Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Maps може да открадне най-голямото предимство на Google Maps


dessyteneva

Recommended Posts

Apple-Maps-Ford-LiDar-Van-Eli-Waeterling.thumb.jpg.a1ffba70f0e4803f1eccb75e9d45b23b.jpg

Apple продължава да събира данни за улиците по целия свят, вероятно преди да стартира собствен „street view” режим за Apple Maps. Колите за събиране на данни на компанията вече са картографирали поне 41 щата, както и райони в други държави като Хърватия, Франция, Ирландия, Италия, Португалия, Словения, Испания, Швеция и Великобритания, по данни от страницата, посветена на проследяване на тези автомобили.

Apple постоянно актуализира своята страница с нови и нови местоположения, където нейните превозни средства, оборудвани с LiDAR, ще събират данни. Между 16 и 29 април например, те са преминали през няколко щата, включително и наскоро добавените Айова и мейн. Най-интересен е може би отказът от отговорност в самата страница:

„Ние се ангажираме да защотаваме личните ви данни при събиране на информацията“ се казва в съобщението. „Например ще размажем лицата и регистрационните номера на колите върху събраните снимки, преди публикуването им“.

Скриването на чувствителна информация изглежда подсказва, че Apple разработва 3D режим на улично ниво за своята платформа Apple Maps, или с други думи ще продължи да работи върху собствена версия на Google Street View.

Автомобилите на компанията се появиха по улиците още през 2015 година, когато за пръв път чухме и за разработването на конкурентна на Street View система, която ще намали зависимостта на технологичния гигант от трети страни като TomTom.

В допълнение данните от устройството могат да помогнат на компанията да прецезира и преосмисли собствената си платформа за картографиране, като премине изцяло към вътрешни данни. Разбира се не е ясно кога точно Apple ще предсатви своята разработка, но с повече от ¾ изследвана територи в САЩ, тази дата може би не е далеч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление винаги Епъл ще бъдат по-назад от Гугъл що се касае до карти. Докато оправят или добавят едно нещо, Гугъл са добавили ново. Светлинни години напред са просто. Иначе дизайна на приложението и самите карти на Епъл много повече ми допадат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е така за големите им пазари. Примерно в Дания (който даже не е голям пазар в сравнение със САЩ или Китай) картите на Епъл са също толкова подробни колкото на Гугъл. Единствено липсва информация в реално време за натовареността на заведенията, но пък пише когато някой приема Apple pay ?‍♂️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не ми дреме, че в Дания или САЩ са ОК. Аз живея в България и тук не е така (макар да има напредък). Нито Епъл пей имаме (вчера Тим Кук е заявил, че следващите страни са Полша, Украйна и Норвегия), нито Сири.. Не е оправдание, че не сме голям пазар. Това е мултимилиардна компания. Ако искат, могат да добавят поддръжка за всички езици и страни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То па остава и клавиатура да нямаше :lol:... поне чаша имаме

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не ми дреме, че в Дания или САЩ са ОК. Аз живея в България и тук не е така (макар да има напредък). Нито Епъл пей имаме (вчера Тим Кук е заявил, че следващите страни са Полша, Украйна и Норвегия), нито Сири.. Не е оправдание, че не сме голям пазар. Това е мултимилиардна компания. Ако искат, могат да добавят поддръжка за всички езици и страни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Много добре казано! Хич не ме интересува колко са страхотни в САЩ - тук едно име на улица не може да произнесе тая навигация... За съжаление и Гуугъл картите под iOS не са много ОК... Даваш преимуществено да ползва български (най-вече за имената на улиците на картата) и... Няма гласова навигация... Нито на английски, нито на немски. Само едно тъпо дрънчене по завоите.
За мене лично само Waze става за гласова навигация. Пък другите нека си имат снимки и 3D сгради. На мен, като карам, не ми трябва да гледам картинки. Дано да доживеем да си оправят локализацията под iOS все някога.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само се питам: Украйна със скъсаните джобове ли стана първа пушка(а ние в шеста глуха) или просто "братята" американци си подпират подлогите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то...ако е таковата...подлогите...ние що не сме с приоритет?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото нас ще ни обезличат и затрият, адаш...на път са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, DreamcatcheR написа:

