Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Електрически самобръсначки


mirror

Recommended Posts

Я да взема да ви разсея малко, че се побъркахте с тия Хиксове, ексове и други.

На пазара в момента се предлагат ротационни и вибрационни самобръсначки с най-различни екстри, функции и т.н. Консултирах се доста продавач-консултанти каква е разликата м/у различните типове и модели, но това не ми е достатъчно за да осъществя желаната покупка.

Споделете вие какви машинки използвате и какъв тип ви е брадата, кожата. Моята брада е рехава, а кожата е чувствителна, когато се бръсна с ножчета се обривам без значение дали ползвам гел, пяна или крем. Ползвал съм ротационна и вибрационна в най-ниския ценови клас, но настъпи момента, в който имам нужда от нова. Разликата, която намирам м/у двата вида е, че (може и да си внушавам) с вибрационната се бръсна доста по-бързо, не се налагат повторения на избръснатото място и премахвам по-лесно дългите косъмчета. Прави ми впечатление, че при ротационните над 300 лв. няма разлика в ножчетата, а само във функциите, батериите и предлаганите към самобръсначката аксесоари. Ако трябваше да избирам телефон, телевизор, игрова конзола или вибрираща в*****, до сега да съм избрал. :)

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз имам същия проблем като се бръсна с ножче. В интерес на истината много е сложно с тия машинки. Купих си тази https://www.technomarket.bg/samobrysnachka/philips-rq1085-21-09029782 и съм много доволен. Но има и малък проблем, ако си оставил брадата малко по дълга почти невъзможно да се избръснеш бързо. За това съм купил и друга машинка за подстригване на  Ermila- http://solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=183_184&products_id=2056, много е удобна и батерията държи доста. Като мина само с нея, почти не се усеща брадата, но не е гладко както го прави филипса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах преди филипс среден клас - с три кръгли ножчета. Ужасна беше. Уж ставаше и за мокро - ама с моята гъста брада, дето я бръсна на 5-10 дни, хич не можеше.

Взех си за подстригване (пак филипс) с един прав нож и съм доволен. Не може да замени ръчната самобръсначка за гладко бръснене, но не мисля, че някоя електрическа може. Батерията държи много и се зарежда само за час (а не като някои други цяла нощ). Към 80 лв излезе от емаг.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам тази https://www.technomarket.bg/samobrysnachka/philips-pt920-18-09112750 и съм доволен. Преди това имах модел с по-прости ножчета и не ми харесваше скоростта на бръснене с нея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш време и мерак да се научиш , аз бих ти предложил друг подходза чувствителната ти кожа.
Научи се да се бръснеш с бръснач и сапун за бръснене!
Цял живот съм имал проблем с обриви и обърнати косми след бръснене и преди пет години се върнах към “old school shaving”
От тогава се родих, но научаването е трудно и се наказва с кръв :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По тази екстра се зарибих 2004 г ,когато видях как един украинец се бръснеше легнал и аз веднага си купих тогава и до ден днешен си ги сменям през 3-4 години.Бръсна се с такава в момента http://www.technopolis.bg/bg/Shavers/Shaver-BRAUN-WF2S-СИНЯ/p/839484 ,когато ми е по-голяма брадата на 4-5 дена отстрани има плъзгач за бакембарди и си я минавам брадата за 20 сек и става все едно е на 2 дена(в повечето случеи така я оставям)и след това я минавам с основния бръснач и става перфектно гладка.Бръсненето ми е за около 3-4 мин .Ако ще купуваш такава джаджа ,гледай само да може да се зарежда в ел .мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@kracode, как реши да е braun, а не panasonic и пробвал ли си ротационни преди брауна?

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално за такива джаджи не съм претенциозен от към марка .Първата която я купих беше подобна на тази

http://www.technopolis.bg/bg/Shavers/Shaver-PHILIPS-S1310-04/p/833924

и всички останали които съм ги купувал са били филипс на същият принцип на работа само ,че последните модели които са излезли към момента на купуване.Преди две години всех тази последната ,която имам в момента

http://www.technopolis.bg/bg/Shavers/Shaver-BRAUN-WF2S-СИНЯ/p/839484(интересното е ,че цената е пак същата)Реших да разнообразя  модела на бръснене ,а за марката я избрах такава ,защото жена ми беше с мен и тя ми я препоръча като марка.Но все си мисля ,че ако имаш още ПО-ГЪСТА И ПО-ТВЪРДА брада от моята този вид самобръсначки няма да си вършат работа както трябва.Като се обръсна примерно с едно зареждане  два пъти и на третия опит явно оборотите се забавят и започва да скубе ,заради това я зареждам дори на всяко бръснене от скоро.

