Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Здравейте.Имам проблем с батерията на iPhone 3G.Каквото и да правя максимум един ден да издържи.в момента е на час и 30 мин usage и батерията е на 66%.Правил съм няколко пъти рестор с оригинален 3.1.3 фирм без back up, но без успех сега съм с whitedoor 5.2.1 и пак е така.Ползвам го специално за нет с 3г т.е. през цялото време е с вкл. 3г.Не знам вече какво да правя.Спрял съм пуш, намалил съм контрасра и т.н.Мисля че преди да си пусна нета на тела, батерията караше повече време но на фирм 3.1.х не мога да го изкл.Надявам се да ми помогнете.Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова! Може да смениш батерията, но няма да постигнеш кой знае колко. Разгледай темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте! Потърсих подобна тема, но не успях да намеря, извинявам се предварително ако има подобна.

За коледа получих 4S и до тука всчико хубаво докато не го оставих една нощ и забелязах, че както го оставих на 100% на сутринта беше на 40% това ми се стори много подзрително и го заредих на ново, но проблема си остана. На всечки час губя около 10% батерия, макар че телефонът не се използва изобщо. Изключих почти всичко от Settings изключих както и wi-fi, така и мобилния интернет, но проблема си остава. Нямам приложения, които вървят в Background-a. И съм изключил всички приемания и предавания от приложения.Използвам iOS 6.0.1. Телефонът не е Jailbreak-нат. Ще съм благодарен на всякаква помощ. Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефонът нов ли е? Защо не направиш един рестор от iTunes?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не телефона не е нов ползван е около 2-3 месеца от един приятел. Направих му 2 рестора единия с back up, другия без и в двата случай батерията продължи да си се стопява докато телефона не се ползва и двата рестора ги направих в recovery mode, като след втория рестор не записах нито едно приложение за около 2-3 часа и оставих телефона намира без да го ползвам но батерията продължи да спада.

Еdit: Говорих с моя приятел и той каза, че и при него е било така още от много време.

Редактирано от mpdjabrailov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прескочи до сервиза да го погледнат.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш гаранция - предяви претенции за смяна. Ако не, сменяй батерията: Сервиз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зажалост нямам гаранция, но понеже е от приятел затова го купих така. А може ли някаква информация колко струва смяната на батерия и дали със сигурност е това, защото нямам проблем да дам пари за нова батерия, но ако проблема си остане, защото е нещо софтуерно примерно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях че има Цени, но за 4S няма опция подмяна на батерията. (Съжалявам за оff-topic спама)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте купих си айфона преди 3 месеца от едно момче..Отначало батерията издържаше що годе добре,но сега за 30 минути usage и 2часа standby ми заминават 10 процента е така.Веднага щом го отключа след 2 3 минути 1 процент заминава..Пробвах с рестор няколко пъти и нищо.Без Джейл съм.Да копувам ли нова батерия или е нещо от софта?Не съм ползвал интернет или Локейшн или игри ..И просто е така си пада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шестичката е лакома доста. Преценявай си, може и да няма ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вероятност като картата ми не е мирко сим а е рязана от това да дърпа повечко батерия?Сравнение правихме с един приятел на две 4-ки и на моя батерията замина много по бързо..Така че ще я сменя и ще кажа как е .Благодаря :)

Редактирано от makaveli2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма добър обхват и търси повече, възможно е, но малко вероятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4-ката си държи повече от 5-цата. А и всяка следваща ОС става все по-лакома. Лично за мен странно и неразбираемо като се има предвид, че не са добавени толкова нови функции..

Има една програма (но трябва да джейлнеш, за да я сложиш) - batterydetective. В нея изкарва информация за текущото състояние на батерията. Най-вече това на колко цикъла е и на колко mAh. Ето шот:

ba69eaab88d7a750.jpg

Moят съвет е, ако не ползваш фейсбук интеграциите и имаш възможност (т.е. запазени SHSH) да върнеш на 5.1.1. 6.1 не добавя почти нищо ново за 4-ката и като цяло не си заслужава повечето харч на ток..

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва е че като взех телефона от едно момче си беше направо с 6.0.1 и не беше джейлван никога,имам интеграций за 6.0.1 само.Мен ме съмнява ,че батерията си е заминала.Неможе за 15 минути usage да ми заминат 10 процента е така без и клип да съм гледал..

Редактирано от makaveli2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aми сменяй я. Процедурата е доста лесна, отнема 5 мин. Има безплатно ръководство тук: http://www.ifixit.co... Battery/3141/1

Батерия - http://www.ebay.co.u...=item27cc38e098

Отвертка (ако са ти от новите пенталобни болтчета): http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-iPhone-4-4S-REPAIR-KIT-SCREWDRIVER-Pentalobe-TORX-Opening-Tool-Magnetic-Tip-/251221026626?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3a7df0a742

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на батерията е направо детска игра в сравнение със смяна на хоум бутон! Така се измъчих с т'ва малкото, че втори път няма да го правя, ако ще пари да ми дават.. :biggrin: А и да не говорим, че бях поръчал по невнимание за 4С вместо за 4, а се оказа, че кабелчето на бутона е точно наобратно обърнато та трябваше да го "модвам". Вече повече от месец е ок, па натам ще видим.. Но колко много неща можеш да прецакаш на телефона ако тръгнеш да си сменяш хоум бутона.. Не го препоръчвам на никой. Сервиз и това си е!

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва е че 2 седмици чакане от ебай..Тука в форума нещо на тази цена ако има ще е супер.Щото гледам по 25лв ги продават.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дрънни в сервиза и питай за колко ще ти продадат. Никак не е трудно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как може да се определи коя батерия от ебей е читава и коя не, като реално няма ОЕМ оригинални части? :huh:

Цената е един вариант, но не винаги показателен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никак. Батерии специално, купувам от местни търговци защото са тествани партиди и с гаранция. Няколкото лева отгоре не си заслужават вниманието, особенно предвид изтъкнатите ползи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид факта, че не съм в БГ, едва ли е най-практично да изчакам да се прибера и да си купя батерия от БГ :D

Може ли да "препоръчаш" нещо от ибей?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...