Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Къде е най-скъп iPhone X?


dessyteneva

Recommended Posts

price-perspective-worth-difference-for-sure1.thumb.jpg.1ed304bcb8a3dcfa0f89335c9d0b170d.jpg

Въпреки, че стартовата цена от 999 долара на iPhone X в САЩ ни се струва висока, таксите за внос и различните данъчни налози я направиха още по-плашеща в някои държави. Business Insider публикува списък на тези, в които десетият юбилеен модел iPhone е най-скъп и класацията се оглавява от Русия, в която цената достига 79 990 рубли, или 1390 долара.

За съжаление това не е единствената държава, където цената на iPhone X надвишава 1300 долара, такава е ситуацията и в Мексико и Великобритания. Важно е да се отбележи, че тези стойности са подвеждащи, тъй като обявената в САЩ цена не включва данъци и повечето американци всъщност ще платят повече от 999 долара. Комбинираните държавни и местни данъци върху продажбите могат да варират от нищо в няколко щата, до над 9% в Луизиана, Тенеси, Арканзас и Алабама. Това всъщност е и причината Apple да обявява цената без данък. В повечето други страни, където процентът върху продажбите е един и същ за цялата държава, компанията посочва общата цена. В Обединеното кралство например, данъкът върху продажбите (ДДС) e 20% и цената на iPhone X става съответно 1127 лири. Apple увеличи миналата година цените на устройствата си във Великобритания, за да отрази намаляването на стойността на паунда след обявяване на резултатите от референдума Brexit, но от тогава има известно възстановяване, което прави ценообразуавнето на Apple да изглежда високо, спрямо други държави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за ЮК не е вярно. Не знам от къде си я прочела тази "новина" но е грешна информацията, даже и не могат да смятат.
Цените в ЮК са 999£ и 1149£. Това са цени в стора и в уеб стора и са с ДДС включено, крайни към клиентите.
Даже и без ДДС да бяха изглежда така 999 х 20%=1198.80£ и 1149х20%=1378.80£. Не знам от къде я взеха тази цена 1127£.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, koksibg написа:

Това за ЮК не е вярно. Не знам от къде си я прочела тази "новина" но е грешна информацията, даже и не могат да смятат.
Цените в ЮК са 999£ и 1149£. Това са цени в стора и в уеб стора и са с ДДС включено, крайни към клиентите.
Даже и без ДДС да бяха изглежда така 999 х 20%=1198.80£ и 1149х20%=1378.80£. Не знам от къде я взеха тази цена 1127£.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сори, тия дни съм само по доктори и болници, не съм смятала цифрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но проб. По бързо оздравяване.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

05c8ec7388f408da9265d0fa2c3c373b.jpg

Без коментар...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коментара е излишен!
Информацията не е вярна!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, dessyteneva написа:

Сори, тия дни съм само по доктори и болници, не съм смятала цифрите.

 

преди 15 часа, koksibg написа:

Това за ЮК не е вярно. Не знам от къде си я прочела тази "новина" но е грешна информацията, даже и не могат да смятат.
Цените в ЮК са 999£ и 1149£. Това са цени в стора и в уеб стора и са с ДДС включено, крайни към клиентите.
Даже и без ДДС да бяха изглежда така 999 х 20%=1198.80£ и 1149х20%=1378.80£. Не знам от къде я взеха тази цена 1127£.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Разликата идва от курса. Превърни 999 долара в паунди и сложи 20% ДДС. Трябва да се получи приблизителна цифра...Поне преди беше така, сега с ниския паунд не знам дали ще е толкова близка. В UK има само ДДС, няма мито на iphone-a, за разлика от EU. 

Редактирано от bache_kolio
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое?


Sent from my iPhone using Tapatalk

$999 това е цена без такси.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво като е без такси? Защо все ги споменавате тия такси все едно са 20+%? За повечето щати е 6-7, а ако се поизчака може да се вземе и без такси онлайн. Основният проблем ще е, че няма да има бройки до догодина. Километричните опашки пред магазините са гарантирани за Х-а.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...