Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Доставките на HomePod започват това тримесечие с 12 милиона бройки


dessyteneva

Recommended Posts

Apple-HomePod.jpg.24eb61891a2c5be7ea15acfda6e7bf2e.jpg

Apple се сблъска с доста проблеми напоследък, след като обяви публично решението си да забави софтуерно по-старите модели iPhone, но това явно няма да попречи на и без това закъснялата премиера на интелигентния й високоговорител HomePod, който отдавна трябваше да е на пазара.

Според The Taipei Times, Inventec, която е един от двата асемблера на говорителя, вече доставя партиди от милиони готови бройки. Източниците на изданието твърдят, че компанията няма да постигне голяма възвращаемост, докато производството не се увеличи максимално в края на първото тримесечие. Всъщност Inventec и Foxconn ще си разделят поръчката под формата на 10 и 12 милиона броя до края на календарната година.

Клиентите в Австралия, Обединеното кралство и САЩ, все още не са уведомени за всички пратки, а още през ноември Apple се извини, че не е успяла да пусне HomePod навреме за декемврийските празници, след като той беше представен още на WWDC 2017 през юни. Изданието предполага, че интеграцията между софтуера и хардуера все още е нестабилна и именно на това се дължи забавянето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Siri има нужда от сериозни подобрения, за да има успех тази смарт колона. Конкуренцията на този пазар е голяма и Епъл бая трябва да поработят по софтуера, за да е готов продукта за прайм тайм. По спецификации трябва да има 6 микрофона, което значи, че ще чува Hey Siri и ако го прошепнеш :D Ама да видим как ще се разбира с останалите устройства, за да не се активират при казване на командата. 

Много ми е интересно как ще е саундът в различни типове помещения и колко бързо ще се адаптира. Сонос имат подобна функция за настройка на звука според стаята, но изисква няколко стъпки, които е досадно да се правят. Епъл обещаха HomePod да прави всичко това автоматично, та ще видим... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам с нетърпение! Дано да е съвместимо с други устройства извън марката, че съм си поръчал някои неща от любимата марка Xiaomi за вкъщи:) Всъщност, като се сетя как Сири пуска музика от Spotify,  едва ли ще си го купя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи какви глезотии на шайоми си заръчал, че и аз съм им фен на тея.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко))Даже и очила си купих, които след преглед в оптика се оказаха доста добри!

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/yQzmANBR

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/BFrYb6bY

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/2QF3YrUv

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/7RNjM7Jr

Трмометъра също ще взема

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/Mjau2E7V

Отделно имам доста други техни продукти.

А и камери ще поръчам в понеделник! Те са ми за лятото:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaоmi,тази марка съм я признал,честно.В къщи на малкия телефона е такава марка ,нарочно му взех такъв преди 1 година за 400 лв ,ами да ви кажа няма такова животно.Падал ,ставал ,тормоз на батерията и забележките му преди малко ги гледах  има леки вдлъбнатини на алуминия  и на камерата предпазното стъкло е напукано и аз сега го махнах.Батерията му държи сигурно над 10-11 часа сериозен тормоз от игри ,а екрана е без забележки.Както мислех да му взема iphone ,представям си на какво щеше да прилича .Мой приятел има три джаджи на xiaomi ,каза с две думи,ТОВА Е ЖЕЛЯЗО,все едно руснаци са ги правили.Вчера им разглеждах бг сайта и си отметнах 3 неща ,обмислям все още за поръката им.С две думи ,не съм чул човек да каже лоша дума за xiaomi.

От втория линк на колегата ,точно такова съм си отметнал, но в бял цвят ,до колкото разбрах е било по новия модел с 4 бутона отгоре

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тц! Второто командва у-ва през Bluetooth, wi-fi,IR... с една дума техниката в дома през MiHome app:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не още. Проблема при тях е, че част от продуктите им са за китайския пазар и за да ги добавиш към MiHome app, трябва да смениш локацията от приложението. Съответно езика се сменя на китайски. Развиват се обаче и всичко се променя с часове.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук ще е същата в евро. Даже може и 369 евра да го пуснат.

И една от ключовите функции, които обявиха - AirPlay 2 - няма да е налична в началото, защото още не са си доизкусурили омазания iOS 11. 

Излагат се Apple, колкото и да са ми на сърце. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, питам аз..как ще оцелеят в такава конкуренция с такава цена? А и българския език никога няма да го видим достъпен. Поне да има интеграция с Амазон, Google, Spotify. Да изчакаме да видим дали ще оправдае цената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове


Това ли ще е цената?!

Да. 349$ в Юс, 319£ в ЮК и 499$ в Австралия. По късно пролет/лято в Германия и Франция.
Естествено според Фил Шилър е страхотен продукт с красив дизайн и потребителите ще са “blown away” от качеството на музика, използва нови модерни технологии за високо и ниско говорителите. Винаги звука на Апъл продуктите е бил на високо ниво, но в този сегмент вече е голяма конкуренцията и другите марки също предлагат премиум звук - та да видим.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В петък започват поръчките на сайта на Apple. 

Чудя се дали да сменям Sonos-a :) Уклончиво обещаха Airplay2 поддръжка и може и да дойде след появата на HomePod, ама едва ли ще е скоро...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Звука ще е перфектен, но музика ще можеш да слушаш само от тях. Това веднага ме отказва! А и да видим как ще сработва с други смарт у-ва в дома. Ако е като с музиката...Възможностите на Сири ги знаем. Може би около 1% от потребителите на IOS в Бг ползват асистента. Все пак това е виртуален асистент, не портативна тонколона. AirPlay функцията не е приоритет за мен. Ще почакам първото ревю и ще реша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те спира да пускаш музика, откъдето искаш. В края на краищата това си е един airplay speaker. Просто няма да можеш директно през сири да го правиш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AirPlay speaker  ли ? Но блутут спикъри достатъчно имам с перфектен звук и батерия. Това такова ли е, или трябва да е асистент? Явно аз не съм разбрал. Ще пускат тонколонка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сири не върши никаква работа у нас и на практика ако нямаш смартхоум, това си остава обикновен говорител. За толкова евро(всъщност доста по-малко, че е втора ръка) си взех Bowers&Wilkins Zeppelin събуфър с вградени сателити. Е, нов е ужасно скъп, но с малко мерак изпадат изгодно.   Епъл да ми дишат...звука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...