Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Здравословно хранене,спортуване,отслабване


kracode

Recommended Posts

Здравейте,темата е доста обширна,но се надявам да всеки който е решил да отслабва или е отслабнал и продължава да поддържа форма със здравословно ядене и тренировки да споделя тук.Надявам се темата да е активна и да не се забрави с течение на времето,защото поне сте чували какви боклуци консумираме всеки ден.
   Абсолютен дебютант съм и от миналата седмица умувам какво да правя с моето наднормено тегло.Така,накратко за мен.На 41 години съм,до 30 годишна възраст бях 76-79 кг и се чуствах перфектно и никога не съм се съобразявал какво ,как и кога го ям .И така последните 10 години лека, по-лека аз станах 99.5 кг  и съм висок 176 см.От тези кг  като постоя малко прав и започват да ме болят краката ,корема ми пречи маратонките да си завържа? .Киноман съм,почти все ден гледам някой филм-не че в последно време има хубави и така само пред телевизора изяждам задължително един голям пакет чипс и 2-3 чаши кока кола изпивах.През деня ядях всевъзможни боклуци. Като цяло се чувствам вече дискомфортно и така реших да предприема нещо смислено за моето здраве и комфорт,надява се да проявя воля,упоритност и постоянство за да има ефект.Този кантар за теглене го купих още миналата година http://www.istyle.eu/bg/kantar-nokia-cardio.html?color=86.Понеже да нямам извинения зимата като не мога да бягам по улиците ,паркове или стадион си взех евтина (спрямо марковите)бягаща пътека https://www.olx.bg/ad/promotsiya-byagascha-pateka-muhler-camino-2-god-garantsiya-ID6Yyp7.html ,но я купих от метро магазин и си взех маратонки за бягане.За сега това съм инвестирал като пари в моето начинание,чудя се дали да си взема смарт часовник и дали ще ми е от полза.Доста теми и препоръки четох какви продукти трябва да си купуваме и приготвяме и какви тренировки да се правят.На диетолози не съм плащал и нямам намерение.В главата ми се наби ето това:
 1.трябва да се яде всеки ден зеленчуци-салатите да са с малко сол и зехтин овкусени
 2.месото да е чисто без мазнини(варено или на скара) -свиско ,телешко и пилешко филе
 3.до 3 варени яйца
 4.да се яде по 4-5 пъти на ден по малки порции,а не да се тъпча
 5.да се пие около 3 литра вода

Не си мислете ,че не ми се яде торта ,вафла или да изям един мазен хотдог от go grill и да го прекарам с кока кола или фанта.За сега проявявам воля и страня от тях.Мисля да си купя хубав черен шоколад със 70-75% какао и да си ям по 1 кубче на ден. 
 
И така от понеделник 23.10.2017 г започнах.Пиша си таблица какво ям през целия ден и всеки ден добавям нещо което съм прочел ,че е полезно към менюто си.

==================================================
понеделник

1.Салата зеле с моркови +3 варени яйца
2.Пилешко месо на скара със салата краставици
3.Супа със спанак 
4.Сурови орехи и лешници с кисело мляко
==================================================
вторник

1.Салата зеле с моркови+3 варении яйца
2.Салата печени чушки и краставици+телешко месо на скара
3.Манджа на тиган(лук+телешко месо+домати)+супа спанак
4.Орехи с кисело мляко
==================================================
сряда

1.Ориз със спанак
2.Манджа на тиган(лук+телешко месо+домати)+салата с краставици и чушки
3.Телешко на скара+салата чушки печени+грозде
==================================================
четвъртък

1.Салата краставици+2 варени яйца
2.Салата печени чушки+пилешко месо на скара
3.Къдрава салата+свинско месо на скара+грозде
==================================================
петък

