Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Доста големи банки отдавна не са към Борика - ПИБ, ОББ, ДСК, не помня къде имаше списък. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че тия пон три банки, ако пуснат Apple Pay, другите ще се усетят и ще изискат каквото трябва от Борика. Въпросът е, че у нас всичко става трудно по традиция, иначе сега, като се продава и часовника официално, има още една предпоставка, вместо да раздават NFC стикери и простотии, да влезем в крак със света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намери на кого да го обясняваш default_wink.png

Приоритет, или не повечето банки са собственост на чужди фирми, което за щастие не оперират само тук, а мобилните разплащания неумолимо навлизат и не касаят само Пешо и Гошо, които искат да са модерни. Както и да е, няма значение.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами трудно ти се обяснява на теб точно, само 19 години съм работила в банка и все да знам нещо, но тъй като знам до къде ще стигне разговора, по-добре да не продължавам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че първата бг банка която ще пусне услугата ще е баш с борика вързана :) 

Но се чудя дори и да пусне банката, май ще си продължавам чрез Револют защото приложението им е удобно за анализ на разходите и т.н.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

В момента използват друга фирма за процесирането на транзакциите и връзката с големите мрежи МС и Виза, и когато външната компания има технически проблеми и Револют увисват, нещо като Борика мрежата и някой наши банки :) Ако борика увисне и купчина ПОС са аут. Ако те си правят нещата верочтно ще е още по-стабилно.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове


.........
Но се чудя дори и да пусне банката, май ще си продължавам чрез Револют защото приложението им е удобно за анализ на разходите и т.н.
 


Точно заради тези удобства вече плащам навсякъде с Револют :)
Преди, на няколко месеца, си свалях справка с всички транзакции и като се почваха едни графики, едни анализи, едни спомени, та един следобед си отиваше.

А сега всичко е толкова лесно. Да не забравяме и бюджетирането!

И понеже обсъждаме и Револют - нямам отказана транзакция в БГ от 26.06.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползва ли бизнес плановете на Револют и другите им подобни? Къде е най-изгодно, понеже 25 лири/месец ми се вижда прекалено за най-ниския план... Вярно, че се избива с 2 превода, ама да не навлизам в подробности. Просто къде е най-евтино да се регистрира юридическо лице в тия услуги? Файдата ще е още 6 м., докато смъкнат таксите тия кожодери от нашите банки, но все пак..


Sent from my iPad using Tapatalk

Ако става въпрос за преводи ЕИЗ пробвай Paysera. Няма месечни такси за фирми, превода е по 15 цента и доста добре е интегрирано с някои БГ банки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По темата защо на банките им пука за Apple Pay, включително в България - главната причина е, че при равни други условия, това би наклонило везните за някой фен на Apple да се прехвърли в друга банка. В момента няма с кой знае какво да ме привлече ПИБ, Булбанк или който и да е да отида при тях, но и нямат с какво толкова да ме задържат да не се махна (освен неудобството да сменяш автоматични плащания и т.н.). А шансовете са, че в България, хората с iPhone са една идея по-заможни и вероятно биха плащали предимно с карта/Apple Pay. Което е апетитно за която и да е банка, защото стойността на влоговете в банката се увеличава, печелят комисионни от продажбите през Apple Pay и са в по-добра позиция да предложат ипотечен кредит/овърдрафт на по-богатите си клиенти.

Очевидно, главният недостатък е технологичното време за интегрирането със системата (банките не са точно пъргави що се отнася до нов софтуер), но за банки, които оперират в много държави (и съответно имат повече клиенти) или оперират в по-богати държави (където стойността на клиентите е по-висока), би било по-лесно да оправдаят инвестицията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес не ми мина плащането с Apple Pay с вързана виртуалнс карта Револют на Шел с пос на ОББ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не ползвам тая екстра щото не знам как... Ама не е ли много куцо , уж с някаква си виртуална карта да ...ама не? Не трябва ли плащанията да минават независимо пост терминала на коя банка в България е?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В общинската администрация с карта, различна от българска плащанията не минават. Пред мен онзи ден пък пос, на който всяка бира си плащам с АПей и революта, каза невалиден номер на гугълпей през телефон, а с физическата ( италианска) карта стана, така че грешки и обърквации бол навсякъде .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес не ми мина плащането с Apple Pay с вързана виртуалнс карта Револют на Шел с пос на ОББ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

На Shell съм плащал поне 5-6 пъти вече и нямам проблем.
До сега съм нямал никъде проблем с плащане, а плащам навсякъде където имат ПОС.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с бета 13 има ли проблем с Револют?
При мен спря днес, без видима причина( прди днешния ъпдейт) след ъпдейта отново не работи.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен след ъпдейта спря. С публична бета съм.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл спря — крашва при отваряне?
Аз сега ъпдейтнах и няма проблем с отварянето. iOS 13 beta 3 съм.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, крашва след секунда-две. И при мен си работеше около седмица, след като на сина ми спря. Вчера им писах. Знаят за проблема, ще се постараят да го отстранят, преди iOS 13 да стане стабилна. Това ми отговориха.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен крашва като се опитам да добавя пари, отварям пак, минавам през обмяна или подробни данни, връщам се да добавя пари и става. IOS 13 bublic beta 2.

Редактирано от bobiikonomov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

кофти...няма да минавам на 13

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм...не ми харесва как раздела с картите сега натикан в раздел с много неща....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам нещо че не можах да схвана.
Първата виртуална карта е безплатна, ако искаш втора виртуална плащаш.
Ако си поръчаш физическа, с друг номер на картата ли идва или с номера на виртуалната?
Мисълта ми е втора виртуална ли да си направя или да е физическа, понеже са на една цена.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да имам 2 различни карти, едната да ми е към Apple Pay, другата за онлайн разплащания.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

@Русев картите са с различни номера, аз съм направил така, плащам в нета само с виртуалка, ако стане фал лесно да мога да я трия (и я замразявам след плащане). На физическите съм забранил всичко освен безконтактните и ги ползвам на ПОС и Апъл Пей.

@gorgior размести си езиците на телефона и сложи бг първи (в сетингс-генерал-преферед ланг. ордер)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с езиците важи за всички приложения, които подържат Бг език!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...