Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Watch S4


kal1ch

Recommended Posts

Благодаря ви за отговорите. На новия ще се спра, като е гарга, да е рошава :)
DreamcatcerR смени паролата да няма 8-ца :)
В България има ли шанс да се намери часовник внесен от Америка, заради това ЕКГ?
Спряла съм се на citytel или bros, заради по-добрите цени. Ще разпитам как стоят нещата с гаранцията. Стария ми часовник е от citytel и съм доволна от тях, но както писаха по-горе колеги гаранцията беше 1г. Не знам сега как е, но ще проверя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземеш 4, внесен от USA (произведен за техният пазар) EKG функцията ще може да я ползваш.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В ОЛХ поне през декември имаше доста обяви за Apple Watch S4 внесен от Щатите. Така че там може да погледнете, ако Ви се рискува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще погледна в olx. Въпреки, че определено не ми се рискува. Надявах се да продават в магазин, но да е внесен от Щатите :)
За тези, които се интересуват от Bros гаразнията е 1г. Чакам citytel да отговорят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си закупих часовник от електронен магазин, който не е позициониран в България, в страна от ЕС е, на когото няма да правя реклама. Гаранцията "УЖ" е две години, но дано не се налага да проверявам дали е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема с гаранциите май я дъвчем всеки 3-4 месеца във форума :) От Брос могат да казват каквото си искат, но доколкото продават електроника в ЕС, трябва да се съобразяват с европейското законодателство. На който му е любопитно, тук са сравнително подробно обяснени, при това на български: https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_bg.htm.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, gog написа:

Аз си закупих часовник от електронен магазин, който не е позициониран в България, в страна от ЕС е, на когото няма да правя реклама. Гаранцията "УЖ" е две години, но дано не се налага да проверявам дали е така.

Сподели, кой е сайта, че и аз в момента се оглеждам за нов часовник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би колегата говори за Емаг. Но там цените са си нагоре....

 

killer4o като цяло е така и съм напълно съгласна. Но има много неща за “доказване”, както и пише в линка, който си дал и нещата ще станат много сложни. Не, че Комисията за защита на потребителя няма да вземе отношение, но си е разправия и хабене на нерви. За това най-добре ще е, просто да си дават дву годишната гаранция, без да е необходимо да се стига до този спор.

Утре ще мина през citytel, да видим как ще де спогодим за гаранцията. Определено предпочитам те да ми я дадат за 2г.

Ще запазя линка, да им го покажа ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят S4  e закупен от Германия и си е с точно година гаранция от Ейпъл. Пък нищо че са в Европа.

ПС; А пък в България ако някой го дава с две години при положение, че не предвиден за продажба в родината и няма сервиз не знам.

Редактирано от skpavlov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ML16 написа:

Сподели, кой е сайта, че и аз в момента се оглеждам за нов часовник.

Това е сайта:

https://edigital.bg/search?product[search]=Apple+Watch+Nike%2B+Series+4+GPS%2C+

Преди три месеца когато реших да си взема часовник намерих, че в унгарската версия на сайта има този модел. Свързах се с представители на edigital.bg, които ме увериха, че могат да ми го доставят, ако искам. Тогава цената в този сайт бе най-добра за мен в сравнение с всички български сайтове и търговци от ОЛХ. С доставката, промоцията на която тогава бе този модел и ваучера за отстъпка ми стъпи на 850 лв. 40 мм пък беше на още по-добра цена по разбираеми причини. След като го имаха на склад пристигна до мен точно за 3 дни. Имах право да го разопаковам преди да го платя на куриера. Направих го, преди това бях проверил по номера, че не е стартиран и го закупих. Попадал съм точно на 2 обяви в ОЛХ, в които се твърди, че се продава чисто нов часовник, а след проверка по номера се оказва, че е включен още преди 1 месец, така че внимавайте.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Creative center НЕ сервизират часовници, защото няма официален представител за България, това ми казаха онзи ден! Относно продавачите, които го предлагат в България, не дават две години гаранция, защото не са официален представител, часовника се ползва с една година гаранция, която не важи за България!


