Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Здравейте,

Ако някой иска да пробва Apple Pay в БГ въпреки, че нямаме банка в БГ която да поддържа услугата може да пробва по следния начин:

  • Тегли приложението Boon от Италианския/Испанския стор (мисля английския и немския работят само с техни карти)
  • Сменя региона на устройството на съответната сържава
  • Прави регистрация (телефона може да е БГ)
  • Генерира се карта която се зарежда в Wallet
  • Може да заредите картата с кредитна карта и дебитна карта (с дебитни май не става с всяка)

Това ок само за проба защото сме извън евро-зоната с евро и е не рентабилно (плаща се 1% такса) както и след 3 месеца безплатно става 1.50 евро за картата. Но ако някой за пробата иска може да изпробва, както се казва докато Revolut подкарат Apple Pay и BGN, тогава ще е си струва използването.

И нека тичането към постерминалите започне сега! :)

Пробвано в Била:

IMG_2308_iphonexspacegrey_portrait.png

преди 17 часа, profusion написа:

Apple Pay работи на ПОС на:

  • Raiffeisen
  • DSK
  • ОББ
  • Postbank

Не работи на ПОС:

  • УниКредит
  • Социете

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво , ще тествам и аз. Лошо е , че само дебитни карти имам има ли значение какви са: „Мастер карт “, „Дайнър клуб “, други или не?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз добавих Уникредит Мастъркард дебитна, не знам дали защото уникредит е италианска банка и е в група с другите уникредит и съм с италианския апп, но стана.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

В Лидъл греда.....изписа поставете картата с чипа ? Женицата вика дайте да пробваме с чипа къде е картата, аз - в телефона ?, тя - ?

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако в други големи вериги стане плащане (не стане), ще напишеш нали?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ако не стане явно зависи от конкретната банка на терминала и тая виртуалната (приложението). Предполагам, че когато примерно друг доставчик например Revolut го вкарат за тяхните карти пак трябва да се пробва. А може и да е до модела на терминала в Лидъл са малко странно изглеждащи на Социете са, знам ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. А има ли изгледи някой от тези институции (Revolut, LeuPay, Monese) да пуснат ApplePay? Аз имам карти на изброените + още 2-3, но не мога да им регистрирам картите.

P.s Не мога да сменя стора. Казва ми че трябва да си прекратя абонамента за Apple Music. И въпреки че го прекратявам, не го отчита тъй като изтича в края на месеца default_sad.png

Някакъв шанс да се намери това приложение като фаил?

Благодаря.

 

П.п.с: Няма смисъл за мен. Поне докато не сменя 5s-a :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Revolut работят по въпроса.

 

ПП

и на мен не ми даваше да сменя стора, просто си направих нова рег в италианския стор.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 3 места само на 1 проработи, днес ми даде на ПОС-а невалиден номер на карта. Явно тази карта от Boon не се поддържа в БГ навсякъде и не може да и се има доверие навсякъде,

Май ще се чака Revolut-a, защото за момента няма друго решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@profusion:
Я малко помощ ако може :)
Как успя да смениш региона без да канселираш каквото и да е. В смисъл и да си направя нова регистрация, нали трябва да я въведа и на телефона. А като отида да сменя региона и ми казва да канселирам imusic. Аз го канселирвам и пак не става. Явно трябва да изтече абонамента :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, не може ли да излезеш първо от стария акаунт, без да сменяш региона и като влезеш в новия да избереш друг?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе теоретично може. И на практика де. Ама такъв мазалак стана, че минаха два часа докато го оправя. Да не говорим че по някой съвпадения (ip адрес и т.н) не можах да си направя друг id докато не ползвах vpn. Искаше ми се са мина по - лесно :D

Докарах го уж до подготвено състояние. Въпроси към знаещите:
За сега направих превод към картата (bone). Има ли друг вариант за захранване ( в смисъл да регна карта в bone приложението и парите да се дърпат от нея)

За плащане просто трябва да отворя wallet приложението ли? (При заключен тел 2 кликвания вадят менюто. Въпроса е ако не е заключен. )

Мерси на всички отзовали се за помощта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е заключен е пак с две кликвания на същия бутон. Вади ти уолет менюто с картите в него. Зависи, коя си задал по подразбиране /ако имаш няколко/ ти е първа. От там те пита с какво да платиш: парола, фейс или тъч ай ди. Доближаваш до четеца и готово.


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да при заключен тел, 2 клика и вади която карта си нагласил по дефолт и минаваш през феис/тъч ИД за да даде иконата за четец и да си готов.

Аз за това си направих нов апъл ИД в Италианския защото заради Апъл Мюзик не можех да сменя региона. Инъче региона на устройството няма проблем да си го сменяш по 100 на ден.

@hgeorgiev Може да сложиш карта в приложението (аз съм така) но не може да става автоматично при намалял баланс, а трябва да зареждаш от нея когато искаш (казват че не ставало със всички карти обаче).

Аз днес пак неуспешно (невалиден номер на картата), започнах да се чудя дали региона на устройството не влияе, върнах го на Италия да видим ..... странно как след като казват че картата важи навсякъде където може да се плаща с Мастъркарт аз на 3 от 4 места греда!

ПП

търся друга алтернатива за момента освен boon няма, всъщтност има, но има месечна такса 8 евро което е много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я заредих с превод. Въпроса е че не стана (В Билла) Даже изписа “вашата карта ще бъде конфискувана”
Няма смисъл явно с тази кръпка да се опитваме да плащаме :)
Не знам по принцип какъв ни е проблема на банките, че не направят стъпки за връзка с Apple Pay.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Банките ги боли дедовия , за клиентите, важното е да събират такси и да усложняват по всевъзможни начини всичко. Аз от един месец ползвам phyre , на андроида и плащам навсякъде, докато чакам Епъл да се сетят , че има държава България ...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен от няколко дни ми вади това съобщение! Някой с подобни дертове?

c78f226b3d9c33c33bd2eb5587010779.png


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, londongunner написа:

Банките ги боли дедовия , за клиентите, важното е да събират такси и да усложняват по всевъзможни начини всичко. Аз от един месец ползвам phyre , на андроида и плащам навсякъде, докато чакам Епъл да се сетят , че има държава България ...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Как зареждаш пари там? Какви такси плащаш за транзакции или за зареждане на пари? Работи ли на повечето безконтактни банкомати в България?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам ,пари от дебитна/кредитна карта, такси няма никакви, първата година приложението е фри, след това по 1€ на месец. Плащам на абсолютно всеки безконтактен ПОС терминал, работи без грешка. Ползвах преди това leupay wallet ,но не работи с всички пос и не са го обявили никъде ,пробвах няколко плащания и ми теглят пари а на терминала отказва транзакция и още си чакам парите от тия тъпаци.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

5fc5bbef1a779c8e88bc6b8d7256c0a2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този скрийн шот не е от iPhone? Работи ли на iPhone? Техните сметки на който зареждаш в коя банка са, или имат в повечето БГ банки? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има но поради ограниченията на Епъл,може да го ползваш само за клубни карти ( била,метро и т.н.).
Плащанията са само за андроид.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за сметките за зареждане? Имат ли в повечето банки или как действат в БГ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компанията е българска. Зареждаш директно от дебитна или кредитна карта. Не давам никакви сметки , просто си вкарвам данните от картата и всеки път когато зареждам пари в портфейла получавам смс от банката за одобрение на транзакцията, това е.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...