някой път е като под водопад. :)


Adventure Island 2015 - First test (short video)




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...