Премини към съдържанието
profusion

Gmail/Google и Safari

Recommended Posts

Използвам мейл клиент но по някога ми се налага да отварям уеб-интерфейса както на Гмайл така и другите услуги Драйв и т.н. на Гугъл. Обаче ми на направи впечатление отворя ли таб в Сафари на пощата или друга тяхна услуга и БАМ! 1ГБ памет, отварям още един таб и пляс...още 1ГБ?!

Това ми се вижда не нормално в предвид пробвах на други браузъри и положението е беше поносимо....само аз ли имам подобен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разчиствали ли си скоро с CleanMyMac ?

Ако не,направи го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го наблюдават от преди както и след чиста инсталация на нов хард та не е от чистенето, някакъв як мемори лиик на Сафари ще да е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли продължавам да имам проблема :) ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен няма подобен проблем.

Правиш ли някъкви настройки на браузера? Не би трябвали и след чиста инсталация да имаш едентичен проблем.И какво имаш в предвид чиста инасталация,форматираш ли харда или мажеш отгоре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не правя нищо особенно като настройки. Ами помня преди Сиера смених диска с нов SSD по чисто от това на дали има :) и наблюдавам същото - отварям гмайл, гдиск или друга гугъл услуга и прас 900мб след 10 мин само този таб. Със Сафари 11 съм.

Screen-Shot-2018-11-06-at-17-17-37.png

Редактирано от profusion

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9434619s.png

При мен е по добре. Не знам каква ти е машината,но има ли активиран trim на SSD-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и при теб не е малко но по-бива. "активиран trim на SSD-то"....никаква идея, за какво е и как да проверя?

Edit: май не е включен пише:

TRIM Support: No

Редактирано от profusion

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Терминал:

sudo trimforce enable

Reboot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го намерих, но в нета е пълно с теми за и против активацията на тази опция и така и не ми стана ясно кое е по-добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 години с интел ссд нямам грижи. Ти си преценявай. В момента даже пиша от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен,пусни Trim опцията и ще има коренна разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Alxx® написа:

4 години с интел ссд нямам грижи. Ти си преценявай. В момента даже пиша от него.

Ttim-a не беше ли за НЕ интелски SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя е Кингстън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със Самсунг и съм пуснал Trim. Усеща се разлика. Не съм наясно с вредите обаче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах включено или изключено е по-щадящо за диска. Включих го разлика не намирам в работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, gorgior написа:

Ttim-a не беше ли за НЕ интелски SSD?

Trim е функция в "опразването" на клетките памет от фрагменти и боклук. Активира се допълнително за неепъл-ски ссд. Демек ако не си се набил в техен сервиз.

• Харесвам 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си го сменях сам, явно за това не беше включен. 

Да си дойдем на темата и с включен такъв, Гмайла удря 1ГБ памет отново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от dessyteneva
      Ако все още не сте актуализирали вашето iOS устройство, може би вече е време да го направите. На пръв поглед новата iOS 10.3 като че ли не съдържа големи промени, но това не е така. Тя включва една важна кръпка, за експлойт, който позволяваше на хакерите да се доберат до вас през Safari.
      Според доклад на Lookout, която е открила пробива в сигурността и е докладвала на компанията, бъг позволява на измамниците да използват поп-ъп процзорци в уеб браузъра, за атаките си, чрез т.нар. „execute a scareware campaign”. Така атаките правят Safari на практика неизползваем, освен ако не бъде заплатена определена от хакерите такса под формата на гифт карта за iTunes.

Начинът е да се изчисти кеша на браузъра и той наистина работи, но според Lookout целта на посланието е да изплаши жертвите и да ги принуди да платят, преди да осъзнаят, че реално това не е необходимо.

