Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Виж. Аз за андроид си ползвах fibank. Няма нужда от никакви гимнастики. Ясна и изчистена работа. (Евала на банката за това. Единствена е. Работи безотказно) трябва ти само левова сметка в банката и аз понеже имам токен, не съм посещавал и офис.

Принципно обичам експериментите и видях че тук има тема реших да тествам и за iPhone.

Не съм сигурен че епъл ги боли и не боли за БГ. Просто едва ли някой от банките е направил запитване, тъй като ще е свързано с изпълнението на някой изисквания на епъл които ще струват някоя с’тинка на банката, която ще реши, че за шепа почитатели на епъл и електронни разплащания няма смисъл да влага някаква сума...поне за сега.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10г чакаме българско меню , дали ги боли според теб ? Аз просто споделих опита си с phyre,не ме ангажира с точно определена банка,зареждам от всяка карта.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две думи, с Android плащаме с Apple не!


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз phyre ги запитах, работели по въпроса, ама едвали ще стане според мен.

Нах голям шанс имаме ако Революта направи Apple Pay....

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другата възможност освен Boon е немската банка n26 но е по-сложно:

  • трябва да имате познат/роднини с постоянен адрес в Испания, Франция, Италия (страни в които те оперират и са пуснали и Апъл пей) за да се регистрирате с негов адрес уж живеете там, и те да ви пратят физическата карта
  • верифицирате се с бг паспорт (не лична карта)
  • не се зарежда от карта а само с трансфер

Плюсовете са че зареждане/плащане е без такси няма и месечна такава и се води реална банка (защото Revolut например нямат банков лиценз все още). Този вариант ще е по надежден от  Boon (картата им се реджектва доста в БГ), защото тяхната е дебит на банкова институция,а не предплатена .

 

През септември ще тествам и ще кажа как е.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен немската n26, да добавя и английската Monzo, регламента е същия, удостоверение с международен паспорт и роднини с резидентен адрес в UK който да ви донесат/изпратят картата.

Моята ще ми я донесат другата седмица и ще дам мнение тогава :)

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Monzo май предлагат сметки само в паунди. Което е малко куцо за използване в България, заради постоянната промяна на курса.

В идеалния случай /мечти, мечти/ Revolut ще пуснат BGN account и Apple Pay. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е Монзо са само в паунди, на 20лв сигурно 20ст ще има загуба от двойната конверсия. Ако е в евро е минимално.
Революта имат проблеми и от 2г се мъчат явно не могат да изпълнят изискванията на Apple Pay, има съмнения че дори да го пуснат ще го направят само за страните официално имащи услугата.
За BGN също не вярвам да е скоро защото сме много малък пазар, макар и да сме единственните с Хърватите липсващи във валутите.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен се чака да получат банков лиценз, пуснаха документи през ноември 2017, така че съвсем скоро ще се разбере дали ще им дадат.

Иначе от есента Германия, като страна ще има официално Apple Pay, и тогава клиентите на N26 регистрирани в страната ще могат да го ползват. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То двете май не са свързани има такива който не са банки пък имат апъл пей (boon).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко дойде меил от Revolut:

Something big is dropping tomorrow

И 24 часов брояч
Може пък да имаме късмет.

Иначе си чакам картата от N26 тези дни.
Ще споделя информация ако имам успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е Апъл Пей, Металните им карти :) Апъл Пей до няколко месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, в същите магазини както boon, с Монзо отново грешки и не приемане на транзакцията.

Ако и с н26 е така значи нещо в БГ е съмнително.

(Или аз съм тъп и нещо не правя като хората)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз се чудя, защото колега каза, че е платил с боон в Билла а аз не можах. Макар, че не знам какво толкова може да съм направил различно след като вкарах картата в wallet-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Буун аз платих в била, но никъде другаде не стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам N26 карта. Успешно плащане с телефона в Билла но я отхвърли в бензиностанции Лукойл.

Самата карта не е активно безконтактното разплащане, но ме мисля, че това е от значение за плащане през телвфона.

Малко по късно моя човек в Испания ще я активира и безконтактно.

Пак да попитам...има ли вариант да активирам Apple Pay при отключен телефон?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така плати, на мен ми казаха да я активирам първо с теглене на банкомат и тогава :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако плащаш с картата - да

За да активираш безконтактното плащане, трябва първо да направиш стандартно плащане с ПИН.

Иначе самата карта се активира от приложението им на телефона. Веднага след активирането Apple Pay я разпознава и интегрирането стана автоматично.

10 Мин след това платих в Билла.

Едва преди час моя човек си купи нещо с нея в Испания за да активира безжичното плащане, но не мисля, че това е от значение за плащанията с телефона. Като заредя пари понеделник ще започна да пробвам къде минава и къде - не. Резултатите тук.

 

П. С. Сега ще трябва и часовник да си търся ако минават на повечето места плащанията.

 

П. П. С. Пробвах на още две места - не минава плащането. Интересен е момента дали там където не минава плащането с телефона, ще мине с картата която е вкарана в Apple Pay. Но това ще разбера като дойде картата при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Phyre , току що обявиха  Live във Facebook , че много скоро , потребителите на iOS,ще могат да плащат през телефоните си ?
https://www.phyreapp.com/bg/nachalo

Ето от тук може да се запишете за бета тестери

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.00€ на месец.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не точно да плащат с телефона на пос безконтактно. Прочетете внимателно статията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.08.2018 г. at 1:32, londongunner написа:

Phyre , току що обявиха  Live във Facebook , че много скоро , потребителите на iOS,ще могат да плащат през телефоните си ?
https://www.phyreapp.com/bg/nachalo

Ето от тук може да се запишете за бета тестери

Обявихаа.... обявиха чушки, така де карта обявиха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато Apple не отключи функцията за България няма как да се интегрира, не и преди това да има интерес от поне няколко банки за това алтернативата им ще е картата

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...