Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR - мнения и коментари


Asen_77

Recommended Posts

Трябва ти зарядно за бързо зареждане. Ако ти е важно, може да потърсиш такова. Избора е твой!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен quick charge адаптер, ще ти трябва и оригинален епълски USB-C to lightning кабел. С никой друг не става. Т. е. и адаптера трябва да е с USB-C, но не е задължително да е епълски. Аз имам един от Али експрес.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес го разцепих Макс-а и на първо четене съм доволен.
Към 10 и нещо го свалих от зарядното и към 17.30 резултата беше този.
В интерес на истината през тези часове апарата не ми е слязъл от ръката и не е останал (почти) с изгасен екран.

WhatsApp Image 2018-10-28 at 20.24.25.jpeg

WhatsApp Image 2018-10-28 at 20.24.31.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна най сетне и моя макс. Опасенията ми бяха напразни. Още ден два и ще свикна с размера. Отказвам се да го сменям за малкия ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честитка, бацко и със здраве да си го ползваш!

И по темата: не знам дали от 12.1 или отпреди това е бил този...проблем, да речем, но забелязвам осезаемо от 3-4 дни, че дори да е на последна степен намален апарата за звънене, то нотификациите (примепно Уатцап) яко трещи като сила на звука.
При някой друг има ли го този проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си пуснал за звука сет уит батънс от настройки. След всяка промяна на нивото се налага да ресваш с двата бутона, щото Епъл са решили тия настройки да се пишат в nvram на телефона, които съответно се четат/ресетват след такъв рестарт. Тъпо, но функционално. "Проблемът" е от същия чешит като оня, за който ти звънях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо странно се случва с моя телефон, не иска да се зарежда. Сутринта беше на 20%  (между другото последните дни наблюдавам доста голяма нощна консумация от около 15-20%) и го сложих на зарядно, отичта, но стигна до 84% и не мърда нагоре, рестартирах го, но ефект не виждам, нямам идея какво да правя повече....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пише го в спецификациите на производителя!
Когато батерията е загряла много, обикновено се случва около 80 процента, телефона спира да зарежда докато се охлади и после всичко е ок!
Случвало се е и на мен и затова проверих!


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не беше ми се случвало до сега и се постреснах, иначе често говоря докато е на зарядно, или правя нещо и да, загрял е, не мога да преценя дали е много, ще го оставя в покой да се нормализира, мерси много за инфото!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в предните мнения пише, че не загряват тези апарати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано наистина не загряват, или поне не така като металните, но два пъти ми се случи да го хвана топличък, като уточнявам, че моето ползване е терор, играя, говоря с часове, по съвместителство следя социалните мрежи, въобще непрекъснато ми и в ръцете телефона. Тек искам да отбележа и, че много ми харесва усещането за стъкло и масивност, просто ми е кеф да си държа телефона и заради това няма и гръбче още :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вредното нещо за батерията е, когато се ползва докато се зарежда апарата, особено при разговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вредно или не, не мога да робувам на батерия, когато говоря, говоря, а напоследък не мога да зареждам нощем заради кученце и го правя сутрин, когато и основно говоря. Няма да се женя за тоя телефон, като се скапе батерията, скапе, не е нещо ново. Седмицата ми на почит две години я дадох на малката на 82%, трябва да смогна до декември да й сменя батерията на тънката цена, но мисля, че за това време с последните проблеми със системата си е добре запазена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не робувай. Ползвай както ти е кеф, само помни, че всичко има цена. Аз "робувам" и имам 80% батерия на пет годишен телефон. Мен ме устройва. Ти си преценяваш за себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, но аз не смятам да стоя с един и същ телефон 5 години, до сега максимум две години съм чакала за ъпгрейд, като причината не е в самия телефон, а в това, че искам новия хардуер и функции. Наистина всеки си преценява сам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам какво имате предвид греене но онзи ден жена ми ме попита това нормално ли е и като го взех в ръката си то направо пареше. Апарата е макс а играта е сода, мода,  краш, тръш :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не загряват е от митове и легенди във форума! Иначе е съвсем нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, turganay написа:

Здравейте, не знам какво имате предвид греене но онзи ден жена ми ме попита това нормално ли е и като го взех в ръката си то направо пареше. Апарата е макс а играта е сода, мода,  краш, тръш :) 

От близо година и повече, в месеца веднъж се случва и у нас и е нормално.
Лапето сваля някоя игра, започва да я кърти и от 5-8 игри при някоя започва да грее.
Ако от 5 игри (примерно игри...за тях стана дума) при 4 грее, бих се съгласил, че апарата е дърво и има нещо недодялано като цяло.
Но не съм съгласен с "митовете и легендите", при положение, че от 7-8 игри я при една се случи, я не.
Кой разработчик какво оптимизира, колко от тях получават репорти за бъгове, крашове и прочие няма нужда да си го изясняваме отново, мисля.
При тези т.нар. игри за най-малките как детето да прецени кое загрява, кое лагва и т.н., че и да пише репорти?
А като няма репорти, как разработчика да си оптимизира приложението/играта?!?!

Това е лично мое мнение и не ангажира никой с него, но за мен Макс-а и преди него Х-ката са си чудни в процесите на липса на...да кажем сериозно греене.
А при натоварване как няма да грее и апарат с 200 гиги рам и процесор от 549-то поколение?
Айде моля ви се, плочата се изтърка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако изключим игрите, какво значи натоварване? Нещо приблизително? Устройствата на Apple са жестоки и в комбинация с операционната система са ненадминати, но твърденията, че не загряват и не им са нужни рестарти са си митове и легенди!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би именно заради "жестоката" комбинация от софтуер и хардуер, не усеща мнужда от рестарт, правя го само в случаи като този със странната консумация на батерията и то по стар навик. Колкото до загряването, още помня първия ми iPhone 5, който ми пареше на ухото докато говорех, но в поста си по-горе имах предвид този, стъкления, при който усещането е различно и наистина не се чувства толкова, ако загрее в повечето случаи. Митовете и легендите произлизат от сравненията с конкурентната система, която без периодични рестарти просто не може да бъде пълноценна може би..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, но това е bgiphone форум и конкурентни системи не ме интересуват! Добре е да не се подвеждат хората с неверни твърдения. Всички сме имали проблеми с работещ процес, при който usage\standbay са равни и дори някой път обикновен рестарт не е достатъчен! На това "стар навик" ли му се казва? Да чуем какво значи "натоварване"! Това ще изясни всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами натоварване най-лесно може да се наблюдава с бенчмарк тест, който е създаден специално за това, аз поне това бих дала за пример. Иначе естествено, че всеки използва телефона си различно и няма как да се степенува натоварването при различните потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Исках само да добия представа, какво имат предвид под "натоварване". Прав си, примера на Деси няма нищо общо. Нещо друго натоварващо в ежедневието?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...