Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смарт устройства,които ползвам!


gogi6

Recommended Posts

В тази тема може да споделяме информация за смарт устройствата,които ползваме в дома и ежедневието.Имаме достатъчно информация за Apple продукти,така че тук може да обменяме опит за останалите неща.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Fire TV 2-gen,Amzfit watch,Mi router 3,Mi Band 2 са някои от нещата,които ползвам.За всяко едно от тях мога да бъда полезен с информация,настройки,възможности:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен айфона имам и андроид тв бокс. Гледам на него отвреме-навреме програми от популярен руски сайт. И понякога екрана от айфона

Модела е Mini M8s

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Постове,които не са по темата ще бъдат изтрити!

Искам да помоля,като споделяте за устройствата,да казвате точно моделите.Така може да намерите съмишленици с които да обмените полезна информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • gogi6 locked this topic
  • gogi6 unlocked this topic

Добре, бе, ама защо из всички теми триете само моите мнения?
Щото мисля, че този форум е за iPhone обществото и който иска да пише за Андроид има специализирани форуми, затова ли?

Заеви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Fire Tv 2 съвместно с Apple TV,от около година и половина.Имало е случаи,когато не е изключвано по ден-два с постоянно гледане на IPTV с HD резолюция.Здрава машинка на добра цена.Лесно се инсталират приложения от трети източници,дори от IOS с апликация:) Kodi работи в пъти по-добре,отколкото на IOS.Малко неприятно първоначално усещане при работата с андроид+ линукс,но резултата накрая е задоволяващ.30 FPS също е минус,но с подходящи настройки на SPMC или MrMC това остава незабележимо.Поддържа 4К.Amazon пуска сега нов модел с HDR на цена 60-70 $ мисля.AirPlay изобщо не е проблем.Оценка цена-качество 10 от 10!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Philips Hue - инвестиция си е, но е много яко. Управление със Сири, сцени (пр. за филми, футбол, работа, релакс и т.н.). Настройката е неограничена. Бърз достъп през HomeKit. 

Withings Home Cam (Nokia Home Cam) - яка идея, кофти софт и съпорт. Купиха ги Нокия наскоро и нищо не се е подобрило, даже май се влошиха нещата. Иначе камерата е с много добро качество (вкл. и за нощно IR виждане), има нотификации при зададени критерии и настройка (движение, шум, по време на денонощието). Вграден микрофон за обратна връзка (говориш през телефона, чува се в стаята с камерата). Датчик за замърсяването на въздуха. 

Withings Thermo - термометър, който за 3 сек. мери температурата само с докосване по челото. Много е точен, но не е евтин. Дебнах го много да излезе на промоция (-20%), но си заслужава. Пази история с меренията, въвеждат се хора (пол, възраст) и според тях лампичката свети в различни цветове спрямо колко е висока треската. Има тъч управление за задаване на лицето, на което е измерена температурата. 

Withings Smart body analyzer (везна) - с две думи - добра е. Точна. За който иска да си следи теглото, трябва му нещо подобно, което да изкарва историята на претеглянията години назад. Има термометър и датчик за замърсяването на въздуха. Мери и пулс. Всичко се настройва и пак се въвеждат лица (като автоматично разпознава кой се тегли). 

Sonos Play:1, Play:5, Playbar - цифра са, но в домашното аудио са от ранга на Apple. Без жици, бърз директен контрол, никакво насичане и забавяне. Все едно всичко е по кабел. Уникален звук (може за тези пари да има и по-заслужаващи си системи, но не и толкова лесни за настройка и употреба). 

Сигурно има и нещо друго, но това ми е на ума засега, а и мачът почва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Освен новия ми iPhone SE ползвам и няколко берита.BlackBerry Passport Silver Edition,Priv и BlackBerry Keyone.Паспорта е с BlackBerry 10 os която е страхотна но за съжаление няма много приложения за нея вече,има възможност за инсталация на андроидски приложения но те не работят добре на BB10 os.Priv и Keyone са с андроид ос.Новия ми iPhone SE e първия ми айфон и съм доста впечатлен от телефона и ios

 

Изпратено от моят BBB100-1 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Philips Hue навсякъде вкъщи. Не само крушки, а и димиращи ключове на Philips + сензори за движение за някои помещения.

Netatmo за температура и качество на въздуха в помещението.

