Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone от Америка


Александър Т.

Въпрос

Здравейте,

искам да си закупя iPhone от официалния магазин на Apple. Искам да попитам някой има ли мнение за фирма, която може да извърши доставката и да ми каже колко пари излиза (доставката)? Не държа фирмата да е българска.

 

Поздрави,

Александър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Най-добре да ти го донесе познат/приятел ако се прибира от Щатите към България. Не знам има ли фирми, който да предлагат подобна услуга, след като в Европа има официални магазини на Епъл, откъдето няма проблем да си го поръчаш и да ти го доставят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако някой познат ще ти го купи или получи, миже да го пусне по DHL. Доставката ще излезе около 150лв. И тук ще платиш 20% ДДС върху стойността на телефона и доставката. Общо взето не е оферта. Както колегата е казал най-добре е някой приятел да ти го донесе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 6 часа, Asen_77 написа:

Най-добре да ти го донесе познат/приятел ако се прибира от Щатите към България. Не знам има ли фирми, който да предлагат подобна услуга, след като в Европа има официални магазини на Епъл, откъдето няма проблем да си го поръчаш и да ти го доставят.

 

преди 4 часа, ML16 написа:

Ако някой познат ще ти го купи или получи, миже да го пусне по DHL. Доставката ще излезе около 150лв. И тук ще платиш 20% ДДС върху стойността на телефона и доставката. Общо взето не е оферта. Както колегата е казал най-добре е някой приятел да ти го донесе.

Благодаря ви! Много ми е интересно защо в Европа цените са много по-скъпи в сравнение с тези в US. Примерно iPhone X там е $999.00, а тук е към $1 300. :) 

Редактирано от Александър Т.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

https://www.shopr.bg/

https://www.ushoppr.com/

Намерих тези два сайта и писах на имейл колко ще излезе доставката до България, но все още не съм получил отговор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имай предвид, че ще излезе по скъпо от тях/цитираните фирми по горе/ от колкото е тук .

Върху тези 999$ ще се добави VAT /ДДС/ според щата. Примерно в Масачузетс е 6.25% VAT.

След това ще имаш транспорт, плюс Българско ДДС върху фактурната стойност на продукта и върху транспорта. Накрая фирмата ще сложи и комисионна. А и има доста чакане. Абе тъпо..

За продукти на Apple, които по принцип са скъпи и искаш да ползваш качествен спедитор и застраховка/тоест обявяване на реална цена/ съм се обедил, че има смисъл само ако се разходиш на екскурзия до САЩ или някой ти ги донесе. Сметката иначе не излиза.

Виж нямаш ли приятел студент, който е на бригада. Повечето се връщат септември, октомври :)

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 19 часа, ML16 написа:

 

 

преди 14 часа, gorgior написа:

 

Благодаря на всички! Явно ще си го закупувам от България. :( 

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...