1.Гъбена супа+чай с мед


Сега за тренировките,които са също много важни в такова начинание.При мен за сега са много семпли.По нататък мога да включа някои силови ,защото мускулите на ръцете бързо отслабвали-не че са ми големи:)Пътеката за тези пари е широка,дълга и най -вече стабилна -тежи 62 кг.Показва км/ч,изминало разстояние,изгорени калории,пулс,колко време си бягал.Към нея има вградени колони и блутут ,но приложение за ios няма,само за андроид.Където е пътеката има телевизор,на който гледам national geographic докато бягам.Ако съм го гледал предаването слушам през уредбата такава музика,т.е. аз слушам само такава подобна.Progressive Psytrance,някои линкове ще постна.
https://www.youtube.com/watch?v=YMRqF1UMPhs&t=602s
https://www.youtube.com/watch?v=_gp51lt9kdA&t=3033s
https://www.youtube.com/watch?v=O0f69yT9hoA&t=3276s
и още хиляди такива
10 мин вървя с 4.7км 
10 мин бягам с 8 км
10 мин вървя с 4.7 км
10 мин бягам с 8 км
10 мин вървя с 4.7км
10 мин бягам с 8 км
10 мин вървя с 4.7 км
10 мин бягам с 10 км
 3 мин вървя с 3 км
Тук бягам с комплект анцунг ,като горнището е закопчано почти до горе.Въпреки ,че за някои това не е голямо натоварване ,аз се потя нормално и краката ме болят все още .

Целта ми е да свикна да ям правилно без боклуци и бягането да ми стане хоби,а не като стигна моята цел от 80-85 кг и да спра.
За сега поне жена ми и малкия сутрин и вечер ядат като мен ,че и те имат нужда:)
Може някъде да бъркам в ядене или бягане ,но нали заради това е форум споделяме и даваме мнения и се коригираме към по добро.Дано темата е активна и полезна за повечето от нас.

Днес е петък ,в понеделник сутринта бях 99.5,вижте снимката от кантара всяка сутрин се тегля само по слипове.
http://prikachi.com/images.php?images/776/9207776q.jpg
В 10 ч отивам на пътеката за 85 мин ,лек ден
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Anthony

    21

  • londongunner

    12

  • kracode

    12

  • mementovivae

    9

Здравей ,интересна тема!

Моя съвет на човек преминал през това което тепърва започваш е да се обърнеш към специалист/персонален треньор, който според твоите цели да ти изготви хранителен и тренировъчен режим. Аз свалих 60кг за 2 г, но в началото се лутах много , какво да ям какво не дали да ям и т.н., резултати имаше но накрая стигнах до увиснала кожа която трябваше да се премахне с операция. Сега съм в процес на качване на мускулна маса ,заради глупостта ми да правя всичко сам преди да се обърна към професионалист в сферата. И кардиото не е най-добре за сваляне , наблегни на силовите тренировки ще имаш по-голям успех, точно за да не ти отслабнат още мускулите и след това да стигнеш до грозна картинка.Пожелавам ти успех в начинанието, само не се отказвай , няма нищо по хубаво от постигнатите цели. Сега не мога да си представя живота ми без спорт....

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При всеки човек е индивидуално, но ако имаш желание, ще намериш и начин. Спорт му е майката! Минимум 10 км ходене на ден, кардио упражнения, колоездене, туризъм, а бе яко движение!

Не харесвам силовите упражнения, защото смятам, че затормозяват организма, но това е мое лично мнение.

Спортът е здраве и дълголетие!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моите 5 стинки,...

Според мен правилното хранене е много по-важно от спорта. Като казвам правилно, означава да изключим всякакви храни предлагани в места, като McDonalds, KFC, Burger King и подобните им. Начинът по който се преработва храната е много  важен. Съдържанието на консерванти, овкусители, оцветители и др. могат да я направят отрова за организма. Ако не избираме с какво да се храним, спортът няма да доведе до желаните резултати. 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се насочил, евала за което, защото виждам как за всички е много трудно да направят някаква промяна в навиците си. Аз съм на 26 и вече го усещам това затваряне зад навиците и предубежденията, а какво остава за по-възрастен. Затова, свалям шапка. Завиждам ти и, че до толкова време си се чуствал перфектно и даже не ти е правило впечатление. При мен мен изобщо не беше така, още от малък съм се чудел как да отслабна и с времето установих разликата между истинската и преработената храна. Даже ми става кофти като някой каже "здравословно хранене", не човек, това е нормалната храна която ни дава природата, а не боклуците на индустрията, които са се превърнали в стандарт на живот. Да, вече всички храни са индустриализирани и пълни с кой знае какво, затова и много хора си казват, че е все тая с какво се хранят, но все пак е по-добре от преработената. 

