Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

EFF твърди, че тогълите за WiFi и Bluetooth в контролния център на iOS 11 са подвеждащи


dessyteneva

Recommended Posts

bluetooth-wifi-control-center-ios-11.jpg.419ab46a2cbdfcca9a3b5bfa2218445f.jpg

Apple неотдавна потвърди, че WiFi и Bluetooth не се изключват напълно, когато това се прави от контролния център и промяната предизвика критиките на известна нестопанска група за дигиталин права. Както вече знаете, ако изключите двете функции от тогълите в контролния център, това само разкачва свързаните аксесоари и самия телефон от WiFi мрежата, но те остават активирани. Освен това и двете опции се включват автоматично всеки ден в 5 часа местно време, или когато устройството се рестартира. iOS 11 работи по този начин, за да бъдат WiFi и Bluetooth достъпни за AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch, услугите за местоположение и функциите за непрекъснатост като Handoff и Instant Hotspot.

В резултат на това, фондацията „Електронни граници“ смята, че iOS 11 компрометира сигурността на потребителите и заяви в своя статия, че тези тогъли са „подвеждащи“ и „неприемливи за сигурността“.

Цитат

"Когато телефонът се държи по този начин, който не съответства на потребителския интерфейс, това води до проблеми както със сигуронстта, така и с поверителността. Самият потребител няма визуални или текстови доказателства за да разбере поведението на устройството, което може да доведе до загуба на доверие в операционната система, която не предава вярно това, което се случва. Потребителите разчитат на нея, като основа за повечето си решения за сигурност и поверителност, независимо от това, което приложение, или свързано устройство използва и това доверие е фундаментално".

EFF заяви още, че „вратичката във връзката“ може потенциално да остави потребителите уязвими за нови атаки и тя е свързана с уязвимости и недостатъци в сигурността на съвременните технологии.

Статията допълва, че на минимално ниво Apple трябва да запази функцията на контролния център изключена, докато самия потребител не я активира отново, вместо да пренебрегва избора му в 5 сутринта на следващия ден.

Като цяло аргументите на фондацията са същите, като тези споделени от потребителите недоволни от пормяната, но тогълите се държат по същия начин и в бета версията на iOS 11.1, така че няма индикации, че Apple ще направи промяна скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен тази нова функция много ми допада. Какво като ги разкача?!? Нали мога да ги изключа ако искам. Така имам 2 възможности и избор, вместо да правя едно и също по 2 различни начина!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто Ейпълци надминаха себе си тази година!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално за г**й компания

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даа, още малко ще ги потърпя и ще стане като при лаптопите - загубиха ме като клиент безвъзвратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето търпение свърши. Ужасно съжалявам ,че миналата седмица взех 8+, но сега чакам да ми дадат Note8 и приключвам с тази пародия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да кажат защо, едва ли ще го разберем. Всеки има право да ползва и не ползва каквото пожелае. Така са го почуствали, така ще го направят. След време може пак да се завърнат и да кажат същото в обратна посока. За тях времето ще покаже. За нас, едва ли има промяна и значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След 7 г с ios и много хубави моменти особенно първите 2-3 г идва и момент на отегчение! Аз лично от 6S насам не виждам нищо ново за което да си дам парите, въпреки, че го направих ! Имам нужда да пробвам и нещо друго с повече възможности и мисля , че това е андроид и главно Note8, може да дойде време отново за ios и iPhone , но имам съмнения, ще поживеем и ще видим!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Note 8 е голямо дърво...Батерията държи към 6, 6:30 часа. Вземи си нещо с по голяма батерия...

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Fakoni написа:

Note 8 е голямо дърво...Батерията държи към 6, 6:30 часа. Вземи си нещо с по голяма батерия...

 

Аз съм с други наблюдения за батерията ,ще видим, а и при него има FastCharge в комплекта за разлика от други ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10/8/2017 at 7:44, Victormihov написа:

Абе оср*ха се тотална тази година и ъпдейта на мака е с грешки.
Скапа ми лаптопа и сега го преинсталирвам- пише някаква грешка след ъпдейт и не може да се оправи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

при мен ъпдейта ми заби 2часа не мръдна, рестартирах и до там.. после в рековерито се гърбих през терминала да копирам всичко, цъкнах му реинсталл и то взе че се инсталира и тръгна. отделно последно ъпдейтите през апстора дават грешки, сафарито забиваше яко за няколко секунди, сега целия мак фрийзва.. мързи ме да му правя чиста инсталация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...