Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Забавянето на по-старите модели iPhone предизвика дело за 999 милиарда долара


dessyteneva

Recommended Posts

преди 11 минути, dessyteneva написа:

...моята на седмицата е на 86%...

Шегуваш ли се???

 

 

IMG_3514.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    21

  • Alxx®

    11

  • gogi6

    10

  • SpAwN

    7

Не за съжаление, поне така показваше програмата последния път, тази коя е,  с която си напарвил шота? Затова и ще я сменя, 86 лв не са чак толкова много.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи ще си чакам от Apple да пуснат възможност за проверка


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах преди малко цените за смяна на батерия в криейтив, пише 65лв, ама това включва ли батерия и труд?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи ще си чакам от Apple да пуснат възможност за проверка


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ще сменяш батерия на година?!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом толкова бързо се износва ще я сменя, може и към края на годината да е, то промото е да декември.

За Креатив вчера ми казаха, че другата седмица ще има нова цена, браво че са реагирали бързо, ама са ми далеко, няма шанс да се завлека до там дори и за 20 кинта разлика.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега четох че много хора ще и са си букнали смяна на батерия. С новия ъпдейт Апъл обещава повече ясно и открито състояние на батерията - “Early in 2018, we will issue an iOS software update with new features that give users more visibility into the health of their iPhone’s battery, so they can see for themselves if its condition is affecting performance.”
Апъл много ме издразни с тая сага с батерията. Значи аз усетих на 2/3 апп който много бързо ми зареждаха на 10 и на 11 веднага разбрах че нещо не е както требва да се мота така тел. Те точно с тази цел забавиха шестиците и седмиците да ни “ накарат” да си вземем новите тел - но нали ги гепиха и измислиха че заради батерийте ги забавили. А и VW чийтнаха в ЮСА и ги гепиха и им излези солено едни 10-15милиарда, та Апъл сега гледа да мине най тънко като ни продаде батерий еФтини - да е** и алчните Хамериканци.
Е и естествено ще си сменя батерията и ако перформанса не ми хареса пак и пак и пак нова батерия.
П.с вече не им вярвам и май ще чакам по 2/3 месеца за ъпдейт та да може ако има нещо гнило да са сътворили да излезе.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По други форуми чета че даунклока се активира не при износване на батерията, а след като минат 500 цикъла на заряд.
Ако е истина, това ще означава, че нещата ще се опрсвят за около година и половина.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах преди малко цените за смяна на батерия в криейтив, пише 65лв, ама това включва ли батерия и труд?

И на мен ми е чудно дали цената е само за батерията или включва и ремонта,


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално батерията при повечето устройства се смъква под 80% след 300 цикъла. Едно време беше гордост за Епъл, че гарантираха поне 80% до 500 цикъла. Думи на Стив Джобс и тогава бяха верни. Иронията сега е, че даунклокът е наличен при старите уреди с 11-ката, независимо от състоянието й.

Деси, iAdministrator е програмата, ама показанията на всички подобни са едни и същи. Мога да кача и шот от Lirum Device info, която е апстор-ска и има безплатна лайт версия. Телефон на година си е за гаранционна замяна на батерия, няма за какво да се набутваш. Преди трябваше да падне под 80% здраве, за да ти я сменят, ама това сега не играе като условие, защото даунклокът ти ограничава принудително функционалността и в такъв случай са длъжни да ти я сменят, като същевременно докажат 100% функционалност на устройството. В противен случай ще имаш пълно право да искаш разваляне на сделка по гаранция за съответствие, защото очевидно устройството ти не отговаря вече на обявените при покупката параметри.

Русев, явно не четеш горе какво съм пробвал лично, явно четенето по други форуми те устройва повече.

 

преди 7 минути, MagicNAS написа:

само за батерията или включва и ремонта

Батерии не се продават, продава се услуга "смяна на батерия".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че гаранцията ми е мтелска, т.е. Булграм и не ми се рискува, ще ги прежаля тия пари, все пак ми е по-важно да имам работещо добре устройство. Булграм иначе също пуснаха цена - 65 лв, не съм питала за гаранционните дали е безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безплатно е, няма как да е платено при у-во с пълна гаранция и необслужваемо от потребител..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така трябва да е, но сега ще ни цитирам мейла:

“Здравейте,

От 08,01,2018 г. влизат в сила следните нови цени за батерии за моделите iPhone 6 или по нов,

за сумата от 65 лв. с ДДС.”

Логично е да бяха споменали и гаранционните, но не са. Не споря, просто казвам какво получих.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ми отговориха

Здравейте, Станислав,

 
Благодаря Ви за мейла.
Честита Нова Година!
 
Ако батерията е изконсумирана или дефектирала, можем да я заменим.
Проверка на батерията можем да направим в приемната на сервиза.
 
Можете да намерите актуализираната ценова листа тук:
 
Моля, обърнете внимание на цените на частите и услугите, както и на общите условия по-горе във файла.
 