Най-добрите резултати които бях получил, бяха с тренировки вкъщи(freeletics - якото е че ти е нужна само една подложка), хранене, почивка и AnimalCuts. Свалих около 14кг за 15седмици. Разбира се за половин година си ги върнах, но това е друга тема.

Ще ти споделя моите наблюдения, някои може да ти противоречат, но просто да ги имаш предвид за напред. Важни са резултатите все пак :) 

за да си физически активен и да получаваш резултати не е нужно да наливаш пари в скъпи уреди, аз миналата зима се бях активизирал и тичах вечер на минус незнам си колко, взимаш едни ръкавички и си готов

не се и вманиачавай в "удобните" обувки, колкото по-удобни са обувките, толкова по деградира и се отслабва крака, от там идват и контузиите

за избора на храна - проверявай в интернет какво се гледа на даден продукт, как се избира, кога му е сезона и тн; пазарувай от различни магазини/пазари за да видиш разликата в продуктите

добре си се ориентирал за интервалните тренировки(HIIT), с времето почни да намаляш времето за вървене, и да увеличаваш това за бягане, по нататък пък бягането да ти стане интервала за почивка, а другия да ти е спринт направо

важна е и почивката, ако се изцепиш яко 5-8седмици, после си дай 1седмица, не спане и лежане, а леки движения всеки ден, колкото да ти живне кръвта, да ти се дигне пулса

важно е и разнообразието, дори смяната на пътеката с улицата е достатъчно, аз усетих че за около 7-8седмици свикваш с дадено натоварване, така че е добре след почивката от 1седм да започнеш и нещо ново, като си поддържаш и старите активности

за храненето, това което си установил е стандарт, разбира се има всякакви варианти, като интерминентното гладуване и твърдението че точно малките и чести хранения държат инсулина в по-високи нива, което пък спирало хормона на разтежа, който горял мазнини и тн. пак казвам, важното е да имаш резултати, пък като ти омръзне този режим, да има какво друго да пробваш :) аз лично, последните 3седмици съм на това гладуване, без тренировки, не съм свалил нищо, но определено като не губи организма енергия да храносмила чуството е интересно

вода яко да има, ще видиш че като се храниш по-леко и с нормална храна, ще ти падне солта от преработената и съответно ще спре да ти се пие сладко(газировка) след такава храна, така ще дигнеш и литрите вода, аз примерно сутрин като стана първото нещо ми е или 0.5-1л вода, или вода с лимони и прополис, или някво друго такова питиенце да ти вкара яко нутришън, да ти събуди перисталтиката

зеленчук плод трябва да има, ориентирай се към броколите също, доматите са ок но имат повече захар, аз напоследък реших че е по оферта да си пия зеленчука и да не се занимавам със салати и тн. почнах да си взимам зеленолистни всякакви, замразени боровинки/малини и тн, банани/ананас/плод, и в торбички си правя порции за блендера и ги пъхам във фризера, после за 2седмици съм готов, сутрин вадя блендирам и бегам, за течност ползвам блендирано във вода 40гр кашу, демек мляко от кашу, става по плътно смутиту

месото с мазнини е ок, но не трябва да се смесва с въглехидрати, тоест избягвай прекалено мазно с въглехидрати, мазно с протеин/зеленчук и въглехидрат с протеин/зеленчук е ок

аз лично почнах да избягвам млечните продукти, киселото мляко е ок, ако си намериш хубаво, иначе и то е бъкано с... както знаем как се отглеждат животните за индустрията в днешно време, и с какво ги хранят и боцкат, е ясно че в продуктите които идват от животните се отцеждат всички мизерии.. 

сол трябва да има, по възможност хималайска или някаква там с повече минерали а не чист натриев хлорид, само да не се соли на поразия разбира се, а и като спреш повечето преработена храна ще ти намалее и солта доста

и да  малко ни е натруфено, че колкото си по як и нацепен, колкото по-добре изглеждаш значи че си по-здрав, да ама не, ако те влече ок, но реално за здраве, са ти нужни чести, малки и разнообразни движения. 1 час яко блъскане на ден няма да отмени 8-9ч седене в офиса. имаше 1 изследване за здравето на хората в различните професии, и най-здрави били водопроводчиците а най-болни офисните работници, тоест седящите; същото важи и за хората на село, здрави са щото клечат по цял ден в градината примерно, копат си и тн

