Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Следващите модели iPhone може би ще поддържат 62 пъти по-бърз интернет


dessyteneva

Recommended Posts

iPhones.thumb.jpg.640fe600bc423fad7df4dce07bcb4d81.jpg

В новите си бележки към инвеститорите, известнията анализатор Минг-Чи Куо прогнозира, че следващата година iPhone може би ще поддържа gigabit LTE, което значително ще увеличи скоростта на качване и сваляне от интернет.

Според него следващото поколение iPhone ще дойде с няколко подобрения на антената, които ще позволят тези скорости, включително и гъвкави полимерни платки за подобряване на безжичното приемане. Apple може да включи и четири антени (2x2 MIMO), за да увеличи скоростта на предаване и изтегляне на данни, след като сегашните модели имат само две антени (2x2 MIMO).

Теоритично, gigabit LTE означава, че можете да теглите с 1Gbps, или с други думи свалянето на двучасов филм ще ви отнеме 15 секунди. Разбира се това са пикови скорости, които ще варират в зависимост от мрежата, но все пак звучи наистина добре.Ако информацията на Куо е точна, а трябва да кажем, че анализите му обикновено са доста близки до истината, то Apple най-сетне ще се добере до скоростите, поддържани от някои Android телефони като Galaxy S8 например, дори и мобилните оператори все още да не ги поддържат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука изкачва въпроса, за чий са ти такива антени, след като операторите не поддържат такава скорост? Може би за да кажеш телефона ми е ебати якия, вдига 1Gbps (еквивалент на 100кг) от лежанка ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами може би защото някои оператори вече планират да поддържат тия скорости


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би, ама при смяна на телефона 1-2 години да вземеш телефона такива възможности и да седнеш да чакаш някой да пусне нещо с такава скорост не е оправдано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че им трябва оправдание, решават, слагат го и до там, още повече, че тазгодишния Самсунг има такива възможности. А и има хора, което не си сменят телефона всяка година, напротив, по-тъпо би било да трябва да го сменят, защото няма такава възможност, отколкото да я има и да не се ползва, няма да натежи.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да са го разкарали ... Не е премахнато от всички модели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В iMac Pro ще си има 4 USB 3, а дори още не е излязъл :)

Не знам за вас, на мен ми се ще колкото се може по-бързо всички да минат към новия стандарт (type C) и да няма повече връщане към т'ва ръчкане и обръщане по 3 пъти да вкараш флашка. 

Блутуут колонките на Bang&Olufsen например идват вече с USB-C. Mirrorless medium format камерата на Hasselblad и новия Sony a7r III също. Така че производителите лека-полека си инкорпорират новия стандарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...