Цената за замяна на батерията е 89лв с ДДС (с включени 24лв с ДДС монтаж в нея):
 - батерия - 65лв с ДДС;
 - ремонт в рамките на няколко дни - 24лв с ДДС;
 - ремонт в рамките на 1 работен ден, ако телефонът се донесе преди 11:00ч в сервиза в гр. София - 48лв с ДДС;
 - гаранция на батерията - 90 дни международна;
 - старата батерия се изпраща към Apple;
 
Важно - За да се гарантира крайния резултат след смяната на батерията, е необходимо провеждане на предварителна диагностика. Тя не е задължителна.
Цената на услугата е 24лв с ДДС. Времето за провеждане на диагностиката е в рамките на няколко работни дни.
 
Изпращам Ви линк към сайта на сервиза, където можете да намерите повече информация как можете да подготвите продукта за обслужване:
 
Важно е да изключите Find my iPhone услугата (Remove from Account) и да направите архив (backup) на данните.
Всички данни и настройки се изтриват по време на обслужването.
Изключване на Find my iPhone услугата можете да направите и през сайта www.icloud.com, ако не успявате през телефона.
 
Можете да донесете лично или изпратите с куриер по Ваш избор продукта към сервиза в София или Варна.
 
НОВ АДРЕС за гр.София: бул. Черни връх 65А - BOSE-CENTER-SOFIA
Адрес сервиз Варна  9000, ул. Иван Вазов 5, България
 
Ако имате въпроси, моля, свържете се с мен.
 
С уважение,
photo  
Chavdar Karadzhinov
Service Technician, Apple Certified Mac and iOS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ненаяли се, определено ще отида в iStyle, 86 лв и смяна за час, без скрити глупости. ПП - Проверката на батерията не е задължителна, минала не минала теста, трябва да я сменят на ниската цена, поне според Apple. Чувствам как скоро ще си говорим със съпорта им на дълго и широко за номерцата в оторизираните от тях сервизи тук...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така си купувам нова батерия и старата ще ми я вземат и изпратят към Apple?
Или ми я заменят с нова безплатно или си ми връщат и старата!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така си и знаех цената е без труд, само батерията :( чудно ми е в Щатите искат ли им допълнително пари освен 29$


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не искат в Щатите, поне никъде не се споменава, а иначе това, че старата батерия остава при тях и, че не се продава само батерия като част, без да се смени на място го знаех, дразни ме надценката - 48 лв за ремонт на деня, е как пък другите могат за час и без тоя рушвет... Нещо много са си повярвали Креатив, ама вече не са единствени и ще им спадне самочувствието май.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам случай на една 5-ца като и смених батерията /с неоригинална/ и след това на батерилайф спира да показва брой цикли на зареждане.
Мисълта ми е, че ако iOS не може да сметне брой цикли на неоригинална батерия и ако наистина iOS гледа брой цикли след които да смъква честотата, то не е ли по-добре да се сложи неоригинална батерия?
Така като не може да гледа циклите, то няма как те да дтанат над 500 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Русев, драги...ти четеш ли изобщо или...? Даунклокът е активен на iPhone 7, разпечатан преди месец и половина! К'ви цикли, к'ви менструации?! По повод липсата на цикли при тебе - продали са ти ползвана оригинална батерия, с префлашната платка. Или телефонът ти е бил в менопауза. Ей за т'ва нямаш батери лог.

П.С. Криейтив са в нарушение на ЗЗП щом обявяват цена на батерия, която няма да ти продадат. Услуга(в случая е услуга, не стока) се обявява с пълната цена, без скрити такси. Който е ощетен - да пуска жалби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за почти новата 7-ца с проблем не съм го разбрал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се измъкнат от обвиненията с оправданието, че допълнителните разходи са обявени в ценоразписа, таксуват го като смяна на модул, така че могат да кажат, че са посочили цената на модула и цената за услугата отделно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, чети какво и как е написано:

IOS-prices-BG5.pdf

В ситния текст пише "ще бъде добавен труд при замяна на модул", но в ценовата листа пише "замяна на батерия". Не са писали "цена на батерия", защото тогава ще са длъжни да ти я продадат ако искаш. Струва си заяждането.

Услужливо ти го дръпнах, ако пишеш жалби да го свалиш оттук, че там може да го подкърпят ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но аз мисля да се доверя на iStyle, едно че честно си дават пълна цена с труда, друго, че са ми на близо и трето, че смяната е за час, няма да имам нужда от друг телефон, какъвто нямам на разположение. Идеята за жалба не е лоша, но нямам опит в това и няма да се получи, един път писах жалба за това, че Близу нямат алтернативен телефон, освен платения за всички оператори 0700 и дори не ми отговориха, явно нещо не ги оформям както трябва. Ако някой има опит с писане на подобни документи, нека се пробва, няма да загубим нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...