Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Здравословно хранене,спортуване,отслабване


kracode

Recommended Posts

Браво,воля като има следват резултатите.Аз доста информация четох и продължавам да чета за храненето и тренировките,но пустите му тежести така и не ми допадат.Ходих два пъти с мой приятел ,който си тренира така само за здраве от 18 години и ми показва кое как се прави с по леки тежести ,но наистена ме тормозят(мускулите ми леко намаляха на ръцете).Предпочитам интервално да бягам  и ходя по 1 час на ден с два дена почивка както предложиха колегите от форума.Почти месец се старая да ям по малко и често ,но да не седя гладен и дори се уча да си готвя-сега поне имам време,жена ми се изуми с мен.В момента съм 90.8кг,целта е да се храня здравословно и да поддържам около 85 кг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Anthony

    21

  • londongunner

    12

  • kracode

    12

  • mementovivae

    9

Мускулите ти намалят защото наблягаш на кардиото, започни с тренировки с тежести, защото ефекта няма да е много красив ако продължиш да губиш мускулна маса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста пъти вече го казахме, аз не мисля да се повтарям. От кардиото първо изчезват излишните мускули, а чак след това сланината. Може да тренираш и без тежести, със собствено тегло. Прави набирания, кофички, лицеви опори, прави клекове. Пробвай и системата Табата, има таймери за броене в аппстор колкото искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам откъде вадите тази сигурност и убеденост за нещата, които говорите и така с лека ръка пренебрегвате нещо много елементарно, а именно, че всичко е до организъм и строга индивидуалност.

Няма да влизам в подробности, защото няма смисъл.
Уважаващите себе си доктори (не говоря за фитнес инструктори и подобни учени) си позволяват да правят предписания само след пълни изследвания на мазнини, мускулна маса (това в различните части на тялото), кръвни и всякакви други изследвания.
Това, което работи при един за горене на мазнини, при друг качва мускулна маса и обратното.

Както и да е.

Успех и адмирации за всеки, който има волята да направи нещо за себе си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам някой тук да има медицински проблеми, та да има нужда от доктори и диагнози. Темата е за здравословен начин на живот и спорт. Разбира се, че всеки организъм е индивидуален и човек трябва да открие сам какво работи най-добре за него, но има общи принципи, които са валидни за всички и са заложени в биохимичните процеси на тялото ни. Например, абсолютно невъзможно е това, което си написал ти - че нещо, при което някой гори мазнини, при друг покачва мускулна маса. Да не говорим, че изчистване на мазнини и качване на мускулна маса са отделни процеси и почти невъзможно да стават едновременно без изключително стриктен режим и тренировки. Затова е важно при сваляне на килограми да се съхрани максимално наличната мускулатура, за сметка на изчистването на мастните депа. А информацията си черпя от много места, изчел съм доста научни статии, подкрепени със сериозни изследвания при големи групи хора и публикувани в реномирани издания, пробвал съм върху себе си какво ли не (което не е представителна извадка) и съм спомогнал за постигането на страхотни резултати при доста близки мои хора. Не претендирам за изчерпателност или меродавност, но със сигурност мога да дам по-добър съвет от този на някой доктор като д-р Емилова, например. Но ако човек има медицински проблеми, тогава единствения съвет, който ще дам, е да се обърне към специалист. Тук обаче дискутираме друго. И докато в темата не започнат да пишат лекари, професори и други светила на медицината и науката, ще трябва да се задоволим със наличния човешки материал във форума

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам две питанки,стана ми интересно.

1.Желателно ли е сиренето да го сложа примерно в някоя пълна купа със вода в хладилника  и да си режа по-малко като ям?

2.Може ли поне да се пие от време на време само газирана вода?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може. Газираното ако не съдържа захар няма да ти се отрази на режима, но подува и разширява стомаха. Не виждам какъв пък толкова кеф може да е газираната вода. Разбирам бира да беше...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел темата по-назад, но се включвам по въпроса с газираното и искам да кажа, че по време на периодите ми за изчистване на мазнините си пия яко Кола zero, както и газирана вода с някакъв подсладител - става като лимонада или някаква плодова, газирана напитка съответно. Не ми се отразява зле на тялото чисто естетически, т.е не пълнея и си чистя мазнини категорично, но със сигурност химията тук уврежда организма, така че не е препоръчително. На мен лично обаче това много ми помага да съм стриктен с храненето защото често ми се хапва нещо сладко и като нямам право на ядене си пийвам количка и ми минава. Трябва да има някакъв порок в крайна сметка, не пуша, алкохол не близвам, не мога да се лиша и единия подсладител в някои течности. :D

 

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, то от нула калории няма как да пълнееш. Просто има други вреди и недостатъци. Ама тъй или иначе всички ще умрем

 

 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,доста четох в интернет и може би съм стигнал така нареченото плато,защото от 4 дена стоя на 88.9 кг .За един месец точно  съм свалил около 10-10,5 кг ,може би прекалено бързо съм ги смъкнал  и сега вече организма ми е привикнал с това.Монотонното ежедневие като храна и кардио си оказа влияние.В тези килограми се чуствам много добре ,но явно няма да успея да ги смъкна останалите 4 кг ,които си бях запланувал ,а не ми се иска да слизам под 1200 калориии на ден.Свикнах да ям по така наречения разделен начин яйца,месо и риба със зеленчуци или картофи ,боб ,леща,ориз със зеленчуци.Като почти всеки ден ям по 2 плода (грейпфурт,портокал,абълки и грозде) и ям по една кофичка кисело мляко.Когато ми се дояде сладко си чупя 1-2 плочки от черен шоколад  със 85 % какао на lindt.Вода пия ,когато ми се пие по 2-2.5 л на ден ,не се наливам излишно.Спортуването ми е 5 дена в седмицата като събота и неделя не правя нищо,бягам около 7 км на ден и правя за 10-15 мин общо упражнения за ръцете лицеви упори до колкото мога:)На мен ми харесва този начин на ежедневие,не гладувам въобще ,ям на 3-4 часа нормално и мисля да продължа да го спазвам като ям здравословна храна.Някой път ме изкушават и то само за закуска (палачинка,баничка),а за обяд любимото ми ястие мусака.

