Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с активацията на iMessages и FaceTime


sappa

Въпрос

Здравейте, от няколко дни търся решение и вече изчерпих възможните решения....положението е следното имаме айфон 8 ФО ъпдейтнат до последната версия на iOS. До момента апарата е ползван с карта на мтел и всичко работеше без грешка. Сменихме оператора и с новата карта на виваком тези две услуги отказват да се активират. Вече пробвахме с ресет, отписване и вписване с appleID и чист рестор на апарата през айтюнс. Нищо не помогна, както и съпорта на епъл и вива. Давайте съвети, черпя каса бира за работещо решение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Номерът пренесен ли е при смяната на оператора или е с нов номер? Ако е с нов номер в Settings/Messages/Send  & Receive и Settings/FaceTme има ли го новия номер?

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С пренесен номер е, апарата прочита коректно номера с новата карта, има го и в контакти и в менюто за настройки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 В Settings/Messages/Send & Receive и Settings/FaceTme телефеонният номер с отметката ли е? В Settings/Messages/Send & Receive/Start new convers..... отметката на нелефония номер ли е и в Settings/FaceTme/Caller ID пак ли е отметката на номера. В https://appleid.apple.com/account/manage  в Security/TRUSTED PHONE NUMBERS има ли го добавен същия номер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трябва да го докараш да изглежда така и мисля, че няма да има проблем а активирането. 

https://www.dropbox.com/sh/408zf5oyriz5nr2/AAC7ZNFCPC9Y64KqqWIr4r_sa?dl=0

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Откачи го от домашния интернет и му дай време.


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така е. За пренесените номера трябва някакъв период, за да си нанесат промяната. И аз смених към виваком и имах драми около 5 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз не се имам за много разбиращ и бира не пия , но имам следното предоложение - излез от епъл ид и от двете услуги . Спри ги изцяло. Рестрартирай тела. Пусни 3Г, пусни WiFi , пусни да се активират и 2те услуги и изчакай търпеливо да си дойде всичко на мястото ;)

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се появи същия проблем, преинсталирах на ново и не става няма активация и на двете. Проблема е при iMac and iPhone.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, mementovivae написа:

Предлагам да е без WiFi.


Infinity

Предлагам точно обратното като задължително !

 

преди 1 час, JmeLche написа:

При мен се появи същия проблем, преинсталирах на ново и не става няма активация и на двете. Проблема е при iMac and iPhone.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

От 5 дена си правя опити с един телефон и си се активират услугите без проблем с номер, а пък по мейл на ipad и на мак никакви грижи .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Браво, радвам се за теб!

3b34169c2427acd4af446d09bbab776e.jpg

(iMac)

iMessage на Айфоня потръгна ?

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всичко работи при мен. Смених паролата и на мака тръгна пак от раз.Пробвай да смениш региона- дай и пак дай да се активира. Според https://www.apple.com/support/systemstatus/ всичко си работи без грешка. 

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Услугите заработиха. За съжаление изпробвахме толкова много неща, че сега не мога да кажа кое точно оправи проблема. Картата беше местена в друго устройство, беше сменяна паролата на акаунта и всичко по-горе изброено в темата. Както и да е благодаря на всички които отделиха време за да помогнат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С две думи, проблема не е в нашия телевизор!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, не е свързано с активацията, но ще попитам.  При тази ситуация, когато звъня до БГ отсреща излиза, че набирам през бг номера. Проверих в контакти, да не би да съм задал да набира от там по дефолт, но си е на “винаги ползвай ирландският”! Някой да има идея защо така се получава?
 

B0774A46-E76F-44FD-BBC1-2E093D785690.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...