Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

AppleTV 4k


drpetar

Recommended Posts

Гледам че във форума няма голяма еуфория в очакване на новия atv 4k и освен това май е рано, ама реших да почна тема.

Някой знае ли кога ще има наличности в България и на какви цени? Гледам в английския и немския Apple вече може да се поръчва с доставка до 2-3 седмици.

Търсих инфо за БГ ама не намерих. Само в айцентър са намалили цените на 4th Gen, може би в очакване на 4к, а в солитрон са обявили препоръчителни цени 394 лв за 32ГБ и 430 лв за 64ГБ.

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото много има какво да се гледа в 4к ,че и еуфория да има


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, така си е :D  Едва ли скоро ще се възползваме пълноценно от 4k, HDR и Dolby Vision, но предвид по-мощния процесор в сравнение с 4-тата генерация и очакваната сравнително малка разлика в цената май ще се реша на новия модел B) Тъй и тъй пропускам за поредна година новите айфони :mad:

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щях да взимам вчера 4К атв в епъл стор в Хамбург, но нямаха налични. Поиграх си с него иначе, малко по-бърз изглежда, но съществени разлики спрямо предишната генерация няма. И все пак, ще взема по-натам като се появят бройки, понеже гледам всеки ден Нетфликс и Ютюб в 4к. ТВ-то ми няма ХДР, но поне ще съм future proof :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това за фючър прууф е и моето виждане. Остава да чакам да се появят на пазара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали вече ги има у нас? Някой ако попадне на наличности, да свирка.

В новмак уж има, ама сигурно, както винаги, няма. (не пишат дали продукта е наличен)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го чакам, в iStyle ми казаха че го чакат началото на Октомври а в Технополис нищо не знаят.

В OLX има варианти ама са малко надценени поне според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От новмак казаха, че нямат наличности. Очакват след средата на октомври :(

В OLX май леко са се самозабравили

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз очаквам в iStyle 32GB да е 399 лв. и 64GB да е 449 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В iStyle вече има цени за ATV 4k, 32 GB – 395 лв., 64 – 430 лв. За сега имат налични само от 32 GB.

За 35 лв. разлика предпочитам с повечето памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го взех от там (iStyle Serdika), имат само 32 ки. В 9 вечерта преди мен 3-ма човека си купиха 8 и 8+. Консултантър (само един човек) едвам смогваше да им обясни как да си нагласят Touch ID, как да си регистрират мейл и акаунт. След малко единия се върна и пита: "А мелодии от къде?"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито :) Дай впечатления. И аз си го поръчах от айстайл ама сигурно ще дойде в понеделник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Впечатления трудно, до сега съм нямал ATV. Все още ipastore и ipwnstore не работят. Днес видях, че и Spotify нямат апп за ATV. За сега го ползвам за гледане на филми директно от NAS-а без да ползвам DLNA. Мога ли да изключа тъча на дистанционното, когато е в sleep, че котката като мине през него и веднага се включва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз грабнах току-що 32гб от Сердика. Да оправят по-бързо тубата, че ще им го връщам :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

momchil_g Не знам да може. Аз си добавих дистанционното на телевизора към АТВ и карам само с него. В редки случаи, когато трябва да въвеждам текст, ползвам апп-а на телефона. Дистанцията на АТВ, дори не помня къде съм я прибрал.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много по-бързо е новото АТВ 4К. А заради увеличената рам (3 вместо 2 гб), повече приложения на заден план се отварят там, където съм ги оставил.
Имам обаче един проблем с блутуут - наблюдават се някакви гличове на моменти със звука, когато слушам с airpods или beats solo3. По-изразени са с първите. Не мога да ги обясня добре, понеже се различават, но най-общо казано понякога се усещат като разпадане на връзката, друг път - като леко изкривяване на звука. Случват се в различни интервали - от 20 сек до минута, но много ме дразнят. Със старото АТВ никога не съм имал подобни проблеми. Сигурно се дължи на новия BT 5 и някаква лека несъвместимост, но вярвам, че ще го оправят с ъпдейт - я на слушалките, я на tvOS. Ще им пиша фийдбек.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте,

Сдобих се и аз с такава джаджа. Качих й MrMC и се опитвам да гледам филмите, които съм записал на NAS, но нещо не мога да се преборя със субтитрите. Ще помоля за малко помощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От настройките:

d9f44c348cf371ae87244145030ea569.jpg

Обърни внимание на кодировката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така съм направил настройките и не излизат субтитрите.

От Макбука с VLC си ги намира, но от АТВ не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен субтитрите са на маймуница, купих си Infuse Pro.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да са на маймуница, ако си с правилни настройки. Кодировка: windows (cyrilic)!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това направих, няколко пъти

MrMC търси субтитри( както и infuse). Не е задължително да ги имаш. Ако ти е включена добвката OpenSubtitles и си настроил да търси на Бг, няма да имаш проблеми.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...