Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Gmail/Google и Safari


profusion

Recommended Posts

Използвам мейл клиент но по някога ми се налага да отварям уеб-интерфейса както на Гмайл така и другите услуги Драйв и т.н. на Гугъл. Обаче ми на направи впечатление отворя ли таб в Сафари на пощата или друга тяхна услуга и БАМ! 1ГБ памет, отварям още един таб и пляс...още 1ГБ?!

Това ми се вижда не нормално в предвид пробвах на други браузъри и положението е беше поносимо....само аз ли имам подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разчиствали ли си скоро с CleanMyMac ?

Ако не,направи го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го наблюдават от преди както и след чиста инсталация на нов хард та не е от чистенето, някакъв як мемори лиик на Сафари ще да е....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Само аз ли продължавам да имам проблема :) ?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма подобен проблем.

Правиш ли някъкви настройки на браузера? Не би трябвали и след чиста инсталация да имаш едентичен проблем.И какво имаш в предвид чиста инасталация,форматираш ли харда или мажеш отгоре?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не правя нищо особенно като настройки. Ами помня преди Сиера смених диска с нов SSD по чисто от това на дали има :) и наблюдавам същото - отварям гмайл, гдиск или друга гугъл услуга и прас 900мб след 10 мин само този таб. Със Сафари 11 съм.

Screen-Shot-2018-11-06-at-17-17-37.png

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

9434619s.png

При мен е по добре. Не знам каква ти е машината,но има ли активиран trim на SSD-то?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и при теб не е малко но по-бива. "активиран trim на SSD-то"....никаква идея, за какво е и как да проверя?

Edit: май не е включен пише:

TRIM Support: No

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го намерих, но в нета е пълно с теми за и против активацията на тази опция и така и не ми стана ясно кое е по-добре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4 години с интел ссд нямам грижи. Ти си преценявай. В момента даже пиша от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,пусни Trim опцията и ще има коренна разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Кингстън

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Самсунг и съм пуснал Trim. Усеща се разлика. Не съм наясно с вредите обаче

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах включено или изключено е по-щадящо за диска. Включих го разлика не намирам в работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, gorgior написа:

Ttim-a не беше ли за НЕ интелски SSD?

Trim е функция в "опразването" на клетките памет от фрагменти и боклук. Активира се допълнително за неепъл-ски ссд. Демек ако не си се набил в техен сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го сменях сам, явно за това не беше включен. 

Да си дойдем на темата и с включен такъв, Гмайла удря 1ГБ памет отново. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...