Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Много бързо пада батерията - 5s


svetlyon

Въпрос

Здравейте, извинявам се ако има такава тема... не я намерих. От известно време много бързо започна да ми пада батерията. Телефона е 5s имам го от 3 години, много е запазен почти като нов не е падал не е мокрен и т.н. зареждам го с оригинално зарядно и кабел. Батерията започна да пада много бързо и го отнесох на сервиз за смяна. Смениха ми я уж с оригинална за 55 лв. нямам си на идея дали не са ме прецакали. Казаха ми, че трябва да направя няколко пълни разряд и заряд  цикъла и батерията щяла да почне да държи. Да ама не пак си пада бързо. Моля за коментар и помощ относно ситуацията с телефона, четох че имало някакъв чип, който контролира зареждането аз мисля че няма общо с падането на батерията, но не намерих окончателен отговор. Благодаря предварително, ако някой се отзове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Има общо, но първо уточни, какво разбираш под бързо падане.
Критериите са различни при всеки. Тук има хора, за които под 2 дена е бързо?!?
Опитай с рестор и set as new. Слагай постепенно приложения и виж как е.
Това са само предположения и предложения, виж също, кое приложение е с най голям usage.
Background application включен ли е?
Има още доста неща, които влияят на батерията и нейния капацитет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Еми говорех си доволно и влизах през деня във фейсбук месинджър и вайбър за по малко и ми издържаше до вечерта към 10 беше на 30%. Без да съм променял нещо започна трудно да издържа до 2 -3 следобяд, като значително съм намалил разговорите горе долу с 80%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оставям телефона сменяват я и си го взимам... не я сменяват пред мен, уж ми дадоха гаранция. Не знам, но май май ще ходя пак в сервиза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Провери я на колко процента е с battery life от AppStore!



Sent from my iPhone 8 using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, значи следи откъде идва проблема с точенето, явно батерията е ок!


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само по показателите на това приложение не значи, че батерията е ОК. Може да са различни показатели, но при единствена промяна, а именно смяната на батерията, аз лично бих заложил на нея. Дори и батерия сменена от епъл в официален сервиз, винаги има дори и минимален шанс да бъде дефектна. В случая единствената ти гаранция е думата на сервиза и съответно показател от едно приложение ( което е напълно възможно производителя да е предвидил подобна проверка и да манипулира данните ). След като сервиза е гарантирал за оригиналността на батерията, то тогава при подобни показатели аз лично бих се върнал в сервиза и бих поискал повторна смяна по гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

В крайна сметка отнесох телефона пак в сервиза. Убедиха ме, че батерията е оригинална оставих го за диагностика и ми звъннаха на следващия ден, че е готов. Проблема бил, че имало окисление на буксата където се включва батерията по техни думи от влага или от мокрене на телефона. Аз не съм го мокрил никога, стигнахме до идеята, че бил овлагнал от това, че го оставям в банята докато се къпя. Днес го взех били му почистили окислението и според тях си работил нормално. В 16:30 го изключих от зарядното на 100% сега е на 70% като съм провел един разговор за 1 минута малко съм прехвърлил фейсбук за по 1 - 2 минути и написах това мнение. Според мен проблема си го има и най-вероятно ще търся друг сервиз.

едит: препоръчайте сервиз в София или Перник.

Редактирано от svetlyon
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това с окисляването или овлажняването е почти редовен номер на сервиза след като е некомпетентен да локализира и отстрани проблема :) даже се носеше слух, че понякога те сами леко го овлажняват и вследствие показват снимки на клиента...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...