Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

Аз кейс под 450 не купувам. Изобщо не ми ги хвалете тия ментаци!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид алчността на Епъл, никога не бих им дал пари за аксесоари. Зарядни, кабели, калъфи, протектори и тн. - всичко се купува от различни места, но никога не им се дават повече пари директно на тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако купуваш оригинални аксесоари парите така или иначе стигат до тях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм че Тим Кук място не си намира вечер, че не му даваш повече пари ? Аз пък предпочитам да си давам парите на Епъл пред това да ги давам на някоя рандом компания, в чийто фабрики работят 8-годишни китайчета, токът се генерира от въглища, а отпадъците се мятат директно в реката. Ама това си е мое мнение, всеки е свободен да спести 5 лева от кабел и да накаже алчните капиталисти след като е кихнал 2к за телефон и 4к за компютър ?‍♂️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този кейс вече наистина е потресаващ като цена. Все пак е просто кейс! Не е редно и калъфите да са на цената на един смартфон. Минават се граници. Прекалено е. Нечовешко е. 
Дори не е нормално телефон да струва 2550 лева и да няма бързо зарядно в комплекта. Или преходник за слушалки поне. 
Като се замисля фенството НИ (има и други, повярвайте ми) към Apple е от преди, когато наистина имаше за какво. Аз не виждам как някой тепърва, през 2018 би могъл да стане фен на iPhone. Не виждам причина просто, наистина. Ако познавате хора, които наскоро са станали фенове на Apple заради iPhone, сериозно, запознайте ме с тях, ще ми бъде интересно да им разбера случая. 
По иновации сме последни вече, по цени, бъгове и ограничения в iOS и хардуер (ако не плащаш допълнително) сме първи.
Няма нужда да ме изкарвате хейтър, не съм. Харесвам си телефона, дори прекалено много и си ме радва и парите лично на мен не са ми проблем понеже също подкрепям онова за кефа и цената, но алчността на Тим Кук става все по-огромна. Не знам докъде е способен да стигне този човек, но ако Стив дърпаше конците сега нямаше даже да знаем какво е нотч, липса на жак за слушките, цена от 2550 лева за 64 гигабайтов айфон и калъф за 300 лева. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И въпреки всичко, процента на преминали от андроид към iOS е много по-голям, отколкото в обратната посока ;). И така е от години и никога не е бил в обратна посока. С излизането на новите модели Хуавей, гаранция все повече хора ще се замисят. Тук таме от другите марки някой друг модел може да става за замяна на iPhone, но като цало докато само Самсунг правеше нещо близко, разликата в процентите беше потресаваща. А и ако зависи от тях, няма да се промени скоро. И те не пускат нищо невероятно последните години. Епъл доста повече промени направиха от тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, killer4o написа:

Сигурен съм че Тим Кук място не си намира вечер, че не му даваш повече пари ? Аз пък предпочитам да си давам парите на Епъл пред това да ги давам на някоя рандом компания, в чийто фабрики работят 8-годишни китайчета, токът се генерира от въглища, а отпадъците се мятат директно в реката. Ама това си е мое мнение, всеки е свободен да спести 5 лева от кабел и да накаже алчните капиталисти след като е кихнал 2к за телефон и 4к за компютър ?‍♂️

А заводите в които Епъл произвеждат аксесоарите и кабелите си са различни? Нали и те са в същата тази държава и същите тези китайчета ги произвеждат, същия този ток се генерира от въглища и същия този отпадак отива в " същата " река. Просто излизат от вратата през която лейбъла е " Designed in California " ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple са една от компаниите с най-строг контрол върху доставчиците си относно това да не се наемат малолетни и работниците да не работят overtime или когато го правят той да се плаща. И освен че цялата им инфраструктура работи на 100% зелена енергия, изискват и от доставчиците си да минат към екологични източници. Не казвам, че всичко е цветя и рози при тях, но сравнено с no name китайските брандове, които продават аксесоари в ebay ме карат да се чувствам доста по-добре за парите, които харча.

И не мога да разбера, @Dean твърдиш че не си хейтър, но в поста си хем мрънкаш, че Епъл не иновира, хем се оплакваш, че няма жак за слушалки. Не че нещо, ама целия пазар за безжични слушалки претърпя революция като махнаха този жак. Преди 5-6 години едвам можеше да си намери човек 1-2 модела, които въобще стават, сега буквално няма mainstream компания, която да не предлага безжични слушалки сред топ моделите си. И както и да го въртиш и сучеш, в целия ти rant няма много истина. Само за последните години, Apple представиха portrait mode, Airpods (определено най-добрите слушалки, които съм ползвал), face id, направиха машинното самообучение мейнстрийм и достъпно за мобилни устройства и направиха smart часовниците релевантни. А за хардуерните подобрения да не говорим - single thread performance (изключително важно за скоростта на уеб страниците) на най-новите андроид флагмани едва може да се сравнява с iPhone 6s. XS е по-мощен от много бюджетни интел процесори и бог знае кога/дали някога андроид ще достигне такава производителност за ядро.

И ако искаш примери за хора минали на iPhone - след като мина през една камара андроид флагмани последните 3-4 години и дълги години хейтеше Apple и скъпите им устройства, баща ми в момента е със 7ца, всичко му работи и не се е оплаквал от нищо. Брат ми е с някакво htc на по-малко от 2 години, чиято батерия държи под 1 час usage и няма нито един сервиз, с който се е свързал, който да иска да му я смени извънгаранционно. Това му е сигурно 3-ият или 4-ият андроид флагман, който си е купил последните 5 години и твърдо е решил да му е последния. Познавам още 5-6 човека от близкото ми обкръжение, които минаха на iPhone, но не познавам нито 1, който да е отишъл към Андроид и да не се е върнал обратно след 2-3 месеца.