ми, тва е общо взето :D успех

Редактирано от apomarinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко си завърших тренировката,питанката ми е дали трябва да си почина 1 ден от патеката,5 дена вървя-бягам и изминавам по 8-8,5 км.По данни на пътеката съм изгорил около 500-550 калории,незнам как ги изчислява и дали може да се вярва на това.Когато бягам през тези 10 мин,към 8-9 мин се уморявам доста ,засега мисля че е добър този режим за мен с повече вървене.Може би ще минат седмици за да бягам примерно 30 мин без да спирам.Тези пусти броколи,така и не се научих да ги  ям.Всички мои приятели почти всеки ден ги ядат и чак им треперят ушите и се облизват.Четох за тях ,че са много полези,явно трябва да се престраша тези дни да ги имам в менюто си.Кисело мляко ям само "ЕЛЕНА"но те нямат 0.1 %  и заради това си вземам от 2%.Баба ми ми е казала ,че това е единствено мляко в България от което може да си вземе закваска за да направи домашно кисело мляко.Представете си какви млечни боклуци продава пълни с нишестета и мляко на прах.В моята градина има лешник и голям орех ,които съм го събрал и ям всеки ден така сурови по една шепа,като свършат ще купувам.За сутрин жена ми  направи смес от мед ,лимон и корен от джинджифил,каза че е полезно и ядем по една лъжица всяка сутрин.Днес към кошницата ще прибавя хималайска сол.

Банани мога ли да консумирам,четох страшно много различни мнения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно допълнение както каза apomarinov , много много вода, аз пия между 5-7л на ден. До 30 мин след хранене не пия и по време на хранене също, по време на тренировка 1,5л + още около 900мл са ми аминокиселините и протеина след. Банана е много полезен , но в режим на сваляне не бих го консумирал, пробвай сутрин грейпфрут към менюто.

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо, което на много от вас, фитнес маниаците може би ще се стори смешно, но дава ефект и съм го видяла на живо не на един, а на двама човека - броенето на калории. Брат ми е програмист и физически въобще не е активен, като с течение на времето стана като плондир, буквално. От пролетта обаче, започна да пресмята калориите на това, което яде и да яде съответно в определени граници. Ефектът е поразителен, свалил е над 15 кг, а дъщеря ми, която започна след него - близо 10. Не мога да кажа кои приложения използват точно за информацията и въобще за данни кое колко калории е, но е факт, че ядат каквото искат и отслабват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето аз какво правя всеки ден!
553f64bd84e561d856b7a0d547c606b2.jpg
ac698a1e7d9635dd7bd6d271bbeae27d.jpg
2b55b10052d332c4288962c3f6150dfe.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е апп за броене на калорийте. Деси е права. Миналата година около 10м бях в фитнес зала и този апп ме накара инструктура да сложа и да гледа колко калорий приемам на ден.
MyFitnessPal by MyFitnessPal.com
https://itunes.apple.com/gb/app/myfitnesspal/id341232718?mt=8
https://itunes.apple.com/gb/app/myfitnesspal/id341232718?mt=8
Има почти всички храни и порции и т.н


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работата е тежести е много по-добра и полезна от кардиото. Като едното не изключва другото.


Sent from my Airwick freshener.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От мой личен опит ще те посъветвам да размениш горе описаните закуска и обяд. Какво искам да кажа? Премести месото с яйцата за закуска, ако ти е вкусно разбира се. Яж колкото можеш повече на закуска и избягвай солта след обяд. Това за водата не съм много съгласна, ама всеки си знае за него си. Не съм ли жадна-не пия вода и никой не може да ме убеди в противното. Не мога да си обясня, какъв е смисъла да се самонаводниш с 3,5,7 литра вода дневно. И пак от собствен опит да ти кажа, че нищо не топи така, както зеле с моркови и чай /може и зелен/. 

Нарежи си половин зелка, настържи морков, леееко лимонче. 

Сваряваш си чай, запарваш и пиеш не много горещ /препоръчително е на екс/.

Правиш това задължително вечер, минимум три часа преди лягане. Ще останеш учуден от резултата.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е да прави диета от която да свали бързо кг а промяна на начина на живот/хранителен изцяло!!!


