Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

При нас го пуснаха накрая

 

Редактирано от arm11
Пробвай с по-малък скрийншот другият път.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Базираният в Лондон финансов стартъп Revolut получи европейски банков лиценз чрез централната банка на Литва, което ще му позволи с времето да разшири значително своето портфолио и предложи разнообразни услуги, включително спестовни сметки и заеми. Получаването на лиценз в Литва ще позволи на компанията да оперира като банка на територията на целия ЕС. Според говорител на Revolut Литва е избрана, защото в страната вече има над 150 000 ползватели на услугата, което е около 7% от всичките й потребители (2.25 милиона към юли). Освен това регулаторните органи на Литва са приятелски настроени към финансовите стартъпи, което е ускорило издаването на лиценз.

Като цяло през следващите месеци няма да се промени нищо за потребителите, но пред компанията има още много работа. Предстоят многобройни тестове и работа с регулаторите за премахване на всякакви ограничения от лиценза, за да могат да бъдат предложени всички услуги, които се очакват от една банка. Всеки, който отвори сметка в бъдеще, ще получи и защита на своите средства до 100 000 евро като част от Европейската схема за гарантиране на влоговете (EDIS).

Очакваме още неща като овърдрафт и лични заеми за покриване на непредвидени разходи. Тестовете на лиценза ще започнат в Литва в началото на следващата година, а ако всичко върви по план по-късно ще бъдат обхванати и други европейски пазари. Междувременно компанията работи по изграждането на своя технология за обработка на трансакциите (payment processor), която би трябвало да подобри работата на услугата и намали всякакви забавяния.

https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
на 11.12.2018 г. at 19:28, gogi6 написа:

da661dfc77466d1c4832e91f542e752e.jpg

 

Отговора им във форума за това къде ще го пуснат: All the countries where Apple Pay is available.

Жалко.....game over ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

На съпорт се пише


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямат чат като Револют, отговарят понякога бързо, а някога след ден-два но са точни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.12.2018 г. at 18:31, profusion написа:

.... А за твоята банка Curve е като ПОС покупка, дори и да изтеглиш 10лв от АТМ. (но за теглене над равностойността на 200паунда ще има такса) ...

Според Curve когато теглиш на банкомат и картата ти(дебитна) е със същата валута няма такса и ограничение от 200 паунда, а има ограничение от 10 тегления месечно. Например теглиш левове от левова дебитна карта или евро от еврова дебитна. Лимита от 200 паунда е за кредитни карти или когато има конвертиране на валутата. Ето линк за обяснението https://community.curve.app/t/atm-withdrawals-domestic-and-foreign-fees-breakdown/3393

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за тегленето в локалната валута така и не разбрах кое важи, във форума има двупосочни мнения. Така или инъче я ползвам за ежедневни покупки, от АТМ тегля с друга карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато го изпробвам ще пиша. Иначе ако е така както го пишат комбинацията с револют и теглене в есрозоната ще е без такси до 10 пъти месечно. Както и теглене от който и да е банкомат в БГ в лева и комбинация с левова дебитна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползва ли iCard? Не получавам никакви нотификации. В Notifications в настройки на телефона приложението въобще не фигурира. Известията са включени от приложението и движенията по сметката са видими там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Curve ме издразниха много вече.

От средата на ноември си чакам картата. Многократни комуникации със съпорта, няколко опита (уж) да ми пратят нова...нищо до този момент.

В същото време Transferwise и Revolut от раз дойдоха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На различните банкомати различни опции излизат.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да намериш, просто при нас функцията се превежда смяна на пин, защото така се процедира, като си го блокираш, банката ти издава нов на по-новите карти и си го сменяш на банкомата, на старите се преиздаваше картата. В допълнение за около 20 години работа с банкомати, на нито един модел в софтуера, наложен от Борика не съм виждала такава опция. Може би на някои от тези, дето не работят с Борика, но мисля, че и там менюто е смяна, а не разблокиране.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, gogi6 написа:

Някой ползва ли iCard? Не получавам никакви нотификации. В Notifications в настройки на телефона приложението въобще не фигурира. Известията са включени от приложението и движенията по сметката са видими там.

Ако опитът ми с друг бранд на същия собственик е от полза, то бих се обзаложил, че след някой и друг ъпдейт ще ти проработи всичко.
Не знам от кога ползваш продукта, но при мен до излизането на iOS12 ми излизаха всички нотификации перфе.
След това, до началото/средата на декември каквото и да правя нищо не излизаше и след един (или два...не помня вече) сериозни ъпдейта, всичко си дойде на мястото и сега е ток и жица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега получаваш?! Хм, къде може да е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, казах ти, че става въпрос за друг бранд на същия собственик, а именно MyPos.

Редактирано от algor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.01.2019 г. at 13:08, OXYGEN написа:

Curve ме издразниха много вече.

От средата на ноември си чакам картата. Многократни комуникации със съпорта, няколко опита (уж) да ми пратят нова...нищо до този момент.

В същото време Transferwise и Revolut от раз дойдоха.

Revolut,с кой куриер ти пристигна,че два пъти подновявам и нищо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пристигат с обикновенна поща от Германия, няма тракинг просто писмо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на важни пратки винаги оставям адреса в офиса.

От години съм забелязал, че държавните пощи се държат една идея по-сериозно когато знаят, че доставят на фирма. На домашен адрес почти никога не идват. 

Не знам как е дошла картата, чакаше ме на рецепцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И през ум не ми е минало,но има логика.Ако и сега не пристигне,третия път ще сменя адреса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Revolut-а идва по-бавно отколкото обявяват. При мен дойде за 20 дни. И преди няколко години една карта която издателя писа че е пратил, не дойде, пак по обикновена поща без тракинг. Не знам дали някой я е отмъкнал по пътя, но такова действие е безсмислено - могат да я ползват само за чистене на стъкла


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е при мен дойде бавно, пуснах още една, защото я помислих за изгубена, после дойдоха и двете и сега имам 2 активни :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E,колко да е бавно,първата трябваше да е тук средата на декември.Миналата седмица пуснах заявка за втора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами колко да е вавно може и да е месец може и да е седмица....неведоми са пътищата на обикновенната поща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята карта дойде за 5-6 дни. Но по празниците на баща ми първата не му пристигна, втората се бави поне 2 седмици.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера революта ми изкарва нотификация с надпис 'suspicious transaction' - теглене на 63€ от банкомат в западна Индонезия (25 Мин. по-късно подобна сума на 800 km в Джакарта). Без да ми беше активирана опцията за сигурност по локация, транзакцията беше отказана. Може би защото всичко стана в реално време и му дадох, че не съм я правил аз. Веднага замразих картата, свързах се със съпорта им (попаднах на българче) и ме увери, че пари не съм изгубил. Била е клонирана магнитната лента. Само един път съм теглил на банкомат - на 24.1 на входа на The Mall. Писах им имейл, че може да е компрометиран и да си направят проверка (по видео записи евентуално), но се чудя може ли по друг начин да са ми я клонирали? В този период имам направени само няколко безконтактни покупки във Фантастико и едно заведение (не съм подавал картата на касиер). Как точно скиминг устройствата клонират - предполагам трябва да има допир до картата или поне достатъчна близост? Онлайн да са ми взели данните възможно ли е - и после да се създаде пластика с тях?

 

Иначе Револют вече ми изпратиха нова карта безплатно. Ето един пример за това колко сигурни са тия карти. Ако това беше станало с някоя от банковите ми, щях да забележа транзакциите поне след няколко дни/седмица, за което време можеха да източат не малко...

 

 

f0bd4e606b3a7571ed53b4cf7928ade1.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...