Sent from my iPhone XS Max Dual using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам малко странен проблем - взех си 4-ката и се зарибих по баджовете в Activity app-a, и искам да пробвам да се съзтезавам с някой, но никой от моите познати няма часовник. Потърсих из нета за доброволци, но такова животно няма. Та идеята ми е ако има запалени по спорта да пишат на ЛС да си разменим контактите колкото да си пращаме покани за състезания и да си печелим баджовете. Мисля, че става с телефон или с apple ID. За да не си помисли някой, че е нещо измама аз също ще си дам мойте, даже може да се чуем :)

Друго, с което може да помогна е, че на мен ми го донесоха от US и има опция за ЕКГ веднага след ъпдейта декември - явно не е по локация, а от къде е закупен и са го пуснали на американските.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, JmeLche написа:

Относно продавачите, които го предлагат в България, не дават две години гаранция, защото не са официален представител, часовника се ползва с една година гаранция, която не важи за България!

Обаче според ЗЗП, търговецът е длъжен да даде две години търговска гаранция. К'во пра'йм? Навеждаме се или...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Там от където го купих, получих две години гарнция от търговеца! Наскоро имах работа в "Creativ center" и понеже са ми приятели там и се заговорихме за моя iPhone Dual, че ги бях накарал да пуснат запитване до Apple важи ли международната му гаранция, и стана въпрос за часовника, и ми казаха, че не го сервизират, защото Apcom, който е основен дистрибутор на Apple продуктите, не го предлага. Мно ясно, че нЕма клЕкане, бре! Винаги трябва да си търсим правата като потребители, както фирмите си търсят тяхните права! Наскоро ми се наложи да върна продукт именно от Apple,  който го бях взел с фактура на фирмата ми, обаче, не ми харесха гаранционните условия за юридически лица, и го върнах заедно с ДДС-то.

Редактирано от JmeLche
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Гадните копелета от Apple пуснаха ECG функцията и за Европа... Да, ама не...  България естествено липсва тотално, а при настройките телефона казва "During setup, your location will be used to make sure .... и т.н."

Интересното е, че Румъния е в списъка за ECG... Май ще трябва да прескоча до Гюргево да го активирам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали активирането става в Гюргево. Моят е американски и съм с регион България, първото активиране стана тук без никакви проблеми и месеци вече го ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, shemesh написа:

Не знам дали активирането става в Гюргево. Моят е американски и съм с регион България, първото активиране стана тук без никакви проблеми и месеци вече го ползвам.

Apple ID в Appstore/iCloud българско ли е или САЩ или друго?

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple ID в Appstore ми е американско, а iCloud ми е българско. Но и при БГ Apple ID в Appstore EKG функцията работи. Явно зависи откъде е W4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Серийният номер, баце. Демек, пазарът за който е предвиден. Ако си с щатски W4, за локация може и Куала Лумпур да сложиш - все тая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно, като си го купуваш от тук, как можеш да разбереш дали е "Щатски "?

 

 

Sent from my iPhone XS max Dual using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, въпроса е защо не важи и за закупените в Европа! Там уж вече с последния ъпдейт нещата трябва да са по същия начин като Щатските, но нейсе ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 31.03.2019 г. at 0:17, Alxx® написа:

Серийният номер, баце. Демек, пазарът за който е предвиден. Ако си с щатски W4, за локация може и Куала Лумпур да сложиш - все тая.

Беше според мен...  Докато ЕКГ-то се поддържаше само от американските... Моя например е английски и с 5.2 би трябвало да работи... Но при стартирането и настройките казва, че ще провери локацията къде се намираш и ще го активира само ако си в поддържана държава.

IMG_916EE8C1180C-1.jpeg

 

Аз затова исках да прескоча до Гюргево, ама все не ми остава време... Освен да се кача на лодката някой ден и да мина в румънската част на Дунав ;)

 

Редактирано от shaman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да са го променили с 5.2 покрай активацията на функцията за Европа, именно защото очакват че има хора, които са си купили часовника от държави, в които не живеят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми активираме в чужбина и ползваме в България... дано не проверява при всяко стартиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...