Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Обслужването от Creative center на Apple продукти вече е въпрос на избор


algor

Recommended Posts

Ъъъ не за Теленор. Технополис, Техномаркет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми пратиха мейл от Creative, че ще ми заменят телефона. Другата седмица да очаквам включване. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10/10/2017 at 11:31, mirror написа:

Това е телефон на 11 месеца и не го заменят, а ремонтират!!!

 

Ремонтът винаги е първата опция, замяната - следваща, особено за неща, които са лесни за ремонтиране. В случая, смяната на дисплей е сравнително рутинна процедура, така че не виждам защо биха го сменили. Пък и в края на деня, ако телефонът ти работи и проблемът е отстранен, какво е значението дали са ти дали нов телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

18 календарни дни,  заменен, аз му разлепих стикерите. :)

0jE1HCi.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преглеждайки темата се усетих, че не ви казах какво стана с моя казус, за който писах в друга тема.

на 30/09/2017 at 21:28, algor написа:

Така...
Моите 3-седмични премеждия с Криейтив и тестовете, които правиха с апарата ми, не знам защо ме карат да мисля, че въпросният Криейтив и новите собственици от тук нататък ще правят всичко възможно да подменят колкото е възможно по-малко апарати.
Както ми обясниха, въпросните тестове са създадени от Apple и всеки апарат, който се приема за диагностика, оплакванията се пращат към Apple, а те връщат на сервиза инструкция кои тестове да се направят за локализация на проблемите.
Ако тестовете локализират проблема е ясно - или се отремонтират или се подменя апарата.
Ако, обаче, тестовете не отсеят проблем и не го локализират, потребителя си получава апаратчето и по живо по здраво кой откъде е.
Не ми показаха тестовете какви са, какви проверки съдържат и какво е изплюто написано.

Относно това, че много често по време на разговор човека отсреща спира да ме чува или разговора ни прекъсва или с прекъсването виждам, че горе на обхвата пише Searching..., приемчика се обърна и вика:

- А, за това сега ще ви обясня защо се получава и най-вече за прекъсванията на разговора. Този проблем се среща при 7Plus и то не при всички. Както знаете, отзад при камерата има микрофон, който е шумоизолиращ. При разговор, гласа ви се улавя от микрофона (и ми показва с неговия апарат как телефона е изправен от ухото до устата), който чисти шумовете и гласа ви стига чист до човека от другата страна. Когато мръднете апарата малко встрани от устата (прави движението, с което горната част остава на ухото, а долната я отдалечава от устата на сантим-два-три и апарата застава под ъгъл от долепен за ухото горе до отдалечен от устата долу), тогава микрофона вече третира всичко като шум и като не предава глас, човека отсреща спира да ви чува. След 3, 8 или 20 секунди като върнете апарата отново вертикално по цялата височина, човека отсреща отново започва да ви чува, ако разговора не е прекъснал.

Е, 5 души бяхме в чакалнята и в този момент вече дружен смях се изви в полите на Витоша.
Приемчика също се позасмя и явно се целуна мислено за приказката, която му дойде на акъла да ни разкаже.

Та...
Онзи ден си взех апарата и вчера отлетя към добрата, стара Англия, където във вторник (последният ден от първата година гаранция) има записан час за проблемите си в Apple store в Рединг и това ще е последният ми опит да се отремонтира или смени апарата.
Ако това с тестовете е международна политика вече (не знам преди дали е било така), то явно ще си го ползвам така или ще с еопитам да си търся правата тук чрез КЗП и всички последващи институции.
Не знам дали ще има успех това, но поне искам да видя т. нар. тестове какви са, какво  етествано и какво са показали като резултат.

А, да...
Сега ще кача едно кратко клипче в тубата, което им показах и за прескачането на картината в определени моменти.

пп. Не знам дали поста ми е за тук, но модераторите да го местят където трябва, ако преценят, че не е за тази тема.

Едит: ето и това клипче пратих на сервиза им, за проблема с прескачането на картината.

 

Това творчество визирах.
Та...
На 03.10.17 в Apple store в Рединг, в 15.00 местно време:
След посрещането и бла бла бла за добре дошъл и устни обяснения на проблемите, както и показване на клипа с проблема (на който младежа възкликва Уау...това е сериозен проблем, който не съм виждал до сега), юнака взима апарата и влиза в служебната част на магазина.
След 10 минути се връща и казва:
- Така, още на първия тест с апарата се оказа, че има проблемна "сива" зона в областта на сим картата, откъдето явно се получават прекъсванията на разговорите, това че другата страна спира да ви чува и т.н.
Ако продължим и се окаже, че и останалите оплаквания са проблеми, ще оставите апарата и чрез ремонт ще отстраним въпросните проблеми за ден-два.
Утре или вдруги ден, обаче, ние ще върнем отремонтирания апарат и ако след 3, 7, 10 дни някой от проблемите възникне отново, ние няма да можем да ремонтираме апарата гаранционно, тъй като днес е последният ден от гаранцията.
Това е факт, който ние определяме като рисков за ремонт на апарата и поради това ще го подменим с нов!