Вие какво бихте ми препоръчали за да не качвам килограми или поне така да си ги задържа?Предполагам доста хора във форума знаят повече от мен и заради това съм готов да следвам съветите им.Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поддържай си режима който правиш в момента и няма да качиш. Разнообразявай го от време на време и също можеш на всеки 2 седмици примерно да си правиш един чийт ден с яко сладко ( шоколад и т.н. ). Аз съм в такъв застой от месеци ,поддържам кг даже напоследък се следя качил съм мускулна маса и гърба доста съм разширил :D не ми стават ризите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е цитат от форум bbteam през 2012г

Давам доста пояснителен отговор, за това кога, защо и по колко чийта се правят.
Кога:? ако е с едно ядене - 2 пъти седмично; ако е цял ден - един ден от седмицата.
Защо:? Независимо при покачване или при понижаване на килограмите, при следване на даден режим ден след ден, седмица след седмица .... организмът свиква и се нагажда (умен е :) ). За това се правят и така наречените чийтинги, за да се обърка организма.

Това ли имаше в предвид?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1200 калории дневно е достатъчно за 45 кг манекенка. За 90 кила мъж е просто смешно. Много ясно, че ще отслабнеш така, но се приготви и за здравословни проблеми, слабост, лесна умора, лош сън и т.н. 10 кг месечено надолу е прекалено. 4-5 кг са здравословно отслабване. Това, че гониш бързи резултати и си поставяш нереални цели, в дългосрочен план ще ти донесе само вреди. Това ми е последния пост по казуса ти, явно се хабя напразно. Желая успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Темата е много много полезна ,в забързаното ни ежедневие хапваме на крак ,сутринта баничка ,на обяд дюнер в офиса чипс ,солети...гадост.Всеки който не го прави горепосоченото щади здравето си и живее пълноценно.От ядене на "боклуци" разклатих временно здравето си , прочетох книгата "Зоната" и ми светна...всички вредни храни или в големи количества не е ОК.Първият пост от колегата е уникален ,поздравления и адмирации.Движението също е здраве ,на ден по около 40-50 минути ходене е здраве.Алкохола и цигарите не коментирам. Идват празници ,да не преяждаме ядене ще има и на следващия ден.Желая Ви здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм неведнъж, ще го напиша пак:

Не си разширявайте стомаха с ядене до засищане. Усещането за засищане идва, когато стомахът се разшири, а това с възрастта става еднопосочно и трайно. Старата максима "от маса се става леко гладен" важи с пълна сила. Ако искате да сте "фит", движете се редовно, с променливи натоварвания, че организмът се учи и адаптира към всичко, вкл. храната и товара. Научете се да гладувате, когато не сте физически натоварени и се научете да слушате тялото си от какво има нужда. Преди три години бях 90 и нещо, при сравнително слаба физика и ръст 185. Имах и проблеми със сърдечния ритъм, високо кръвно, нерви и изкарах развод. Сега имам друг партньор в живота, първоначално свалиш 14кг, от които после върнах 7, ама не тлъстини. Смених си работата с такава, в която се иска и физическо натоварване и в момента от предишните проблеми няма и помен. Даже съм на път да спра и бетаблокерите.

От мен помнете едно: има правила, но не са универсални. Всеки от нас е длъжен да познава организма си и да се научи да му дава необходимото. Надявам се някой ден да стана като баща ми, който знае тези уроци за себе си - кара 85-та година, не пуши, не пие и минава минимум 10км на ден пеша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ходенето беше здраве, пощальоните щяха да са безсмъртни беше казал, някой, някъде. Да не забравяме, че има и износване на ставите с годините.

 

Бъдете здрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Утре като се наспите споделете кой как преяде и се напи.Весело посрещане на Новата година


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

95d2c765a4b23fc03d57c0a8788dd4a6.jpg

Така започнахме отвън на барбекюто , страх ме е да снимам масата сега вътре
Утре яденето в чували


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЧНГ

Здраве и мир за всички




Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Темата е за здравословно хранене все пак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да постиш е? Да изчистиш тялото си от токсини, изключиш някои вредни навици за определено време, ядене предимно на плодове и зеленчуци в суров вид по възможност..., което от друга страна е нездравословно хранене!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Постенето е незадравословно, особено строгият пост. Тялото се чисти от токсини чрез черния дроб, при това ежедневно и ежечасно, а не от храната. Ако черния дроб не функционира и не пречиства токсините, няма да живеем повече от няколко дни. Липсата на животински продукти в менюто е сериозен проблем, например е невъзможно да си набавиш витамин Б12 по друг начин, освен медикаментозно. А да лишаваш организма си от важни вещества и добра храна точно през най-студените месеци, когато има вирусни епидемии и имунната система без това отслабва, е меко казано неразумно.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...