Честно казано, не ми дреме, че в Дания или САЩ са ОК

Fair enough - просто исках да кажа, че твърдението, ти че винаги ще са след Google Maps явно е валидно само за определени региони в света. Тъжно е, че България е един от тези региони, но нищо не може да се направи по въпроса :) 

И да, мултимилиардна компания е и ако иска може да подари по един iPhone X на всеки българин, ама май не иска. Въпрос на пари е - ако смятат, че като налеят едни 10 милиона за по-добри карти в БГ, ще продадат айфони за 100, най-вероятно биха го направили. Обаче май не е това случаят и не виждам защо се учудваш и възмущаваш. В условия на свободен пазар и капитализъм, има само един начин да накараш компания да направи това, което искаш и той е да ѝ бръкнеш в джоба като спреш да си купуваш устройствата им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно на гугъл не им пука за пазара и за печалби, ако следваме тази логика, защото всичко им е локализирано от години за почти целия свят. И ми е много интересно какво ще прави клетия датчанин или американец ако му се наложи да посети друга държава, извън пазрния интерес на Епъл? А обичайно човек ползва навигация и карти предимно на места, които не познава.
Alxxx, 100% в САЩ не спят по цяла нощ, мислейки как да затрият Велика България, страшилището за американския бизнес и живот. Та, чак и Епъл са вкарали в заверата. Единствено Гугъл им се опъва, ама щото има руснак там, е руснаците си дават и последната риза за братята в Задунайската губерния :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш от грешния ъгъл Тони. Някой ден ще разбереш.

 

P.S. Не ме слагай в русофилите, аз съм българофил. Уважавам само своя народ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, брат, ама от който и ъгъл да гледам, все виждам незначителна нация от тарикати, далавераджии, търтеи и клошари, та няма как да си мисля, че за това са виновни американците. А пък че сън не ги лови за докато ни затрият...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anthony написа:

Ами явно на гугъл не им пука за пазара и за печалби

Гугъл имат доста различен бизнес модел + продуктите им са по-достъпни и съответно по-популярни на пазари като българския. Освен това Google имат доста други продукти, които продават в България (analytics, adwords), чиито интерфейси са локализирани, така че вече имат изградени процеси, наети хора и т.н., което им позволява значително по-евтино да превеждат нови продукти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бахти, няма как Епъл да имат вина за каквото и да е. Винаги има друг, който е виновен, дори и като предлага по-добър продукт :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, killer4o написа:

Гугъл имат доста различен бизнес модел + продуктите им са по-достъпни и съответно по-популярни на пазари като българския. Освен това Google имат доста други продукти, които продават в България (analytics, adwords), чиито интерфейси са локализирани, така че вече имат изградени процеси, наети хора и т.н., което им позволява значително по-евтино да превеждат нови продукти. 

Всичко хубаво и все пак това не е оправдание най-богатата компания на света да не инвестира в същите видове локализация с оглед разширяване на достъпността и функционалността на устройствата и услугите, които продават. Нали обичат да се бият в гърдите колко наблягат на малките неща и на user experience-а? Ами, локализацията ще ги дръпне доста напред в това отношение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам защо смятате, че дадена компания трябва да се оправдава или да ѝ се вменява вина за нещо, което никога не е обещавала да направи. И все пак, ако не сте съгласни с моята теза, че липсва финансова мотивация да локализират продуктите си на български, каква е вашата? Че са гадни и искат да ни е зле? Че ги мързи и не им се занимава? Че са глупави и не са се сетили колко ще е полезно? Или пък нещо друго? От постовете ви изглежда, че спорите/не сте съгласни с мен, но не виждам как това, което вие казвате опровергава това, което аз казвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, аз съм напълно съгласен с теб, ама щото много често тук разни хорица споменават глупости като това колко комерсиални били Самсунг или Гугъл, та затова го казах. Иначе има лесно решение, просто гугъл да си изтеглят приложенията от App store и тогава Епъл ще са принудени да инвестират. Сега нямат финансова мотивация, щото има готово решение, при това с отлична функционалност и напълно безплатно за потребителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...