Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone може да замести шофьорската ви книжка


dessyteneva

Recommended Posts

mDL.jpeg.51c69115e271d7fc44ed7f1477a44f7e.jpeg

iPhone вече замести кредитните ви карти, но следващата стъпка е доста по-интересна, защото се отнася за шофьорската ви книжка. В Делауер вече започнаха тестовете на мобилен шофьорски лиценз (mDL) с някои държавни служители, които ще проверят дали приложението за смартфони може да пази на сигурно място важния документ, като същевременно има редица предимства пред пластиките.

Понастоящем, за да потвърдят, че са на законова възраст за употреба на алкохол, потребителите трябва да покажат карта с адреса и рождената си дата, а даването на адреса може да ги изложи на потенциален риск от обир или злоупотреби. mDL потвърждава, че човекът е на нужната възраст, но без да разкрива други важни подробности. Приложението има и друго предимство – информацията в него може да бъде достъпена от полицията, преди тя да е спряла автомобила в тежък трафик например. Достъпът до mDL изисква ПИН или лицево разпознаване, за разлика от пластиката, която може да бъде лесно видяна от всеки, дори и крадец на самоличности.

Пилотната програма е отговор на опасенията от хакерство, защото не всички устройства са така сигурно като iPhone, но това може би е и отговорът на въпроса защо дигиталното копие на шофьорска книжка все още не е така разпространено в смартфоните в САЩ. Програмата ще продължи 6 месеца, за да бъде тестван mDL в реални условия, преди да бъде приложен за повече от 800 000 шофьори, а в него участват само 200 държавни служители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не каже само, като ти е на смартфона, дай да го надупчим него!


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от години не съм чувал да се дупчат талоните, а по-младите ползватели на форума сигурно изобщо не разбират за какво става реч.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Русев написа:

Аз от години не съм чувал да се дупчат талоните, а по-младите ползватели на форума сигурно изобщо не разбират за какво става реч.

Е как да не ги дупчат, като ти го вземат със сигурност не го лепят! Дупчат ги, явно си новак и нямаш представа и по-добре да не знаеш!
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно наистина съм новак :)
С какво ги дупчат, с телбод ли? :))))
Едно време на талоните имаше цифри колкото са и броя на точките, бяха отпечатани подобно на стикерите за гражданската където се маркира до кой ден и месец важи. Като те набара милиционера, че си сгафил и с перфоратор ти продупчваше талона там където са точките - колкото ти продупчи, толкова ти взима.
Сега се точките се взимат електронно и нищо не се дупчи!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Личи си кой не е виждал :) Сигурно и сгъваемите розови книжки е пропуснал. Немаше едно време таблети, справки и пр. Като ти види талона с дупки и му е ясно като бял ден, че не си племенник на другаря Иванов(например) и може да те щави как си сака.

 

P.S. Русев, на колко се "гърмеше", на пет или на четири дупки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам спомен, моя талон си остана непродупчен, не защото съм бил рода на някого, а защото много малко хванах от онова време :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес се сетих, че наскоро ми надупчиха талона на едната кола

 

617d91a08044176ff1c59b7001ebfe03.jpg

Нищо, че имат таблети!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...