Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

преди 34 минути, JmeLche написа:

От София го купих, който иска на л-с пращам телефоонен номер, да няма реклама!


Sent from my iPhone XS Max dual using Tapatalk

Много ми е интересно менюто как е ситуирано.
Има ли опция за прехвърлаяне обажданията от едната карта към другата при заето или при липса на обхват?

пп. Праснах ти ЛС, разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой желае XS или XS max, имам възможност да взема. Има избор на цвят и памет, ФО.

За да не е офтопик за Двусимовия, как се разбира коя карта звъни и от коя набираш? След като вече има iPhone с 2 сим карти, дали ще може 2 Viber-a, Whatsapp, Telegram? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I have shared a file with you from Qfile.
Click the link below to download the file:
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/6cgjf3k7o61n820v587z4792_69DRhLs

Пише на коя ти звънят, няма двойни апликации!


Sent from my iPhone XS Max dual using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, едната карта е eSIM.
В България операторите не подържат тази опция...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Китайската версия е с две физически карти


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест ако в някой момент нашите оператори започнат да предлагат еSim ще можем да се възползваме, нали?
За такива неща в България нямаме конкуренция, бързо се развиваме, така че нищо чудно да я има тази услуга до догодина. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, dessyteneva написа:

Китайската версия е с две физически карти


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Да добавя само: радиомодулът е един.
Тоест, когато говорите по едната сим карта, втората е аут.
И обратното, разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да пренасочиш обажданията, но тогава те таксува!


Sent from my iPhone XS Max dual using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Схема с двойни апликации има ли изобщо, или единия номер е загробен за ало да само ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да провериш дали FaceTime и iMessages работят през мобилната мрежа без Wi-Fi?

Благодаря ти предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще хвърля повече яснота върху Dual sim!

Хора, които са ползвали телефон с две карти(Android), няма нищо общо ябълкта с познатите ни телефони с две карти, доста е НЕ удобен и има много минуси Apple пред Android! За тези, които решат да го ползват или тези, които са ползвали телефон с две карти качвам няколко снимки и ще поясня какво точно имам в пред вид под не удобен! При андроида при набиране избираш от коя карта да набереш, обаче при ябълката не е така- влизаш в контакта и от preferred data plan  избираш от коя карта да се обадиш! Може също така на всеки контакт да зададеш автоматично от коя карта да се обаждаш, което е +! Опциите за картите от коя да набираш също не са добре измислени, избираш последно използвана карта/ или на която си получил обаждане от нея да звънне, Sim1 да набира или Sim2!

 FaceTime и iMessages работят през мобилната мрежа, като можеш да зададеш само един номер за тях! Телефона е с един модул, което ще рече, че когато говориш от едната карта другата е изключена, което е много кофти, може с пренасочване, но не е безплатно

!

Хубавото при смс-те е ,че те пита от коя карта да изпрати смс-а.

Можеш да избираш на коя карта да ползваш мобилните данни!

Надявам се, че в близко бъдеще ще доусъвършенстват тези минуси, в които андроид са доста напред!

 

IMG_0037.JPG

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAABaMAAAszCAYAAACIWkB7AAABgmlDQ1BzUkdCIElFQzYxOTY2LTIu-2 copy.PNG

IMG_0036.JPG

IMG_0036.JPG

IMG_0031.JPG

IMG_0033.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за усилието и поясненията!

Принципно това, което си изредил е наистина някакъв минус, но пък аз съм на принципа, че ще направя някакво усилие допълнително и няма да ми е автоматично всичко с два клика (примерно да отворя контакта, за да избера с коя карта да го набера), но пък ще бъда с любимата марка телефон с две сим карти и няма да мъкна втори апарат. 
Огромният плюс тук е ясен. ?

Това, че апарата е с един радиомодул също има и плюсове и минуси.
Плюса е този, че двата активни радиомодула много повече пържат мозъка, особено при един по-продължителен разговор с времетраене час (примерно).
Другият голям плюс е енергоспестяването и този вариант при XS Max би трябвало да не окаже влияние на консумацията на батерията - колкото е добра батерията при едносимовия вариант, толкова и при двусимовия трябва да е.
Ти ще кажеш дали е така след няколкодневна употреба.