Следва подмяната на апарата, пожелания за безпроблемната му работа от тук насетне и адиос.
 

Оставям всеки да си направи изводите, а аз оттук нататък няма да се занимавам с БГ сервизи, а всеки апарат ще пътува към чужбина, колкото и евтино/скъпо да ми е това упражнение.

Пожелавам на всички по-малко проблеми с апаратите ви и дано не стигате до ремонтни дейности при палячовците, наречени Криейтив център. :)

Редактирано от algor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нашите или нямат право или топки да вземат подобно решение. Което ни поставя в много нелепо положение.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или са големи тарикати и не работят за доброто име на марката, а работят за собствена изгода ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственият апарат,който съм оставял на сервиз в Криейтив,беше 5S,месец преди да му изтече допълнителния епъл кеър.
На другия ден казаха,че ще го ремонтират,отговорих че не ме устройва и имам време да го изпратя до USA.На третия ден-Заповядайте в удобно за Вас време,апарата е подменен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да изрази мнение от iStyle като сервиз(макар и от скоро)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писмо получих да оценя сервизирането на телефона ми.

OjZkEC6.jpg

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Много найс, гледал ли си им цените на криейтив?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да :)

http://creativecenter.bg/wp-content/uploads/2016/09/IOS-prices-BG4.pdf

И все пак за 1 ден да ти сменят дисплея е впечатляващо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Алек Сервиз ще ти го сменят и по-бързо ;) За цените няма и да коментираме ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се запази ли гаранцията, ако е гаранционен?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Изключителни некадърници. Звъня по телефона...нямало телефон за сервиза , това било само за продажби. Трябвало да пиша имейл. А аз им писах имейл. Преди две седмици.  

Вече втори път телефона ми е на сервиз при тия и пак нищо му нямало. Нормално било да излиза черен екран и да се върти колелото. Ремонт няма да има. Нито да ми бъде заменен телефона.

Кажете освен до КЗП , къде да се обърна ?

 

 

 

Редактирано от RedBull
ьяаьяаьяа
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи това с черния екран става като е под 10%. 6% Както си цъкам ми излиза черен екран и ми показва едно кръгче. Пусна го пак - 9%. 

След това се изключва отново и трябва веднага в заядното, за да се пусне.

 

https://macreports.com/ios-10-black-screen-spinning-wheel-fix/

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ми пробвай с КЗП, но ако искаш го прати до някой епъл център в Европа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти не можеш да си формулираш оплакванията тук и то при положение, че ти "вадим думите с ченгел от устата", представям си как си отишъл в сервиза и си си формулирал оплакванията там!
Ако си им казал "не работи" или пък "не ми държи батерията" представям си как са погледнали на проблема ти, който така или иначе едно 90% от хората които могат да ти помогнат в този форум не можаха да рсзберат какви са.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето проблема

Цитат

 

С две думи...да обесня и на Вас какво се случи. Всичко започна след като един ден телефонът ми беше под 10% заряд. Бях навън. Когато ми се появи черен екран с въртящо се кръгче. След като опитах да го пусна се пуска логото на Епъл и ми иска passcode. Вкарвам passcode и опитвам да влезна в някое приложение, при което телефонът заби за момент и се изключи. Забелязах, че в този момент беше горещ. Да подчертая , че в този ден не беше студено. 

След това отново направи същия проблем и ви го оставих в сервиза. Телефонът беше на 6%. Докато гледах телефона, екрана замръзна за секунди. След което ми излезна черен екран с въртящото колело и се изключи. Пуснах го пак. Отново логото на Епъл ми излезна и вкарах passcode. Телефонът този път беше на 9%. Опитах се да влезна в приложението Phone, "замръзна" за момент и ми показа отново черен екран с въртящо се колело. И трябваше да го вкарам в мрежата да се зареди. 

При ползване на телефона от 58% примерно, докато го гледам пада директно на 55-54%. 3-4% в рамките на секунди! Което не е нормално. 

Другото което е. Не помня преди или след първото постъпване на телефона в сервиза при слушане на приложението TuneIn, в рамките на 2 часа, падна от 30 и няколко процента на 4% с изключен екран. А задният капак беше мнооого горещ!!! Подчертавам много горещ.

 

enter image description here

Ето тука е описано за този проблем.

https://stackoverflow.com/questions/47604940/ios-11-black-screen-with-loading-indicator

https://forums.macrumors.com/threads/ios-11-iphone-instability-spinning-wheel-related-to-problem-with-automatic-app-update-glitch.2076795/

https://stackoverflow.com/questions/47604940/ios-11-black-screen-with-loading-indicator

https://discussions.apple.com/thread/8183705

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки един iPhone, когато му свърши батерията, се изключва по същия описан от теб начин!
Престани да акцентираш на “черен екран с въртящо се кръгче”. Точно това НЕ е проблем!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...