Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смарт устройства,които ползвам!


gogi6

Recommended Posts

Някой ползва ли устройство, което да управлява климатици дистанционно? Имах за кратко Logitech harmony elite - ужасно е и не можах да подкарам тази функционалност. Има едно sensibo, ама е 100$ и не си заслужава само за пустия климатик.
Не е вариант със смарт щепсел, т.к. климатиците са свързани директно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/uQZVvIju

Това управлява всичко възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал ли си го,не видях в описанието ,дали става за отдалечен достъп?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиша, защото го имам от няколко месеца. И да, има достъп от всички точки чрез MiHome app.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запалихте ми фитилите с тея шаоми и днес пристигна XiaomiMi Wifi Router 3C . Много приятно съм изненадан от представянето му . Взех го специално за VPN ползване и баца на макс.

Малко не съм дочел и чак сега разбрах ,че всъщност съм поръчал 3C вместо 3 , но машинката е супер от всякъде и изобщо за £13 мнооого стока получавам.

Чакам още Home gateway  , някоко датчика за врати и прозорци , датчик за температура и един обемен датчик.

Силно се надявам да стане  една аларма за къщата.

Още само се въздържам ,да  продам апъл тиви-то и да си поръчам един mibox. И аз не знам защо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/uQZVvIju
Това управлява всичко възможно.

Цената добре, ама ревютата в апп стора много лоши... Дали има някъде списък с поддържани устройства? Дори лоджитек нямаха пълна поддръжка за моя модел климатици (Fuji rs-12uc).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя като се прибера за твоя модел. Иначе това което не подържа, се настройва. Насочваш дистанционното към у-то и запаметяваш командите, които искаш. Един вид си правиш дистанционно.Каквото опитах, това подкарах. Даже и едни лед лампи, които са без wi-fi, само с дистанционно. Отзивите са лоши, защото за да го добавиш към MiHome app трябва да задаваш страна Китай. И някой път се налага да задействаш някоя мозъчна клетка.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно видео как изглежда в действителност. Надписите под бутоните са на китайски, защото у-то е за китайския пазар. За лампите се виждат командите които съм добавил. Логваш се с Mi акаунт и си управляваш всичко отвсякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Филмите през Kodi 17.6 със Quasar+ Арена/Замунда+Subsunacs/opensubtitles вървят чудесно и на Amazon Fire TV. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.05.2018 г. at 22:29, gogi6 написа:

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/uQZVvIju

Това управлява всичко възможно.

Ако не Ви се чака али-то:

https://future-home.life/xiaomi-universal-ir-remote-controller-wifi-universalno-distancionno

Чакам го в понеделник.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Филмите през Kodi 17.6 със Quasar+ Арена/Замунда+Subsunacs/opensubtitles вървят чудесно и на Amazon Fire TV.

 

 

 

Пробвай Elementum, по-добър е от Quasar . Девелопърът е същият, но вече не поддържа Quasar.

Освен тава Elementum вече ползва рам паметта на у-вото и могат да се стриймват големи 40+ Гб 4К филми и на устройства с 16Гб памет. Много пипната приставка е.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

On 5/30/2018 at 10:29 PM, gogi6 said:

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/uQZVvIju

Това управлява всичко възможно.

Аз от месец 2 ползвам Broadlink RM pro. Разликата е, че поддържа и RF 315 и 433 mhz. Позлвам инфрареда за управление на климатик, телевизор, кабелна, усилвател и прахосмукачка. А с Rf честотите си управлявам 3 ключа за лампи, тъй като повечето ключове с wifi искат освен фаза да има и 0 в ключа. А тези с rf се захранват с нулата, която идва от крушката. Тези дни чакам и Amazon Echo Dot, като към него ще закача и 2 контакта. Остана да инсталирам Ubuntu на freenas сървъра и да му кача openhab. Ето един интересен канал https://www.youtube.com/channel/UCYLnawaM-36HncBBUeWrlGA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Виртуална мишка, джойстик за androidTv,AppleTv....
Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/jErmYb2Q

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Заприходих и аз един Android TV Box, Mecool M8S PRO L.

Предпочетох го пред Mi Box заради по-високата версия android tv и по-добрите Ram и диск (поне на хартия).

Времето ще покаже дали съм направил по-добрият избор , но за сега съм доволен- всичко върви и всичко лети.

Има инсталирани ( най-вероятно кракнати) airpin pro и други платени приложения от стора така че миръринг от Iphone е безпроблемен.

Иначе си грее доволно и аз взех един вентилатор от Raspberry Pi.

SpaWn ,Да питам само от къде хвана ток за вентилатора ?  На 5V ми се струва ,че ще е много шумна има ли някъде място по дъното да има 3.5v например и перката да върти постоянно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че MiBox е с андроид 8.0 вече. Което изобщо не е плюс на този етап!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кога стана това ?
Никой нищо не казва. Изчетох половината нет и всеки пише че за сега 6.0 е най-високия фърм.
Ако в момента има ъпдейт на 8 все още имам време да върна мекол-а


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Намерих видео. Изгледах го .

Явно нещата са се променили от времето когато търсех и решавах за андроид бокс...:)

Леко де леко съм раздвоен . Единствените предимства остават по-големите рам и вградена памет...

 

 

Редактирано от gosta
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах 8 предимство оред 6 ли е или не? Сори за лишкия въпрос, но по-скоро чи е интресно потребителското мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предимство е . По някое време ще спрат да вървят някои помисли версии на софтуеъра.
Отделно има някои нови добавени функции.
На бокса , който имам едвали ще видя по-нова версия от тази която имам , докато шаоми са си реномирана компания и доколкото пише навсякъде си плащат лицензи на Гугъл...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен с 8 е проблем. Засега някои приложения не са ъпдейтнати (mxplayer,MrMC..) и не се справят с FullHD телевизия. А и облика на 6.0.1 по ме радваше. Иначе работи доста бързо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MI бокса грее ли ? Сега го натискам микуула и на торенти лесно стига 82-3 градуса .

Отделно като пусна 4к от тубата и след 20-30 секунди и блокира. Няма затваряне и на приложението.

Не съм го спрял днес да го натискам здраво и един път се изключи на 6гб Hd торент и елементум.

Просто никакви светлини не светеха и няма картина.

След 2-3 минути му дойде акъла.

Има ли такива неща при MI-то?

Телевизора ми не е 4к. Може ли да е от това?

 

Редактирано от gosta
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MiBox е добра придобивка на прилична цена. Не съм имал забиване досега.Незнам дали грее, че е много нависоко:))) А и не ме интересув. Щом работи на HD tv на от 3 до 9-10 mb/s , зачи е Топ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме накарате сега, да върна мекола и да чакам цял месец за Mi...

А на теория хардуеъра е доста по-силен и би трябвало , да върви по-добре. М....аму

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...