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че най ефективно е тежести и кардио тренировка заедно 4/5/6 пъти седмично. Аз бих посъветвал автора на темата да погледни в тубата за канал бодиконструктор. Българи и са много добри, да им изгледа клиповете ще научи толкова полезна информация.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво за желанието. Не очаквай бързи резултати и ще успееш. Пътеката е доста безсмислена инвестиция по мое скромно мнение. Можеш да ходиш и тичаш навсякъде навън, като натоварването е много по-различно и качествено. Имай предвид, че бягането товари доста гръбначния стълб и ставите. Не е препоръчително за хора на възраст и с наднормено тегло, както е в твоя случай. Ориентирай се и към анаеробни тренировки с тежести, като наблягаш на базовите многоставни упражнения - лег, клек, тяга, набирания и т.н. За начало започни само със собствено тегло - лицеви опори, набирания и най-вече клекове. Ръце може да не тренираш въобще, особено в началото. Изолираните мускулни групи не трябва да са ти цел. На пътеката може да бягаш интервално за по 15-20 мин. Това е предостатъчно. Ходиш бързо 90 сек, после тичаш 30 сек на макс. Правиш 5-6 такива интервала и си готов. Изгарянето на мазнини ще доста по-сериозно. Пробвай да тичаш бос. Както ти казаха по-горе, модерните обувки само пречат и може да се контузиш. Храненето е 90% от отслабването. Сам виждаш, че за толкова много кардио изгаряш 500ккалории, което са 2 чаши кока-кола. Аз лично не съм фен на броенето на калории, прекалено ангажиращо и заробващо. Бързото отслабване, при това предимно с кардио, води до проблеми. Най-важното е да разбереш, че мускулите са фурната за горене на калории. Колкото повече мускулна маса имаш, толкова повече калории ще разходва тя. Ако обаче не тренираш силово, то ще изгаряш и голяма част от мускулатурата си, което е пагубно. Ще получиш така наречения скинифат ефект - ще си слаб, но с увиснала кожа и ще изглеждаш отвратително. Жените най-често правят това нещо с малоумните си диети. Когато си в калориен дефицит, организмът първо се опитва да се освободи от това, което иска най-много енергия. Както вече казахме, мускулите са на първо място по енергийно потребление и ако те не се натоварват, организмът ги изразходва и се освобождава от тях най-напред, а чак после посяга към запасите от сланина. И като казахме сланина, друга голяма грешка е да се изключват мазнините от менюто. Спокойно може да ядеш тлъсто месо, яйца колкото си искаш, ядки, кашкавал и сирене, стига да оставаш в калориен дефицит. От трите основни макронутриента най-добре е да ограничиш до минимум въглехидратите, особено сложните такива. Хубаво е наистина да си намериш читав треньор и да започнеш да посещаваш зала. Аз мога да ти препоръчам тези мили хора - http://www.livetolift.com и съм сигурен, че няма да съжаляваш. Ще получиш индивидуални грижи и внимание. Може и сам да се пробваш, но ще ти отнеме много време докато почнеш да усещаш тялото си и да се научиш кое работи най-добре за теб. Еднообразието в тренировките ти гарантира един сериозен застой, въпреки че в началото като при всеки начинаещ ще имаш видим ефект. Желая ти успех и ще се включвам ако имаш въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, londongunner написа:

Идеята не е да прави диета от която да свали бързо кг а промяна на начина на живот/хранителен изцяло!!!


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

 

преди 6 часа, kracode написа:

Здравейте,темата е доста обширна,но се надявам да всеки който е решил да отслабва или е отслабнал

 

преди 6 часа, kracode написа:

умувам какво да правя с моето наднормено тегло

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата антъни е посочил , ефекта от диети какъв е ,а и аз самия съм го преживял и се наложи накрая операция за отстраняване на излишната провиснала кожа. Затова диетата е най-грешното нещо! Правилно хранене и правилен спорт е истината!


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виолина, виж и заглавието все пак. Да ядеш зеле и пиеш чай е мнооооого далеч от всичко здравословно. Зелето е предимно целулоза и фибри, все неща, от които организмът не само не се нуждае, но не може да ги преработва и затова направо ги изхвърля. Калорийният разход за обработката им е по-голям от калорийното им съдържание и затова се отслабва. Същия ефект ще има и ако ядеш камъни. Ама няма нищо здравословно в това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това казах, че е от личен опит. Няма да споря. За всеки организъм е различно. Не съм толкова веща или професионалист, но за година изчетох толкова литература, че толкова и в училище и тук във форума не съм изчела токова. Отдавна обмислях за тема от сходен характер тук, но нали не си ме тачите много, та непосмях. За органик храните, био продуктите и т.н.

