Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

С пластиката нямаше проблем на н26 където с Апълпей не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно изисква също на софтуера и определени спецификации на терминала, за това някъде става другаде не:

Your terminal is NFC capable, but it needs to be updated to accept Apple Pay

Your merchant account provider might update your terminal automatically, or you might need to make the update from your terminal. Contact your merchant account provider for help upgrading your terminal for each of the major payment networks.

Check the examples below to see some of the acceptance standards for Apple Pay on a few terminals and payment networks. For the current requirements for your terminal, please contact your Merchant Account Provider.

Mastercard

  • Software: PayPass
  • Contactless specification: 3.0
  • EMV specification: 3.0

Visa

  • Software: PayWave
  • Contactless specification: VCPS 2.1.1
  • EMV specification: Any version of Kernel 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да обменим опит :) Аз ползвам:

Revolut  - при пътувания за купуване и плащане с валути, както и плащания онлайн за по голяма сигурност

Curve Card - ползвам я в БГ за да имам веднага нотификация за плащането с карти на БГ банки които не поддържат това, както и за заключване, категоризиране на транзакции и т.н. 

 

Имам и N26 обаче видях, че номера с Апъл Пей в БГ няма да стане и не я ползвам :) ежедневно както горните две.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уточнете кой в коя държава живее.

Защото за да преведеш евро в сметка навън ти коства 20 лева (или евро не помня) Нашите банки се правят на интересни и не дават да ползваш sepa.

 

Аз съм в България.

 

За мен е важно да приема SEPA трансфери. И плащания от борси.

Revolut преди няколко месеца спряха да приемат трансфери от борси. За мен станаха излишни.

После ползвах leypay за кратко докато разбера, че са българи. Съответно малко след това и се издъниха като им се омотаха sepa плащанията. И едни пари ми се разхождаха три дни насам натам. Спряха си sepa плащанията след това.

Не може да имаш претенции за международна финансова институция и да имаш само Swift. Респективно същата шитня са и icard.

 

Само N26 бачка чук. За сега ползвам него.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявайте също дали говорите за фирмени сметки или за лични.

Колега Георгиев, Leupay и iCard е едно и също, да ви кажа под секрет ?
Но ще си оправят СЕПА  преводите, споко.

Трактат мога да ви напиша за олигофренските банки в Бг и не само, но няма да се отплесвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лична сметка. Да ясно, че са едно и също default_smile.png. За това написах "респективно". Както и да е.

Phyre имат добро желание да развият нещата доколкото съм комуникирал с тях. Скоро ще имат карта. Но не е ясно кога ще може да имаш iban там.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам Phyre за какво ми освен за да им плащам месечната такса с това което предлагат в момента :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е така де. За момента да. Пускайки карта и iban обаче за мен стават привлекателни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия Curve имат ли левове като валута?
Как става превалутирането?

От известно време не мога да намеря оптимален вариант как най-изгодно да се харчат в България регулярни преводи от чужбина в долари. За сега ползвам Револют, но там има лимит за теглене от банкомат и отделно не много добър курс уикендите, точно когато средностатистическия потребител харчи най-много...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имат левове да. Но те не са със сметка в която се слага пари. Идеята им е да сложиш друга карта/и под тяхната и така можеш да не разнасяш всички карти а само тяхната и може да си местиш плащанията от една карта в друга до 14 дена. Нямат никакви такси,  а превалутирането е като при Револют. За банкомати имат лимит като Рволют. Аз ги ползвам всекидневно за купуване на ПОС и така имам нотификации моментално за покупките, а отдолу имам карта на Уникредит. (освен това заключването на картата им работи по-бързо защото на Уникредит е малко бъгаво и бавно)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

N26 имат 5 тегления месечно free. Не съм гледал дали има значение сумата, но може да се провери предполагам на сайта им. 09b19208a58f3b40764bf9d5a21175c0.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма май са на бройка. Но пише еврозона :)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как се вади тази N26 от България?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може, трябват ти роднини с постоянен адрес в еврозоната, и да ти я донесат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Картата на Curve за колко време пристига и колко време минава, за да се изниже опашката?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М даа...леко забравих, че еврозона и европейски съюз не е едно и също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, zlia написа:

Здравейте,

Картата на Curve за колко време пристига и колко време минава, за да се изниже опашката?

 

 

 

Аз им мрънках във фейсбук и ми махнаха опашката направо и дойде за 2 седмици някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз ползвам следните:

- Револют - досега не съм открил карта с по-добри условия и да се издава за България. Преводите към банки в ЕС са без пари и превалутирането е доста изгодно. Ползвам я при пътуване и нужда на кеш различен от евро, така избягвам търсене на изгоден курс по чейнджове. Ако някога пуснат и официално левове, ще е супер. Тук има и едно преимущество за хора, които имат доларови приходи от пейпал, могат да си теглят парите в долари по картата и после да си ги превалутират и пратят в БГ или да си ги харчат с картата. Курсовете са доста по-изгодни от пейпалските. Проблема е че трябва да се свържете с пейпал и да им кажете изрично да ви махнат превалутирането когато теглите към карта, мрънкат, но го правят.

- Paysera- ползвам я за зареждане на Революта. Превода минава за минути и отново е без пари. Сметка се зарежда с банков превод към няколко БГ банки(0-1лв такса).

- сега се пробвам с Curve, чакам на опашка още пък да видим.

Интересно изглежда като идея. Любопитно е дали като се тегли от банкомат, банката ще се усети и ще ме натовари с таксите си?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що ползваш Пейсера за Революта вижда ми се акробатика, аз си зареждам Революта директно от дебитната?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заради дървения курс на банките лева - евро. В моя случай дори не е курса, такса превалутиране от 1%
Иначе превода към прйсера ми е един лев и после курса за превалутиране излиза по- изгоден като цяло. И естествено говорим за суми над 100-150 евро де.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@profusion:
Каква е идеята от картата която имаш , да зареждаш картата в Revolut и да харчиш от там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би единствения плюс би бил валутни преводи, а и теглене от банкомат в чужбина с по-малка или никаква такса, което не е малко като преимущество.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, hgeorgiev написа:

@profusion:
Каква е идеята от картата която имаш , да зареждаш картата в Revolut и да харчиш от там?

Е как, когато ми потрябва евро като пътувам нямам такса от банкомат (инъче отиват мин 7-8лв такса), плащанията в магазините имам реална нотификация и по голяма сигурност ако ми я откраднат когато съм на път защото не държа големи суми. В БГ естествено докъто не вкарат лева не е удобно но  за онлайн разплащане за дребни неща в някакви китайски сайтове предпочитам пред да си вкарвам банковите карти. Друго предимство е на секундата имаш разчет за похарчено с данни за магазина къде кога и т.н. и категоризация да си правиш отчети колко си харчил по категории. Но последното го прави и Curve и бачка с карти в левове.

Последното пътуване цялото изкарах с Революта като зареждах евро и купувах йени защото курса на Револют е по-изгоден от БГ банките. Когато пътувам ако съм с нормалната карта чак след 3-4 дена ми излизат транзакциите в банкирането, а с Революта на момента може да видиш разчет колко си похарчил :) знаем как е по магазините човек се увлича :)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Активирал ли си апъл пей, кой регион ти е на телефона ако е БГ няма да стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...