Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

True Tone...


KLM

Въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не, жълтее ми....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И на мен ми жълтее и съм го изключил. Особено ме дразни как ми изглежда тапета с капките с трутон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е в кавички. Най-близките до естествената светлина цветни температури(излъчвани от изкуствен източник) са около 4300К. Повечето дисплеи излъчват около 6000К(маковете 6500К), което е с уклон към синия спектър. Тази светлина дразни зрителните нерви и мозъка, което на пръв поглед при здрав човек не си личи, но си личи много при деца и хора със здравословни проблеми. Знам го от личен опит, от периода в който бях с дупка в черепа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

TrueTone според мен е уникална екстра на дисплея, която явно се харесва на 50% от пробвалите я. Сензори в дисплея сканират обстановката наоколо постоянно и регулират баланса на бялото според това в каква светлина се намирате. Жълтее ви повече, когато сте на изкуствено осветление. Нормално е да ви жълтее, понеже мозъкът е свикнал да приравнява "почти бяло" до перфектно бяло. Това е и причината някои хора да ги дразни. Аз съм с калибриран монитор на 5000к и като сравня една снимка с дисплея на телефона (с вкл. ТТ) се виждат абсолютно еднакво. От години съм с "по-жълта" цветова амплитуда и може би затова съм привикнал към нея. Но е разбираемо, че тази опция не се оценява достатъчно добре от средностатистическия потребител, който не се занимава в ежедневието си с дейности изискващи точен цвят (било то фотографи, дизайнери, синематографи, предпечатари и т.н.). На ярка слънчева светлина например дисплеят става "по-различим" така да се каже и малко по-лесно се чете текст. Епъл сравняват функцията с това все едно държиш книга в ръката си, а не дисплей. Сигурно ви е направило впечатление (или поне на тези от вас, които са отваряли книга през последните няколко години), че на изкуствено осветление, хартията е жълта, а на дневна светлина - бяла. Хартията поема светлина, а дисплеят излъчва. Когато тази светлина е синкава (в по-студения спектър), тя води до бавни, но постоянно натрупващи се проблеми в нервната система. Неслучайно още преди ТТ да се появи, Епъл добавиха NightShift - подобна функция, но вече таргетирана към определен проблем - безсънието. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз също съм с постоянен  TrueTone. Но не е уникална екстра.Всъщност и това е на 5-6 години,ако не и повече! Подвизава се в мрежата с F.lux. И работи на всички дисплеи и устройства с IOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

off topic

За книгите не съм съгласен, повечето издания са с жълтеникава хартия, но има и доста с бяла, които се водят луксозно издание!

Ако съм харесал дадена книга и не я намеря с бели листи, почвам да я търся он-лайн. И не смятам, че true tone жълтее.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

F.lux да ползва сензори за анализиране на светлината в помещението? По-скоро е предшественика на NightShift.

Мирър, има различни видове хартия. Бялата в повечето случаи е офсет - по-тежка е, по-скъпа е и не е подходяща за всякакви издания. Говорих принципно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползвал ли си F.lux? Можеш да постигнеш същия резултат. Ако някога сложат към настройките софтуер, с който да следиш как се променят lumens спрямо светлината, тогава ще разберем най-вероятно софтуерен трик ли е? Сензори за светлина има и в по-старите у-ва, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, ползвал съм flux както на ios, така и на osx, но откакто излезе Night Shift, не съм го качвал повече.

Сензорите са различни. Тези, за които ти говориш, ги има от айфон ген. 1. А тези за true tone ги има само в iPad Pro 10.5, 12.9 (2. ген.) и новите айфони. Разликата е, че те измерват и цвят, а не само яркост като старите сензори. Намират се и на различно място, а не до камерата. Ето на айпада единият къде е (другият е от срещуположната страна): 

IMG_3235-1200x900.jpg?width=960

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според iFixit е един сензор до камерата, както си е било досега, но с някакъв филтър към него, който спомага за ТТ. Явно няма достатъчно място в айфона, че да ги слагат на отделно място и това е важало само за айпадите :) 

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От години ползвам флукс/найтшифт, а сега и трутон-а. Няма да ми спаси очите, но определено е по-ненатрапчиво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля да го включа и да го оставя една седмица, без да го изключвам.Предполагам, че трябва да свикне човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За мен е много приятно вечер и си го ползвам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Повече от месец вече ползвам True Tone.Свикнах и сега като я изключа, екрана ми синее и ме дразни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извинете, къде в настройките се намира тази екстра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

fd33505d8a3e27522b1f3e3130f8401d.jpg

 

Редактирано от arm11
 Стига се тези огромни скрийншотове!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Интересно, нямам такава опция. Да не би де е само за Х.

http://prikachi.com/images.php?images/756/9281756J.jpg

Редактирано от skpavlov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...