Отслабнах доста и ми казваха, че ще увисна, че не знам си какво щяло да стане, важното е ти сам да се усещаш и следиш, да прочетеш малко и няма да ти трябва инструктор. Е изисква и време разбира се. Чак да съм гладувала не съм, ама ограничения много. Не е нужно да Ви казвам, че движенията са най-важни и веднъж, като забързаш метаболизма равен нямаш. Сега ям без ограничения, каквото и когато си поискам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как точно забързването или забавянето на метаболизма оказва влияние? Хубаво е много да се чете, ама не диети в Космополитън :) Не знам кой не те тачи тук, аз нямам нищо против теб. Просто яденето на зеле не е здравословно отслабване, както и яденето на камъни, пясък или чакъл. Никъде не оспорвам фактът, че така се отслабва, но темата е за ЗДРАВОСЛОВНО такова и спорт. Няма как да спортуваш ако ядеш само зеле и пиеш чай, тъй като няма да имаш необходимата енергия за пълноценна тренировка. И няма да забързаш метаболизмът, каквото и да значи това. Явно в четивата, които си изчела, няма нищо на тема биохимия, от която е част метаболитния процес. Иначе щеше да знаеш, че метаболизмът се състои от 2 части - катаболна и анаболна. Катаболизмът отговаря за разграждането на веществата, в това число и мазнините, а анаболизмът е обратното - той е основата на изграждането. Та, като забързаш метаболизма, кое точно става по-бързо? Изграждането или разграждането? За да сваляш трябва да разграждаш. Да не задълбаваме повече, аз също не съм корифей в материята, но освен че съм изчел много, при това предимно сериозни научни изследвания и проучвания, базирани на големи групи, а не д-р Емилова и Кобилкина, съм и изпробвал много неща върху себе си в продължение на години, често с печални или никакви резултати. Затова и си позволявам да "давам акъл" на начинаещия ентусиаст :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остави “Космополитън”, зелето и чая. Чела съм по-различни неща. На мен ми беше по-леко да си правя кардиото след зеле и чай. Не е, като да се напраскаш с мръви, яйца и картофи и да се хукнеш да тичаш.

Със здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кардио се прави само на гладно за да има ефект. Не съм чувал някой да се наплюска като свиня непосредствено преди тренировка.
Kracode, купи си хубаво колело и се придвижвай основно с него. Хем ще щадиш гръбнака, хем е спорт, който не е досаден и скучен като бягането. Особено ако почнеш да караш из планини и чукари. Може да запалиш и семейството така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го правих след зелето и чая и се чувствах повече от добре. Сега само велосипед без кардио и зеле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Впечатлен съм.Не вярвах ,че групата има толкова много хора които тренират и са компетентни в тая област.Когато има диалог винаги може да се стигне до най-правилното решение.От всяко едно мнение мога да си извадя поука.

Това ме замисли доста

преди 3 часа, Anthony написа:

Ходиш бързо 90 сек, после тичаш 30 сек на макс. Правиш 5-6 такива интервала и си готов.

дали моята тренировка вървене -бягане  80 мин е по неефективна.

Явно темата трябвало да я направя преди две седмици ,преди да се реша на това което съм започнал,за да знам какви уреди да си вземам.

В къщи всеки си има колело ,миналата година продадох старите и купих 3 нови ,но само на малкия всеки ден е активно.Моето и на жената само ги местя в гаража ,че ми пречат тук таме:)Трябва да си направя някакъв маршрут,където не минават много коли.

Силовите тренировки ,колкото и да не ми се нравят трябва лека по лека да започна.Както препоръчахте почти всички лег, клек, тяга, набирания.Ще поровя в интернет и ще видя как трябва да ги изпълнявам и по колко повторения.

От утре в менюто си добавям и риба,каква препоръчвате да е и как да се приготви?

За бягането ,всеки ден ли трябва да го практикувам или 5 дена бягаш,2 почиваш.Как препоръчвате да бъде?

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...