Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смарт устройства,които ползвам!


gogi6

Recommended Posts

Какъв тип щори? Аз от две три години се оглеждам за автоматизация на щори и завеси. За завесите, читавите варианти са си скъпички. За различни щори има избор, но до сега не съм попадал на такива с Home Kit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Xiaomi MI router 4A някой да е купувал? Доста подобрен сигнал на 5Gh се споменава! Гигабитов освен това..

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този не съм, но имам  Original Xiaomi Mi Smart Router Pro, и сум мноооого доволен.Ако не е проблем цената горещо препоръчвам.

Единствения проблем е че като пусна на  касулата WIFI, не знам защо но почват да си пречат и Xiaomi-то забива. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi MI router 4A някой да е купувал? Доста подобрен сигнал на 5Gh се споменава! Гигабитов освен това..
 

Наскоро взех MikroTik hAP ac2 много съм доволен.

https://mikrotikbg.shop/bg/wi-fi-ruteri/106-hap-ac-rbd52g-5hacd2hnd-tc.html


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

VPN има ли? Ако се наложи де MIMO? Нещо стабилно на по-ниска цена ми се иска. От Xiaomi 3 имам 4-5 рутера и всички са без грешка. Особенно единия е с огромно натоварване понякога и никога не е отказал. Затова мисля пак там да скоча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата казва, че държи без проблеми 10-на vpn-a с този модел, зора е че се настройва малко по-трудно и иска четене в интернет и гледане на видео.
До сега бях с тплинк 1043 и се огъваше от на малкия игрите, с този всичко заспа.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Микротик са без грешка, но да настройката трябва да я направи някой който разбира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен тръгна от раз единственото което правих е да дам на определен мак едрес да взима винаги едно и също IP, и да пусна достъп отвън на това IP.
Не е като на другите рутери, но с две видеа в youtube, се оправих.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
на 23.12.2019 г. at 9:37, gogi6 написа:

Xiaomi MI router 4A някой да е купувал? Доста подобрен сигнал на 5Gh се споменава! Гигабитов освен това..

 

Купих! Чудесен е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята капсула мисля ,да я пенсионирам вече , че нещо напоследък ми прекъсва нета и като чели се затруднява с 30 устройства.
Това шаоми ще ми свърши ли работа в случая?
Има ли USB и ще може ли да се ползва зад рутер на доставчик?
Скоростта на нета ми е до към 40mbps макс ( няма възможност за повече на моя адрес...)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За повечко устройства във вътрешната мрежа те съветвам да минеш към по стабилна марка, примерно - Микротик. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята капсула мисля ,да я пенсионирам вече , че нещо напоследък ми прекъсва нета и като чели се затруднява с 30 устройства.
Това шаоми ще ми свърши ли работа в случая?
Има ли USB и ще може ли да се ползва зад рутер на доставчик?
Скоростта на нета ми е до към 40mbps макс ( няма възможност за повече на моя адрес...)


Sent from my iPhone using Tapatalk

На този модел са махнали USB-то. С по-стария модел съм в бара и никога не съм имал някакви проблеми с много у-ва. И музика и телевизия вървят през нета от 2 години. Предполагам и този няма да има проблем.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жив свидетел :) Върви!

Иначе за много у-ва наистина се замисли за сериозен рутър. Нямам Микротик, но чувам добри неща. Аз ползвам Сиско, стар модел, но нямам драми с броя юзъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено mikrotik са доста стабилни, ако зад него стоят много у-ва, препоръчвам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених time capsule-та с Linksys Velop в wifi mesh - вкъщи имаме към 15-20 устройства и като цяло работи окей, ама сетъпът беше адски досаден - очаквах доста повече. Иначе като ги наместиш веднъж, работят стабилно и дори на 3-ия етаж скоростта е 90-95% от скоростта директно от кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да попитам за всеки случай и тук.

Някой да ползва пречиствател на въздуха? Евентуално на Xiaomi?
Опитвам се да разбера новия им модел 3Н дали прави реално нещо. Ако го държа на автоматичен режим, вентилатор почти не се чува, а стойностите които показва варират от 11 до 20. Понаякога без някаква видима причина скача на над 100, почва да фучи и като паднат под 20 пак минава на много слаб режим.

Но странното е, че на едно място това число го изписва това да е AQI, на друго стойност на pm 2.5. А те мисля са различни мерни единици...

Какво реално показва, колко би трябвало да виждам като моментни стойности и дали изобщо върши нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едното е Air Quality Index, а другото е ФПЧ с големина до 2,5 микрона. Показва второто. Аз съм с оригилния филтър, при мен видимо намаля количеството прах по мебелите. А това е един допълнителен филтър тип марля, който се увива около стандартния филтър, уж да му удължава живота. Тук е на точно 1 месец в хола.

IMG_0134.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да има ефект от пречиствател за въздух, трябва да спазите следните условия:

- ако въздухът е много влажен на мястото на което живеете, ще ви се наложи да подпомогнете работата на пречиствателната машина с обезвлажнител, въпреки че машините за пречистване на въздух го изсушават;

- ако въздухът е сух, задължително си вземете комбиниран пречиствател с овлажнител;

- винаги проветрявайте жилището, когато навън въздухът е чист, защото иначе ефект няма, преди машината да го почисти и вие ще го подишате;

- една машина си е за една стая, ако ще да е производство на Бентли и на нея да пише 100 кв.м.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Използвам от известно време Пречиствател и овлажнител за въздух 2 в 1 на Philips модел AC2729/50.

4dbba74eecdf40b1c6a1a7e9b0895734.jpg

https://www.philips.bg/c-p/AC2729_50/series-2000i-2-in-1-air-purifier-and-humidifier

Доволен съм, усеща се разлика.
Малко е скъп в България, но от Amazon.de ми излезна €303,45 (592лв + 30лв доставка от Германия).
1ce991aeffb58113f9c9a2ea2d908028.jpg

Гаранцията е международна и си важи и тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

А цените на филтрите как е и какъв е интервала на смяна?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко време е пуснат, има си часове 4000 часа или нещо подобно беше.
Цени не дъм гледал, със сигурност тук ще са по-скъпи, мисля, че бяха около 150лв филтрите в Amazon.de


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi пуснаха ъпдейт за рутерите, след който приложението за IOS е неизползваемо. Единствения начин да настроите/промените нещо по рутера е с Chrome браузър и превеждане на страницата с Google Translate, защото менюто е на китайски! Аз не успях да върна английския.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Welcome to ??. Да не е хванал Корона вирус?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...