Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

На безконтактното му прекъсвам връзката с макетен нож, така на гангстерите им остава варианта с магнитната лента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скимиращите устройства се поставят на процепи за пъхане на картите на банкомата, а камера за ПИН-а, някъде отгоре с изглед към клавиатурата, друг вариант е да се дублира и клавиатурата с още една отгоре, която записва въведените числа. Оглеждайте банкоматите преди да теглите, не е много лесно, но се виждат устройствата и по-добре ползвайте машини в клоновете на банките, не че и там не слагат, но поне трябва да се проверяват всеки ден и, ако служителите си вършат съвестно работата вероятността за скиминг е малка. Иначе има устройства, които могат да прочетат картата от близо, когато е безконтактна, но не съм ги виждала на живо. Има лепенки, които пазят от това, но пък така се лишаваме от безконтактната опция.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното обяснение е онлайн ако си купувал през разни китайски сайтове или от уиндоус ПЦ на което има някакви троянци слушашти. За това аз физическата ползвам само безконтактно (с изключена лента) а за покупки онлайн виртуалната която се замразява след покупката.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да се клонира картата трябва да се сканира магнитната лента, как от компютър, или сайт ще стане това, като там се въвеждат само номера и cvc кода? В смисъл за конкретния случай - теглене на банкомат трябва да е направена бяла пластика с данните от тази карта, няма как само с номера и кода? Не се заяждам, просто ми е любопитно, защото редовно пазарувам онлайн, трябва да съм в час с опсностите. 

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах че е на банкомат, е да това е къде къде по трудно....Мислех че е онлайн транзакция от Индонезия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, mirror написа:

На безконтактното му прекъсвам връзката с макетен нож, така на гангстерите им остава варианта с магнитната лента.

макетен нож?! как я режеш тая връзка ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със светкавицата на телефона откривам лентата /на тъмно/ и я прекъсвам с ножа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми че се бъзикаш ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Нали знаеш, българинът го е страх да не настине и да не се мине. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се хабите, на мен от карти не излизали от портофейла , ме таксуваха 3500+ лв. за изолации в Бразилия. Странно в случая е , че са две транзакции на много голямо разстояние и сумите не са големи... а и не съм чувал да ходят по Индонезия да теглят , ама кой да знае. Горе-долу какво е времето м/у тегеленето на банкомата тук и там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли в картата да имаш ограничение за теглене на сума или наличността да бъде малка и да се дозарежда онлайн от сметка в същата банка. Как да ми дръпнат 3500 лева от картата, ако наличността е 200 лева? Чисто от самозащита например?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята в банкомат не съм я слагал, ползвал съм я само в амазон, ибей и на 2-3 места вътре в летището в Брюксел, и ме дръннаха 350 еврейчета от някакъв терминал в Лондон. Така че спасение няма :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На безконтактното му прекъсвам връзката с макетен нож, така на гангстерите им остава варианта с магнитната лента.

Какво предпазваш по този начин? Да ти дръпнат 25 кинта, колкото е ограничението за плащане без код?

 

"2-3 места вътре в летището в Брюксел". Тук е било

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто ме кефи да е срязано.

преди 13 часа, mirror написа:

Не. Нали знаеш, българинът го е страх да не настине и да не се мине. 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу какво е времето м/у тегеленето на банкомата тук и там?


10 дни.
Да, и на мен ми се видя странно, че в такъв малък интервал на такова голямо разстояние. Явно са направили няколко пластики. Вторият опит даже е в банка...
За новата карта просто си активирах защитата по локация, така че касовите и АТМ транзакции ще стават само в района, където се намирам.
0fbaa4b967992e22d495d482e5b79d5d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи то разстоянието няма значение в наши дни, свалените от скиминг устройството данни спокойно се пращат по интернет където трябва и там се слагат на пластиките, а разстоянието е голямо защото в тия държави обикновено няма, или е по-висок лимита за теглене, не като повечето тук примерно 400 лв дневен и да кажем 4000 седмичен. Освен това когато там е ден, тук е нощ най-често и има по-малка вероятност да си видиш съобщението за неоторизирано теглене и да реагираш.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли кога и с колко се вдига лимита на Curve?

За сега ми харесва много и смятам основно с тяхната карта да плащам. Обаче май началния лимит няма да ми позволи това да ми е основно платежно средство за месеца...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не точно.

Питането ми беше за това:

8c5434f8e8d98b03b6fd9534d74f8d00.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си изгубих Curve ? и сега ми шипнаха безплатно нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз така и не разбрах тия точки какво реално може да ги правим после.

Аз съм си избрал Лидъл и Нетфликс и имам вече някакви натрупани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То е само за 3месеца за съжаление. Инъче се трупат във виртуална карта и ако я избереш може да платиш с нея, аз така си платих нещо с точки за 10-20лв :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Revolut в настройките може да се изключи опцията за Contactless плащания, вместо да се реже картата. Също и магнитната лента може да се изключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През Пайпал съм плащал с физическата, така и не можах да добавя виртуалната към пейпал, после не ми праща кода за ферификация за пейпал, само ревъртва транзакцията и няма код.... (Револют)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монезе са пуснали Апъл Пей и от румънец разбрах, че нямат рестрикция по държава и Апъл Пей бачкало дори и да се поръча на румънски/български адрес картата!

Ас си пуснах една карта преди малко да видим, кофтито за разлика от Револют е има малки такси за зареждане от карта 0.35% (с трансфер е безплатно)  и когато се купува не в евро 2%. Дано Curve го направят същото когато пуснат Апъл пей.

Ако някой сучайно пуска карта и иска да му излезне безплатно шипинга, ако желае може да използва поканата (бонус 5 евро)  - цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На вас за колко време ви дойде картата от Curve, след като сатуса се смени на shipping? До момента са минали 17 работни дни и я няма. На Revolut дойде за 8 работни дни. 

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...