Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Бъдещите собственици на iPhone X не трябва да се притесняват от проблемите, сполетели Pixel 2 XL


dessyteneva

Recommended Posts

59f417dab33ef_iphonex.jpg.0374dd9852114a82d096bf0ac8e9c8d5.jpg

Предварителните поръчки за iPhone X едва започнаха и няма как да знаем дали той няма да има някакви проблеми, но има един, за който купувачите му не трябва да се притесняват.

Както може би вече сте научили, новият Pixel 2 XL на Google страда от прогаряне на дисплея на мястото на софтуерните бутони. Всъщност това е „болка“, добре позната за притежателите на устройства с OLED екрани. iPhone X е първият модел на Apple, който се отличава с OLED дисплей, а негов доставчик е Samsung Display. Гигантът се слави с едни от най-добрите смартфони в света, но и техните екрани в миналото имаха същия проблем. Дългогодишният опит на компанията обаче е гаранция за качество, а комбиниран със софтуера на Apple се превръща в мощно оръжие. В iOS 11 е вграден код, който се активира от настройките и предпазва дисплея от опасните последствия на постоянните изображения върху OLED панела. Не е ясно как точно действа той, но съдейки по факта, че някой смартфони на Samsung използват преместване на пикселите, променящо незначително позицията им, за да се ограничи времето, през което те показват един и същ цвят, може мда допуснем, че Apple е приложила подобна техника.

Благодарение на полупрозрачните елементи в дизайна на iOS, трудно можем да намерим места, където интерфейсът остава постоянно на едно място, но все пак е добре да се знае, че има някаква защита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви пиксели си сменят местата, но чувам, че дисплеите на S8 розовеят по ъглите. Само чувам обаче...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тези на пиксела синеят...освен, че за седмица дсе появяват сянките на мястото на виртуалните бутони. Това е една от многото причини, да прескоча този първи OLED модел, но да се надяваме, че не съм права.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, gogi6 написа:

Незнам какви пиксели си сменят местата, но чувам, че дисплеите на S8 розовеят по ъглите. Само чувам обаче...

Това беше преди 4-5 месеца.
Не всички, разбира се, но и S8+ бяха в джаза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на нот8 по краищата розовееше, така,че IPS Retina Rulzzzzzzz


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз тия Oled дисплеи не ги харесвам, поне от samsung... Прекалено ярки са, а цветовете супер нереалистични и освен това когато в дадено изображение цветовете се “преливат” така да се каже, се вижда самото преливане като на отделни линии, което е супер нелепо и грозно. Надявам се в iPhone нещата да са по-нормални

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деан, не знам какъв ОЛЕД дисплей си гледал но нищо от описаното го нямам на служебният Galaxy S8. Аз пък вече съм фен на ОЛЕД дисплеите и този на 6s ми изглежда доста по-зле. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не само съм гледал, а и съм използвал такива и то не е някакъв проблем, а особеност на тези дисплеи, вече друг е въпроса дали на някой му харесва или не. Не можеш да кажеш, че служебния ти s8 дава по-реалистични цветове от един дисплей на iPhone. И съм сигурен, че всичко, което съм описал аз го имаш и ти на твоя дисплей, явно просто не ти прави впечатление...

Много разчитам на това, което Apple казаха на конферцията при представянето на Х - “Използвахме ОЛЕД дисплей, който е достатъчно добър, че да бъде използван в iPhone”

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тези на пиксела синеят...освен, че за седмица дсе появяват сянките на мястото на виртуалните бутони. Това е една от многото причини, да прескоча този първи OLED модел, но да се надяваме, че не съм права.

Гледай да не си права, сериозно!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...