Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мак софтуер за интернет сигурност?


profusion

Recommended Posts

За вируси положението е ясно за Мак, обаче ползвате ли  някакъв софтуер който следи за сайтове който искат да ви налеят малуер или други подобни бъгни или да злоупотребят със сигурноста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ползвам абсолютно нищо, дори и адблокер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Единственото което ползвам е LittleSnitch и съм забранил 1 камара рекламни и тракинг сайтове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12/13/2017 at 23:01, kal1ch написа:

Единственото което ползвам е LittleSnitch и съм забранил 1 камара рекламни и тракинг сайтове. 

Би ли споделил кои са и как си ги забранил с LittleSnitch ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LittleSnitch е Firewall програма, която ми позволява да забраня на което и да е било приложение да достъпва дадени домейни, събдомейни и т.н. 

Не ми се рови из списъците, но всичко що е свързано с Google tracking, ads, analytics, DoubleClick и други подобни просто не се зареждат. 

Най-забавното от тая схема е, че имам безплатен Spotify без реклами, който почти не ползвам. :D 

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Може ли малко подробности относно "безплатния" Спотифай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tова са ми настройките за Spotify:
332rlgo.png

Така изглежда програмата:
91e7nn.png

Но сега пробвах да слушам малко аудио и явно вече са запушили тази дупка, защото между песните получавам аудио реклами.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Освен LittleSnitch ползвам и Epic Privacy Browser. Доволен съм от крайния резултат.  линк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, то това е новата мода са събиране на данни. "Прайвъси" през техен впн и после шиткане на масивите на плащащите за такива данни. Било служби, било рекламни агенции. Понятието "кромиум" и "прайвъси" са силно взаимноизключващи се термини. ;)

carousel1.png

Истинската схема е снич-ката със списъка на Калата горе. Или филтриращ по днс в рутера :) списък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Alxx® написа:

Истинската схема е снич-ката със списъка на Калата горе.

Може би трябваше да обърнеш внимание, че ползвам LittleSnitch и мнението ми не противоречи на това на kal1ch.  За останалата част от коментара няма да спамим. Всеки има право на мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би СЪМ обърнал ;) Коментарът ми е относно "услужливите" напоследък браузъри...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Колеги тъй като Littesnitch все още няма кракната версия за Mojave, се принудих да сложа Hands Off, но там не мога да импортна правилата както в снича от тук http://pgl.yoyo.org/adservers/

Някакви идеи как да го направя, че ми писна от реклами и всякакви други глупости, а литъл снича беше супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

То и аз нямах докато не ъпдейтнах на 10.14
Новата версия все още я няма кракната.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз с кеф си използвам LittleSnitch и MicroSnitch. Лицензирани са ми и работят безпроблемно под Муха ве.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...