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да съм на мнение, че за моята брада вибрационните са по-добри от ротационните и за това се спирам на тази самобръсначка.

Според мен ротационните бръснат по-гладко и това позволява да пропуснеш един ден бръснене дори и при по-гъста брада, но пък самото бръснене отнема повече време, а и на някои места като врата, брадата и мустаците се налага да повтаряш многократно за по-добър резултат. Решено е!

Благодаря на тези, които се включиха в дискусията. Хубав и спорен ден!

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да избираш само между Браун и Филипс. Аз вече съм се прецаквал с други марки, гледайки само ревюта. Винаги купувам най-високия клас. По-доволен съм от Браун, определено. Вече втора година съм с 9000 серията и е ок. Съжалявам само, че си взех модел, с който можеш да се бръснеш и мокро, с пяна или под душа. Доста безсмислено се оказа, поне за мен, но за сметка на това има голям недостатък - не може да се ползва докато се зарежда. Всички за мокро са така, от съображение за сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много малко са безжичните самобръсначки, които да стават само за сухо и то те са само в ниския клас.

Няма разлика м/у Браун и Панасоник.

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А стават ли тези машинки за по-интимните части :) ,че отдавна се чудя ? Преди се бръснех със самобръсначка ,а сега ползвам депилаторен крем,но и при двата метода има дразнене на кожата и не е идеалното решение!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много малко са безжичните самобръсначки, които да стават само за сухо и то те са само в ниския клас. Няма разлика м/у Браун и Панасоник.

 

Не знам каква база за сравнение имаш. Аз съм имал Панасоник от високия клас и не бях въобще доволен. Все пак това е строго индивидуално, различни кожа и брада имаме всички.

 

Matsan, би трябвало да стават, ама трябва да се бръснеш често, а не да чакаш да станеш като самурай отдолу Мисля, че Филипс имаха специален body trimmer, който е точно за тази работа.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Matsan, ползвам тази https://www.technomarket.bg/samobrysnachka/remington-bht-6250-09135111 и съм много доволен. Дори и да са по дълги можеш първо да ги подстрижеш и след това да се изгладиш :) . Най - хубавото е, че можеш под душа и бръсненето е по лесно. Тази http://www.technopolis.bg/bg/Body-groomers/Body-groomer-PHILIPS-BG2036-32/p/834091 е купих за подарък на брат ми, той също е много доволен, особено това, че дръжката става по дълга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.11.2017 г. at 16:04, miro1972 написа:

Ако имаш време и мерак да се научиш , аз бих ти предложил друг подходза чувствителната ти кожа.
Научи се да се бръснеш с бръснач и сапун за бръснене!
Цял живот съм имал проблем с обриви и обърнати косми след бръснене и преди пет години се върнах към “old school shaving”
От тогава се родих, но научаването е трудно и се наказва с кръв :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Би ли споделил какъв бръснач ползваш, кремове и т.н. От къде ги купуваш, "Амазон", примерно?

Благодаря 

Спорен ден

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://2styrkela.com/mashinka-za-podstrigvane-moser-chromstyle-pro-kabel-i-akumulator-19887.html

 

Аз ползвам това трета година вече.

От горе до долу :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е яко, но не прави гладко, остават леко набождащи косъмчета.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил какъв бръснач ползваш, кремове и т.н. От къде ги купуваш, "Амазон", примерно?
Благодаря 
Спорен ден

Ето ги двата красавеца- ръждаеми, струващи колкото Iphone 8
Сапун Kent за 12 лева -изкарва 1 година
Четка от Сребърен язовец KENT
След бръсненето само стипца по кожата без одеколон.
3b6e8905e0fbfc2df6c615a31f602bf9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от претенциозните и кожата ми понася почти всичко.

 

С лявото подстригвам келеша, средното ползвах за интимни части, а това мъниче в дясно за носа и около ушите.

 

За тримера казах ползвах, защото сега ходя при леля Живка за от-до.

 

c7fc3720fa9857295efade8f6c02c58e.jpg

 

Бръсненето ми е Fusion.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...