Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Watch S4


kal1ch

Recommended Posts

Редовно плувам в басейн/море. Зимата и в сауна и парна баня съм влизал с него. Всичко точно.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е още от 2ра серия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко идеи да дадете колеги, че се сблъсках с някой странно нелогични неща за мен.

Часовника измери трасе от 5.2 км (мерено със много гпс-и гармин и други джаджи) като разстояние 5.8 км. Което си е сериозна грешка. Има ли някакво обяснение за това? Нещо аз да не съм направил / пуснал?

При известие от какъвто и да е тип не светва дисплея. Някаква настройка ли е това или това е положението? Като пипна часоника и виждам известието но ако се забавя - пропускам.

На secret chat на Viber нямам никаква индикация на часовника. На стария ми часовник показваше че имам известие, но не показваше съдържанието, което е логична опция.

Имаше и нещо друго но го забравих. Ще пиша като се сетя. Благодаря предварително.

А да. Как мога да видя фитнес трак върху карта? Четох някакво ръководство където в Activity отиваш най долу на трака и там имало бутон map....само, че при мен няма такова нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, hgeorgiev написа:

А да. Как мога да видя фитнес трак върху карта? Четох някакво ръководство където в Activity отиваш най долу на трака и там имало бутон map....само, че при мен няма такова нещо.

Отваряш Activity на телефона и натискаш "Workouts"

IMG_0763.thumb.PNG.b6cafbc35fb4808390d7c9eebc0966fe.PNG

Избираш си едно:

IMG_0764.thumb.PNG.a1854170b2ae7a8339c4f7c9507f6542.PNG

Скролваш най-долу и ще видиш картата:

IMG_0765.thumb.PNG.1c9a27ac50e01d9c5226c8635c550fe8.PNG

 

Щракаш върху нея за да я увеличиш:

IMG_0766.thumb.PNG.e1fd598000a99667166c4cb8e72cee8b.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, hgeorgiev написа:

Часовника измери трасе от 5.2 км (мерено със много гпс-и гармин и други джаджи) като разстояние 5.8 км. Което си е сериозна грешка. Има ли някакво обяснение за това? Нещо аз да не съм направил / пуснал?

Аз също съм забелязал съществени разлики, при отчитане на разстояние. Допускам, че когато не си стартирал нова тренировка, отчитането на изминато разстояние става само чрез крачкомера и не включва GPS. Докато при крос,когато си активирам нова тренировка, ми отчита точно и съответно чертае трака на картата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми отчита разстояние като правя тренировки от един апп за скачане на въже... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях активирал outdoor running. Ще тествам. За съжаление има доста неща които не са оптимизирани според мен. Най малко можеше да има избор дали да активираш нещо или не, (визирам светване на екрана да си прочетеш известието и доста други дреболии )вместо изобщо да го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона с теб ли беше?

Имаше нещо, че трябва първата тренировка да е 20 Мин и телефона да е с теб. При мен поне на outdoor run ми засича точно, сравнено с google maps.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С мен беше телефона но не беше пуснат локекшъна на на телефона.
Както и да е. Ще разучаваме. ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах този проблем при бягане на пътечка, който много ме дразнеше. На 10 км отклонението е достигало до 500 метра в сравнение с това, което показва пътеката. И това се получаваше винаги и на всички модели пътеки. Реших проблема с промяна в настройката на височината ми за да може да ми отчита друг размер на крачката и сега разликата на закрито е около 40 метра за 10 км.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правите си пълен хелт профил(ако ви е зор) и всичко ще е коректно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изясниха се нещата частично. След като поисках времето от сири (на часовника), ми каза, че не знае къде се намирам. Поглеждам, пуснат е локейшъна, но докато не пуснах и локейшъна на телефона - не миряса. Също така с пуснат локейшън на телефона - измереното разстояние днес е напълно коректно. Да се чудиш защо има гпс часовника :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май gps-a  на часовника се включваше допълнително, защото батерията му изкарва няколко часа (4-6)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам- включвате ли винаги капчицата, примерно когато влизате под душа или може и без да се включва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я разясни моля те за какво става въпрос...

Трябва нещо да се прави преди да се мокри ли?

Аз се чудих за какво е тая капчица.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, hgeorgiev написа:

Я разясни моля те за какво става въпрос :)
Трябва нещо да се прави преди да се мокри ли?

ЛОЛ... ;) След мокрене, не преди :)

натискаш капчицата и въртиш колелцето да изхвърли водата, която е попаднала до високоговорителчето !

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на "капчицата" е:
1) заключва дисплея, защото под вода тъча си регистрира нежелани докосвания и понякога си прави каквото си поиска
2) при изключване изхвърля насъбралата се вода, като понякога може да има нужда повече от 1 път да се направи.
При пускане на Swimming workout, автоматично влиза в този режим.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, DreamcatcheR написа:

Идеята на "капчицата" е:
1) заключва дисплея, защото под вода тъча си регистрира нежелани докосвания и понякога си прави каквото си поиска
2) при изключване изхвърля насъбралата се вода, като понякога може да има нужда повече от 1 път да се направи.
При пускане на Swimming workout, автоматично влиза в този режим.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря! Това за режимите свързани с "мокър спорт" ми е ясно, но исках да питам, дали е необходимо при вземане на душ примерно, ръчно да включвам "капката", или е по-важно след мокренето да се активира, а не преди това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения, няма нужда да я включваш при душ. Въпросът е, че после по-дълго време звукът от високоговорителя ще е "странен", поради насъбралата се вода вътре.
Също недейте да слагате часовника на зарядно, скоро след като е бил мокрен. Звучи логично, но преди време (когато бях още с първата ген.) се чудих защо не ще да се зарежда и загрява, а то беше точно защото го бях сложил на зарядно след като го мих след спорт


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Освен iStyle и Теленор започват да предлагат официално Apple Watch 4 от 19.07.2019. За момента няма да се предлага cellar версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В istyle не видях стоманени — само алуминиеви корпуси предлагат към момента. Може само да опипват пазара с по-евтини модели.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой с ios 13 и AW4 да има проблем с батерията на часовника. При мен след като качих последната публична бета часовника едва издържа един ден. Ресетнах го и паирнах като нов без връщане на бекъп и положението е същото.

Редактирано от skpavlov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заради часовника, преди ден махнах iOS 13 beta.Имах проблеми с връзката, между двете устройства,но проблем с батерията не съм забелязал.Плащанията от часовника, с Apple Pay не минаваха и др. проблеми, които се дължаха,според мен, на лошата синхронизация между двете устройства. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...