Това, че с пренасочване на картите таксува е така.
Но таксува, само ако вдигнеш, докато за мен е достатъчно докато говоря по едната карта, само да ми индикира втората, че някой ми звъни на втора линия и да имам пропуснато повикване.
Карта 1 можеш ли да пренасочиш към карта 2 при заето и когато е извън обхват?(и обратното - карта 2 към карта 1)
Ако можеш направи го, набери някой (трети човек) от карта 1 и докато има осъществен активен разговор, набери от друг телефон карта 2.
Ако на карта 1 ти "изтитка" втората линия с обозначение на търсещия те (а на него би трябвало да му даде, че абоната разговаря в момента), значи двусимовата версия ме устройва перфектно ?

Дано правилно го обясних, ама ако нещо е неясно, питай да се доуточня. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, ще можеш да направиш пренасочване. То е на ниво централа и няма нищо общо с телефона.
Аз също благодаря за описанието за работата на двусимовия. Да наистина при андроид нещата са по олекотени, но частично заради възможността за други дайлъри.
За първия двусимов е идеално. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези , които ползват XS Max и имат проблем с качването на снимки да feedback на имейл към тапата и да ползват бета версията която няма проблеми, докато я релийзнат.

 

 6d13983f0c87b1285bb87ae2ac221151.jpg

 

ab3ee7ef55971c5cc8ca807b65e666e4.jpg

 

https://testflight.apple.com/join/oGFXVgl6

 

Sent from my iPhone XS Max dual using Tapatalk

 

 

 

 

Редактирано от arm11
Колко пъти трябва да повтaряме едно и също???
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш покана за това приложение.
Коя е клавиатурата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://itunes.apple.com/bg/app/gboard-the-google-keyboard/id1091700242?mt=8

 

До сега не бях ползвал тъй наречените + или макс на iPhone , но от както ползвам макса , не бих се върнал на малкия, разликата е осезаема.

 

Sent from my iPhone XS Max dual using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с преминаването на по-голям дисплей е така и съм се убедил лично отдавна, но мен повече ме стресират (все още) тия 208 грама, ебаси.
Трабва да си подсилвам вътрешните джобове на сакото, за да не увисват...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При първия разговор, който проведох с него ми изтръпна ръката от теглото. Сега вече не ми прави впечатление.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.10.2018 г. at 1:36, JmeLche написа:

Здравейте, ще хвърля повече яснота върху Dual sim!

След няколко дни ползване би ли споделил как се държи батерията?
Знам, че е относително и зависи от много фактори, но питам принципно за ориентир.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изваждам го от зарядното в 10.00 ч и в 22.00 ч батерията ми между 40/50% ! Като цяло очаквах да е по мощна но уви , като на Х е според мен, твърдя го , защото съм го ползвал.


Sent from my iPhone XS Max dual using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само през нощта, примерно от 23,00 ч. до 7,00 ч. с колко процента пада батерията при Вас?

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Различно е при мен. Едната вечер го свалих от зарядното на 100% и на сутринта си беше на 100%. Друг път пада с около 4-5% за цялата нощ.

Ясно е, че 100% са реално повече от 100% ако ги сравняваме с останалите проценти, но чак пък толкова.

(wifi, bluetooth - всичко е включено винаги)

 

Вече го питах преди, но не мога да проумея как е възможно, а именно:

* защо не се показват приложенята, които имат по-нова версия автоматично?

* защо не се свалят автоматично (очевидно всичко е активирано от настройките)?

* защо глупавият официален форум не гъмжи от подобни постове, като това е най-сериозният проблем на iOS в момента?

Редактирано от surr3a1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също е подобно, т.е. не всяка нощ е еднакво, а винаги е включен на Wi-fi, не един път да е включен друг път изключен.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...