Смарт контакти на Elgato Eve. Съвместими с Home Kit. Ползвам ги за котлоните и фурната, за да не стане беля с децата.

Роботизирана прахосмукачка.

Роботизирана подомиячка.

Миячка за прозорци.

Достъп до климатиците през телефона.

Достъп до алармата през телефона.

Камера Omna D-Link, съвместима с Home Kit.

 

В плановете ми са автоматични корнизи за пердета и централен спирателен кран за водата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте,някой ползва ли подобна джаджа,не е евтина и заради това преди поръчка искам да разбера дали върши работа?

Имам голям влагоабсурбатор и съм доволен от него,събира доста вода с тези запечатвания на домовете:),но тази джаджа е различна.

https://www.xiaomishop.bg/Блог/Mi-Air-Purifier-2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сайта “майка” има доста ревюта и то от Български потребители и цената е на половина...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не видях никъде цени ,нито мнения,би ли ме насочил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24/01/2018 at 9:05, gorgior написа:

Продуктите на Шайоми винаги са си заслужавали парите. Говоря от опит с други техни продукти. Това обаче не съм го ползвал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

С това не съм съгласен и изразявам само лично мнение.
В ниския ценови диапазон наистина няма кой да ги стигне и са неотразими и незаменими като марка и продукти.
Имам предвид в границата до 350 лева, макс 400.
В диапазона 700-900-1000 и нагоре са далече от "заслужаване на парите" и за тези пари може човек да купи нещо дзлеч по-добро.
Мнението ми (в горния клас) е базирано само на мобилни телефони, но ако има други стоки, които заслужават внимание със знак плюс, съм готов да прочета с удоволствие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се поразрових в нета за цени и мнения.Фрапиращо е първо разлика на цената в различни бг страници

http://www.citytel.bg/xiaomi-mi-air-purrifier-2

А дали е полезна джаджа,повечето мнения са- по-често проветряване на помещенията вършело същата работа.Все още се двуумя за покупка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще проветриш като отвориш, ама какво ще влезе? У вас имаш миризми от готвене(особенно от бобец, зеленце...) и почти нищо друго, а отвън? Ненапразно новата столична ругатня е "да го дишаш!"...

В Китай вече има такъв почиствател с гигантски размери на улицата.

Редакция: забравих, че си търновец :) На теб може още да не ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: Ти поне няма как да страдаш от анемия... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че има полза! Особено за деца!

Ето това дойде днес и командва всичко възможно! Дори дистанционното да не фигурира в списъка, създаваш собствено такова с натискане и запаметяване на желаните команди Недостатък е, че трябва да зададеш локация Китай. Но повечето настройки излизат на зададения език! И най-голямата екстра е, че работи през друга мрежа..wi-fi, мобилна Дали заслужава 17$?! Няма смисъл от отговор!be8fbc523564db2a958edee7c18be0cd.jpg

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не видях никъде цени ,нито мнения,би ли ме насочил?

Говоря за али.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам тази четка за зъби, лесна настройка, батерията издържа около месец при 2 миения на ден, като цяло заслужава си за парите  

https://www.gearbest.com/tooth-care/pp_616635.html?lkid=10102456&vip=

Сравнявал съм с подобен продукт с марка Philips, не мога да установя разлика

https://www.amazon.fr/Philips-HX9362-67-électrique-lithium-ion/dp/B005IPM8Q6/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1511294131&sr=8-17&keywords=philips%2Bdiamondclean&th=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За тези, на които не им се дават 350 лв. за AirPods това ще им свърши чудесна работа. В комбинация с епълските слушалки става удобен компромисен вариант:)
Look what I found on AliExpress
https://www.aliexpress.com/item/32826848356/32826848356.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това имам, само че предния модел. Някои станции го заглушават при мен понякога.В ауди с тяхната concert система ли беше, не работи коректно. Зарядното е супер иначе.

Колкото за блутута в комбинация със слушалките, може да се ползва не само за телефон( и там е удобно). Примерно вечер когато другите спят, вързваш го за AppleTv и ти си човека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Шиомито 2с от повече от година и мисля е съм го хвалил и преди, ама за разговор не става категорично, много му е бъгав микрофона...

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам 3с и няма микрофон, но работи добре. Даже поръчах още едно за другата кошница.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...