• от dessyteneva
      Може ли през 2017 година все още да се съобразяваме с размерите на файловете, които искаме да изпратим? За съжаление отговорът е Да, а ограничението на един от най-популярните мейл клиенти Gmail е едва 25 МВ.
      Тази седмица компанията обяви, че удвоява размера за файлове за всички потребители от 25 на 50 МВ, но всъщност и тук има една уловка. Потребителите могат да получават големи по размер файлове, но ограничението при изпращането им все още е в сила и е едва 25 МВ, а това парви промяната напълно неефективна.
      Всъщност няма клиент, който да позволява много повече от това – при Outlook и Yahoo ораничението е съответно 20 и 25 МВ, а руският Yandex позволява прикачване на файл до 30 МВ. Решението разбира се се крие в облачните услуги, но след като първата стъпка все пак е направена, можем само да се надяваме някой ден досадното ограничение да отпадне.
    • от dedil
      Ще е полезно да разбера мнението ви за iFlashDrive HD на тайванската компанията PhotoFast. Идеята им, според мен е невероятна! Много съм се чудил защо и най-вече поради каква причина няма възможност за трансфер на данни по този сигурен и дискретен начин. Без Clouds, WiFi, Bluetuuth, e-mail...
      А до колко си струва това изключително подобряване на функционалността е въпрос на сметка.

• от BulgarianSS
      Компанията ще плати 22,5 млн. долара заради неспазване на споразумение с Федералната комисия по търговията в САЩ
      Google се съгласи да плати рекордните 22,5 млн. долара глоба , за да уреди спора за с нарушаването на настройките за поверителност на потребителите, които използват браузъра Safari на Apple Inc., съобщи Федералната комисия по търговията на САЩ, цитирана от АП.
      Това е най-голямата глоба, която регулаторът налага на компания заради неспазване на разпорежданията му, отбелязва агенцията.
      Миналата година Google се споразумя с американския регулатор да следва политика на пълна неприкосновеност на данните на своите потребители заради разследването на проблемите, свързани с публикуването на лични данни в социалната мрежа Buzz.
      Технологичният гигант няма да плати глобата заради самото събиране на данни от потребители на Safari, а заради нарушението на миналогодишното споразумение.
      В началото на годината Wall Street Journal съобщи, че компанията е инсталирала без позволението на потребителите на Safari т. нар. „Third Party Cookies“, с които е следила поведението им в мрежата.
      Google тогава уточни, че не са събирани лични данни.
      investor.bg
    • от BulgarianSS
      Американският интернет гигант Google Inc. ще плати в рамките на съдебно споразумение глоба в размер на 22,5 млн. долара заради обвинения, свързани с нарушаването на настройките за поверителност.
      Както пише Wall Street Journal, гигантът в търсенето е обвинен, че не взима под внимание настройките за поверителност на потребителите, които използват браузъра Safari на Apple Inc.
      На потребителски iPhone-и, iPad-и и компютри са били инсталирани без позволението на потребителите т. нар. „Third Party Cookies“ - малки данни, с които поведението в мрежата може частично да бъде следено. „Бисквитките“ се опитват да заблудят браузъра Safari и по този начин надзирават и потребители, които по принцип се стремят да предотвратят такова проследяване.
      В своя защита интернет концернът подчерта, че се е наложило да заобиколи общите условия за ползване на Safari, за да даде на регистрираните потребители на Google пълната функционалност на услугите си.
      Според Wall Street Journal евентуалното заплащане на 22,5 млн. долара би било най-високата санкция, налагана някога от Федералната търговска комисия на САЩ (FTC) за една единствена компания.
      В началото на 2011 г. Google се споразумя с регулаторните институции на САЩ, разследващи проблемите, свързани с неприкосновеността на информацията, появили се в нейната социална мрежа Buzz. Тогава Google се съгласи да провежда политика на пълна неприкосновеност на данните на своите потребители и да допуска властите да извършват независими одити на тази политика на всеки 2 от следващите 20 години.
      Стартирала през февруари 2010 г., Buzz използваше първоначално контактните списъци с имейли на потребителите на Gmail, за да създаде мрежата си от контакти, които останалите хора, които не ползват пощата на Google, можеха да виждат. Това създаде голяма бъркотия, коментира агенция Ройтерс.
      FTC реши, че Google е измамила своите потребители, карайки ги да вярват, че могат да се откажат от участие в Buzz. Данни на тези потребители обаче, които са се отписали от мрежата, все още присъстват в някои нейни части. Междувременно компанията взе решение да закрие Buzz.
      Акциите на Google приключиха вчерашната си търговия на NASDAQ при цена от 586,01 долара за брой.
      investor.bg
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Кой е бил онлайн:   230 Потребители бяха Онлайн в последните 24 Часа