Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

macOS на външен SSD


drpetar

Recommended Posts

Здравейте, реших да споделя какво сътворих (с помощ от мрежата разбира се), въпреки риска някой да ме нахрани какви глупости са това :)

Преди няколко месеца си взех iMac (21.5" Retina 4K 2017, 3,0GHz Intel Core i5, 8GB, 1TB HDD). Беше на страхотна промоция в тази конфигурация и затова не се поколебах, въпреки че ми се искаше да е със SSD, а не HDD. И се оказа, че старото ми мак мини, макар и с малко по-слаб процесор, но със SSD е доста по-пъргаво от аймака. За времето на бутване да не говорим. Затова първоначално реших да сменя (в сервиз) HDD-то със SSD, но не ми даваше сърце да отварят нов аймак и се въздържах. Разтърсих се в нета и намерих компромисно решение - macOS на външен SSD. Знаех, че USB връзката е лимитиращ скоростта фактор, но реших да пробвам - в нета има подробни описания как се прави.

Взех Kingston UV400 120GB SSD и кутия Transcend StoreJet USB 3.0. Инсталирането мина без проблем и засега системата работи много добре. Бутването е доста по-бързо, програмите се отварят също осезаемо по-бързо, а при няколко задачи едновременно няма задъхване. Скоростта на SSD би била още по-голяма, ако се сложи като вътрешен диск, но и така е доста задоволителна, вижда се на картинките. Чудя се дали няма да се появят някакви подводни камъни, ама времето ще покаже.

HDD

HDD.jpg?raw=1

SSD

SDD.jpg?raw=1

...

Back.jpg?raw=1

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се харчат кинти, вземи си тъндърболт преход за диска и го свържи там. Разликата е ухааа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

" userid="226"] Ако ти се харчат кинти, вземи си тъндърболт преход за диска и го свържи там. Разликата е ухааа...

Ще имам съвсем скоро такъв адаптер за продажба (seagate sata to thunderbolt). Ако някой има интерес, да ми пише ЛС.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Alxx® написа:

Ако ти се харчат кинти, вземи си тъндърболт преход за диска и го свържи там. Разликата е ухааа...

Аз още отначало се засилих за ТВ връзка, ама имаше някакви оплаквания за проблеми при заспиване, рестартиране и пр. и се разколебах. Засега съм доволен с USB-то.

преди 6 часа, gorgior написа:

И внимавай да не извадиш по погрешка ЮСБ-то докато работи, че съсипва системата и ще си отвориш работа!

Хахах, то се знае. Затова свързах диска на най-вътрешния слот и го фиксирах отзад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравей,още ли така ти работи системата с външно usb ssd?Имаш ли някакви оплаквания,защото мисля  и аз така да направя на imac 2012 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, все така си е с външния ssd. Нямам оплаквания. За тия два месеца само един път замръзна екрана докато прехвърлях огромен файл (30-тина ГБ) от SSD-то към мрежов диск. B)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя Macbook pro 13 2017 е с най-малкия диск 128 гб и му купих едно ссд Samsung Т5 на което съм сложил Windows 10. При нужда от софтуер, който го има само за уин, вадя диска от чантата и рестартирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Димитър ,аз също смятам да правя същото като теб и сърце не ми дава да отварям нов MAC .Спрял съм се на Transcedent 250 GB SSD създаден специално за MAC ,но ще използвам Thunderbolt за по голяма бързина.Въпроса ми към теб е ,ще можеш ли да ми оставиш форма на контакт/телефонен номер ,мейл  за да ми помогнеш с клонирането на операционната система .С уважение 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клонирането е елементарно, колега. Прочетете за функциите на Disk utility и ще се справите за минути. Просто се ресторва контейнерът на ОС върху контейнер в другия диск със същия или по-голям размер на дяла. Естествено цялото нещо се прави в рикавъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD то съм го центрирал към MAC с декоративно тиксо и двата порта съм ги запечатал за да да няма разместване да не се прецака системата с загуба на данни .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Използвал съм оригинален кабел за трансфер на Apple thunderbolt to thunderbolt .Ако сложа кабела от SSD то от комплекта скоростта има загуби-).Apple взеха да правят луди пари от кабели .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...