Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

След като преминах към 3.0 и напражих всичко както е описано телефона работи перфектно само дето взе да харчи батерия като за световно и като че ли процесора грее доста повече като правя нещо.С 2G 8GB 3.0 съм.

НЯКАКВИ ИДЕИ?

Самият jailbreake няма как да влияе върху батерията, правят го някои от програмите, инсталирани от Cydia (по-специално тези, които ползват MobileSubstrate, тъй като зареждат динамични библиотеки, които работят във фонов режим, както и тези, ползващи daemon-и).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо явно не ти се е получил рестора до 3.0,защото аз;ZviaraD и още доста хора имаме други отзиви за батерията. Повтори рестор-а, и виж какво ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По кой метод мина на 3.0?Custom fw3.0,или редовен + джейл с redsnow?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И по двата и с двата така стана сега ще пробвам фърмуеър от друго място и снежец 0.7.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с фърм от епъл,дай рестор(без шифт). Така със сигурност ще изчистиш всичко,после джейл,хоп-готово!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я напиши думата Insomnia в гугъл и веднага ще разбереш какво ти яде батерията. Както и бекграундър. Епъл навсякъде тръбят, че няма да разрешат мултитаскинг точно заради батерията. Това е все едно да караш колата си 250 км/ч всеки ден и да се чудиш, че харчи много гориво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно как година и половина с предните версии на Backgrounder и Insomnia батерията издържаше по една седмица

при същия режим на експлоатация ?

Струва ми се, че последните версии , (ориентирани повече към 3.0 може би ) правят тази магария при 2.2.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ей сега ги разкарвам, довечера ще я заредя на 100 % и ще съобщя резултата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

като гледам ти си с някаква тема на телефона си... и доколкото си спомням мисля, че на телефона при зареждане неизлизат проценти, което ме кара да си мисля, че самата тема на телефона ти за батерията - тези проценти са нарисувани с пълненето на батерията и всяка картинка си има даден процент, който няма как да отговаря с реалните проценти отгоре на батерията!

и след като го презаредиш изключи телефона за 1-2 мин и пак го пусни и тогава ни кажи как е !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да с тема съм и то от преди да почне този проблем.

....тези проценти са нарисувани с пълненето на батерията и всяка картинка си има даден процент, който няма как да отговаря с реалните проценти отгоре на батерията!
- това не е вярно.

Само съотношението на цветовете на батерията е картинка и се сменя стъпаловидно(разгледай последователно картинките на която и да е батерия). Процентите се четат и са същите като на статус бара (поне така беше).

...та по същество. Деинсталирах BossPrefs , Backgrounder и Insomnia. Инсталирах SBSettings и заредих телефона.

Сутринта в 07:03 - 100%.С изключени WiFi, EDGE, Bluetooth, SSH и проведени 4 разговора в 12:15 - 100 % - т.е до тук всичко е нормално.Ако до довечера остане така-ще почна да добавям едно по-едно да видя кой прави мизерията.

( не знам защо , но имам чуството че това е BossPrefs)

ПП: Излъгах - тази батерия е с вградени проценти :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с оригиналния фърм и пак същата работа за няколко часа ми драпна батерията

и телефона грее процесора се тормози с нещо дали иска някакви настроики

сега сложих къстъм фирмуеър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с оригиналния фърм и пак същата работа за няколко часа ми драпна батерията

и телефона грее процесора се тормози с нещо дали иска някакви настроики

сега сложих къстъм фирмуеър

А с BossPref ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой, който да е бил с custom и да е имал проблем с батерията и след като е сложил оригиналния софт, проблема да се е оправил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

може ли да иска някакви настройки за edge и да ги тарси постояно

ако е така какво да правя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отчет:

22:08 - батерията е на 85% след:

- около 1 час (малко повече) WiFi

- 8 разговора - с общо време 74 минути

( в 06:15 свалих телефона от зарядното на 100%)

мисля, че това вече е в рамките на приемливото за батерия на 16 месеца.

( в противен случай - имам нова батерия и "ша та сменям Станойке" :redface: )

инсталрам Insomnia и ще Ви кажа как е .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

засега е в рамките на нормалното, ДА ! Даже е повече от СУПЕР ! понеже, ако има 2 часа работа и 15% спадналост... то може да изкара 12 часа твърдо казано.... а телефона мисля, че с оптимална работа издържа от 7 до 8 часа... поне при мен е така :biggrin:

проблема си мисля, че е от бекгроундера и от инсомниата, ако не ги изгасваш! Аз затова, като видя някакво по-странно понижаване на батерията, гаса телефона и отново го пускам и всичко е наред :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато провеждам разговори на 2 минути изчезва по процент от батерията.

Нормално ли е според вас? Струва ми се, така е от както съм с 3.0

При всички други обстоятелства, батерията държи много, но тръгна ли да говоря...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да правя нищо не става като включа телефона и батерията пада буквално за минути

телефона гори целия много се нагрява

има ли вариянт да мина към 2.2.1 и да видя дали ще продължи този проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...