И повярвай ми, нямам нищо против теб или другите хора, които са разочаровани от това, което се предлага в момента от Apple, просто малко ми става досадно като чета как били най-бъгавите, най-скъпите, най-скучните и не знам още какви и все пак всички седим и ги ползваме. Който е супер фрустриран от тях, слага си парите където му е устата (put your money where your mouth is) и си купува друго устройство - когато тези хора станат някакъв критичен брой, Тим Кук или ще се усети, или борда ще го смени с някой по-усещащ се. Ама предвид как всичко, което предлагат се купува като топъл хляб и satisfaction rating-a на всичките им устройства е off the charts, не виждам как би се случило в скоро време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За много от нещата, които казваш съм съгласен. И това, че са по-добри от повечето андроид смартфони в много отношения също е така, но както и преди съм казвал - за тия пари остана и да не е така! :D Това е. Всичко е прекрасно, но парите са много! Много са. И не само за България, а за цял свят, не случайно на Тим Кук му се налага да се аргументира и обяснява защо са такива цените. Не случайно някои от най-успешните ютюбъри го отбелязват като факт.  Както и да е. 

Аз бих искал да изгледате този клип, който е страхотен и само показва как Андроид ботовете хейтват по default. Много готин експеримент прави пича, изкефи ме тотално. Гледайте! 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая за аксесоарите, не е нужно да сравняваме оригиналните с китайските "ментета" за по 1-2$. Има много компании, както всички знаем, които правят много качествени продукти. Техните цени също не са от най-ниските, но предпочитам да ги подпомогна тях(въпреки, че голяма част от парите ще стигнат до Епъл) като един вид признание за труда.

Ако се замислим, кабелите на Епъл са доста зле откъм издръжливост до степен, до която си стоят в кутийката неотваряни. Искат 50лв в iStyle за него, е как точно? Сравнете го с един Анкер 2м с оплетка, който може да се купи за половината от тази цена, ами няма сравнение!

Самият телефон за мен си е перфектен и не съм от тези, които се оплакват, че нямало иновации. Само се надявам да успеят да пуснат джейлбрейк до Нова Година, и ще съм най-щастливия човек.

Епъл се държат изключително алчно и арогантно, и са се самозабравили от факта, че са крайно богати и известни - типично по американски. Може би ако бяхме толкова богати, и ние щяхме да сме такива, но в момента не сме и това ни прави лошо впечатление.

"Големината на големите се съди по това, как се отнасят с малките!"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ти имаш ли проблем със зареждането при iOS 12 или не? Аз се чудя дали да върна именно заради евентуален джейлбрейк, обаче имам опасения заради зареждането. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах, когато не бях пуснал онази опция и то не всеки път. Обаче това не се случва въобще при безжичното зарядно, което ползвам по принцип. След активирането на онази опция, не се е случвало повече, дори снощи го синквах и реших да изтествам за спорта - няма проблем.

Поръчай си едно безжично(пиши ми лс ако искаш) от Ибей и ще спреш да се тревожиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! 
Купих си зарядно за iPad, безжичното не ми е практично защото често се налага да използвам телефона докато се зарежда, а с безжичното няма как да стане. 
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А къде точно е въпростана опция, защото търсих, ама нещо не я намирам? Нямам проблем със зареждането за момента, но просто да знам, а и да проверя включена или изключена е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dessyteneva написа:

А къде точно е въпростана опция, защото търсих, ама нещо не я намирам? Нямам проблем със зареждането за момента, но просто да знам, а и да проверя включена или изключена е.

USB Accessories се активира(поне при мен така работи).

IMG_2030.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се получава въпросния ефект от поста ти, а именно да поставиш скрийншота в айфонска рамка, и то да е с такава висока резолюция? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам шорткът, който поставя последния скрийншот директно в рамката и го записва в снимките

Намерих го тук:

XS & XS Max: https://www.icloud.com/shortcuts/5291fba62210483a8a36f5be43fbf07b

 

Sent from my XS Max using Tapatalk

 

Редактирано от surr3a1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или с тази програма
https://itunes.apple.com/bg/app/longscreen/id913571256?mt=8


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих първия за България drop test на XS MAX, изпускайки го от нивото на ухото върху твърда, бетонена повърхност. Drop test-a дойде с бонус heart attack тест. И двата са издържани и всичко е ток и жица! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш кейс и протектор или с тях?

 

Не цитирай последен пост!

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запали една свещ днес. Дано се разминем от подобни тестове, че спират дъха.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тях, протектор и обикновен силиконов кейс, но телефона падна по "лъце", удряйки се точно встрани където протектор няма, но все пак леко е засегнат протектора и счупен. но по самото стъкло няма абсолютно нищо. Обаче така се трясна, че очаквах да видя мазало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвместими ли са кейсовете за Х, че след това, което току що прочетох, силно се замислям, но намирам тук само такива?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в размерите м/у Х и Хs няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dean , супер е , че ти си оживял .. аз щях да се ядосам и да намирам кусури вследствие на падането... щеше да ми вади очите. Казвам го от опит


Изпратено от iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...