Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Също така ако Епъл пей не оперира в страната от която ти е издадена картата - в случая Украйна - също няма да стане.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не само това трябва и самата банка/картоиздател да я поддържа като услуга.

 

Edit: явно я поддържа - https://privatbank.ua/cpa/applepay

 

Виж си региона на тел дали е Украина?

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко по веригата се подържа, и ако имаш приложение на банката или картата...в момента който стартираш Apple pay, разпознава приложението (картата) и ги добавя автоматично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона трябва да е сетнат на регион, който подържа ApplePay, примерно UK.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко инфо, как се сдобиваш с тази карта и какви са таксите, предполагам може да е в EUR и UAH.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в БГ пробвай я да видим освен в Била другаде ще ти мине ли плащането :) че ми е интересно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На терминал на Райфайзен (каквито са на Билла) трябва да мине плащането с Apple pay. (моите минаваха като тествах) Каква е картата в него, май няма значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е и при мен само там минаваха щото не са на БОРИКА, райфайзен имали от скоро външен процесор на карти. Но другаде греда...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е изцяло в БОРИКА според мен. След като имаш добавена карта в Apple Pay би трябвало да можеш да плащаш на всеки терминал,който поддържа един от описаните стандарти за безконтактни плащания, защото стандартите са разработени от Виза и Мастеркард. След като минава плащането с безконтактни карти трябва да минава и с Apple Pay,но поради глупавата политика на БОРИКА да работи на принципа whitelist това едва ли скоро ще се случи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е, БОРИКА има whitelist таблици с БИН-ове и ако не добавят ръчно БИН-а на картовата институция дава грешка невалидна карта. Не знам още как Виза и Мастъркард им позволяват да работят на този принцип?! Последно Монзо яха контактували с Борика и картите им работят вече. Проблема е че в Апъл пей се генерира друг БИН който не е същия като на физическата карта и в Борика го нямат съответно. 

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Monzo сигурно ли е ,че вече работят защото не ставаха на всеки терминал. А във форума на монзо админите последно бяха писали , че няколко пъти опитват контакт с Борика но без резултат


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картите им работят от април месец, за апъл пей аз им писах и казаха че са им писали уж.... преди месец пробвах не ставаше.

Писах и на N26 в чата, но не знам дали са писали на Борика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

N26 с пластиката не става ли плащане? Моята ще ми е донесат в края на месеца чак за да пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само Борика. Сигурен съм, че и Епъл взимат пари, иначе защо само в малко държави са пуснати официално, дори в Германия ги няма.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С пластиката на N26 ще може да плащаш на всякъде в България но ако я добавиш в ApplePay ще може да плащаш на терминали, които не се обслужват от борика. Някой банки, като Райфайзен, ПИБ, ДСК... имат собствени авторизационни центрове и съответно техните посове не се оперират от борика а от самата банка. ApplePay създава собствен BIN(Bank Identification Number, първите 4 до 6 цифри на всяка карта), независимо каква карта седи отзад. Борика трябва да въведат този BIN в списъка с одобрени, за да може да минава плащането.

Относно печалбата на Apple, тя взима процент от транзакцията от банката издател на плстиката. За това Apple сключва договори по отделно с всяка банка а не с VISA, MC....

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото на темата стигнахме до тези изводи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой няма ли познат работещ в Борика да съдейства. Не е кой знае какво да пратят по един мейл и да добавят 2-3 БИНа.  Аз съм писал 1-2 пъти на N26 да се свържат с Борика но нямам обратна връзка дали това се случва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбери, няма как да го направят на своя глава. Трябва да дойде инициатива от Епъл. Ще излезе, че в България се подържа Епъл пей, без Епъл да знаят :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Позволете ми да не се съглася с Вас. Когато се казва,че Apple Pay се поддържа в дадена държава това дефакто означава,че банкови карти издадени от банки в тази държава могат да се добавят в услугата. От там насетне плащането би следвали да минава като всяко едно с безконтактна карта. Проблема с БОРИКА е точно принципа на работа с whitelist. Както се спомена в дискусията вече, дори физически карти на нови банки не се приемат докато БОРИКА не ги добавят. В темата на Монзо дори се коментира как Виза и Мастеркард позволяват това. Не случайно плащането минава на други терминали несвързани с БОРИКА. Там просто BIN кода се разпознава като валиден, докато при БОРИКА ако не е добавен нъцки.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо различно ли казах?
Почваме да повтаряме едно и също последните 10-15 мнения.
Ще пиша пак като има нещо ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали има някой в София с активна Revolut карта/сметка, който може да ми съдейства? Предпочитам на лични!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде можем да се сдобием с такава сметка/ карта Revolut ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.revolut.com

 

Картата идва за 1-3 седмици. Освен пластика може и една безплатна виртуална до колкото си спомням. Безплатен шипинг и карта има от време на време промоции.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк за безплатна карта ако е валиден още:

https://www.revolut.com/bg/booking

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, включвам се малко информационно. На ПОС терминалите  към следните банки работи без проблем: Raiffeisen, DSK, ОББ, Postbank, myPos.

На безконтактен банкомат на ОББ може да се прави и теглене.

ПОС терминали на Uncicredit, както повечето от вас вече са разбрали НЕ работи.

 

Хубав ден!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...