Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

На мен и физическата, и виртуалната са ми Visa. Някой знае ли дали е възможно да имам български iban?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не за момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой, някъде май беше споменал за края на годината. Ама то си е направо ЕЖК.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета за Визата и си изтрих виртуалната. Сега пак ми предлага Мастеркард



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На още ми предлага Виза за виртуалка, явно както дойде за всеки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах да изтегля пари на банкомат на Булбанк с Apple Watch и Revolut Mastercard физическа с BG БИН. Даде ми грешка, че картата не е разпозната и да се обърна към банката или нещо подобно. На същия банкомат с Monese и пак с часовника нямах проблем да изтегля пари. Нямаше проблем и ако директно ползвах въпросната Revolut карта безконтактно на банкомата. Та явно проблема наистина за момента си е с Revolut с Apple Pay

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами аз до колкото съм чел все повече банки по света рекламират точно това, че поддържат теглене на пари от техните ATM устройства с Apple Pay. Не съм компетенция по въпроса, но като цяло си го има като функционалност и се поддържа на много места по света

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Есента дойде а Уникредит мълчи, май май само слухове....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, gorgior написа:

Къде го чете? Кои са многото места по света? Отиди на сайта на Епъл, отвори на услугата Apple Pay и виж дали някъде се споменава теглене от АТМ.

По принцип Bank of America мисля, че бяха първите, които си промотираха такъв вид услуга, че техните карти вече поддържат теглене от ATM с Apple Pay и това беше сигурно 2015-2016, след което други банки последваха примера. Не ми се рови къде е статията, но съм сигурен, че можеш да я намериш в нета. Както и да е, факт е, че тази услуга е възможна и то с карти издадени от определени банки. Ако това беше нещо, което не се поддържа от Apple, ме съмнява, че "номера щеше да минава" както се изрази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този спор го водихме вече но някои пак си държат да му е написано в Apple сайта за да го ползва :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден мъчих да тегля с apple pay на банкомат на ПИБ и с часовника и с телефона и греда. Транзакцията не може да бъде изпълнена. Писах пина на картата, писах и паролата на тела , респективно пина и едно и също- транзакцията не може да бъде осъществена, не каза грешен пин в никой от случаите. Направи ми впечатление, че номера на картата, който излиза на бележката е различен от на физическата карта. Като номерата на часовника и на телефона бяха различни , а и двете ус-ва са с еднакви карти .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден мъчих да тегля с apple pay на банкомат на ПИБ и с часовника и с телефона и греда. Транзакцията не може да бъде изпълнена. Писах пина на картата, писах и паролата на тела , респективно пина и едно и също- транзакцията не може да бъде осъществена, не каза грешен пин в никой от случаите. Направи ми впечатление, че номера на картата, който излиза на бележката е различен от на физическата карта. Като номерата на часовника и на телефона бяха различни , а и двете ус-ва са с еднакви карти .

А с физическата карта ли беше или виртуална?

https://www.vivainvest.eu/bezkontaktni-bankomati/

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Физическа карта, виртуални не ползвам.
 

Отключил ли си я за АТМ теглене? Другото да е от БИН-а на картата, ако е УК


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко не е свързано с Apple Pay, но аз пробвах с Curve да изтегля безконтактно от ПИБ и ми даде невалидна карта. Като я пъхнах нямаше проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето ви потвърждение от Apple - Apple Pay може да се ползва навсякъде където има символа за безконтактно плащане. Символа го има на банкоматите на ПИБ. Значи официално трябва да работи на тях. Аз поне така го разбирам. Естествено услугата не е на Apple. И пос терминалите не са на Apple. Просто Apple Pay работи там където има този символ. Сега коя карта минава и коя не зависи от банката, която е циментирала там банкомата, и естествено и от този който е издал картата, защото boon. например не разрешават теглене от техните карти.

Fibank_contactlessATM_Garmin.jpg

Untitled-2.png

Редактирано от Dobriyan Benov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много точно казано ! Бун не дава защото е само виртуал и няма пин ;) С Монезе съм теглил на всеки банкомат на който съм пробвал !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://community.revolut.com/t/apple-pay-support/181/2825?u=vebaev

Във форума казват че тегленето бачкало с Мастеркарт ама с Виза не още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за момента не съм успял и с мастеркард. Имам 2 физически MC - с BG и с UK BIN и нямам успех с нито една. С Monese от друга страна до сега нямам отказано теглене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда и моята е МС, българска и пълна греда с банкоматите - пробвал съм на УниКредит и на Райфайзен без успех. Револют яко рекламираха ПИБ, но техен безконтактен банкомат не съм виждал досега в София.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Paysera от няколко дни имат БГ IBAN. Ако съдя по бързината с която пристигат парите, се моля никога, ама никога Револют да не се подлъжат и да вкарат бг iban. С евро и SEPA преводи няма проблеми. С левове обаче чакам от петък сутринта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа какво ги таксуват търговците при плащане с карта на Revolut? Някой ми каза, че е за международен превод. Ако е така, което е и най-вероятно, може би е въпрос на време търговците да ни отказват да плащаме с Revolut.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе.
Ще отказват и на туристите по морето и на всякакви чужденци пазаруващи у нас?
Нали се сещате за каква дискриминация ще се надигне вой?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като на Влас ми отказваха плащане с карта за покупки под 10 лева.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...