Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Разпознава валутата, ако нямаш налична от търси от другите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е ако имаш BGN сметка, EUR сметка, USD сметка и отидеш примерно в Япония и извършиш транзакция ще види от коя валута е най-хубав курса или директно от BGN, защото вече това е сметката по подразбиране заради адреса на потребителя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало от левовата да ти взима. Най-добре да си отвориш сметка от валутата на мястото, където ще ходиш и да си превалутираш преди път


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ София не можах да платя с Curve. Сега ще пробвам и в Казанлък.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
преди 3 часа, ML16 написа:

Интересно е ако имаш BGN сметка, EUR сметка, USD сметка и отидеш примерно в Япония и извършиш транзакция ще види от коя валута е най-хубав курса или директно от BGN, защото вече това е сметката по подразбиране заради адреса на потребителя?

Ще вземе от левова защото тя ти е базовата вече, след това евро и т.н. има някаква градация на валутите гледах списък преди. Ако имаш йени ще вземе от тях, пробвано лично там. (ако ходиш там пиши да ти кажа от кои банкомати да теглиш с революта , че е сложно там)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, turieca написа:

В КАТ София не можах да платя с Curve. Сега ще пробвам и в Казанлък.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Странно, какъв беше терминала, за сега от година насам всеки ден ползване не ми е орказало плащане (като се сетя веднъж май ми отказа и после зе пари ама ми ги върнаха така, че нещо инцидентно)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@profusion

Да и аз така разбрах след чат с тях:

 

2DE5DAB2-2F54-483A-9818-BAAECC0141F5.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, profusion написа:

Странно, какъв беше терминала, за сега от година насам всеки ден ползване не ми е орказало плащане (като се сетя веднъж май ми отказа и после зе пари ама ми ги върнаха така, че нещо инцидентно)

До колкото знам, всякакви държавни и общински институции които имат ПОС терминали, не позволяват плащане с чуждестранни карти.

Не съм успявал да си платя данък и такса за издаване на документ от общината,  мисля, че не можах да си платя и за издаване на лична карта в паспортна служба. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ML16 чакай да си пиша тука на бг вместо да си чупя езика в форума на револют :) та как я виждаш тая неосчетоводена сума дето е със стотинки по-голяма? Аз виждам само финални осчетоводени след 1-2 дена в банкирането? 

Тоест няма такса за зареждане в крайна сметка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха

Ако е през мобилната апликация на УниКредит, слайдваш на дясно да отидеш на картите и цъкаш върху картата и там ти излизат всички транзакции, неосчетоводените са без имена и допълнителна информация и ако е последната ще я разпознаеш веднага.

Когато се осчетоводи излиза и инфо.

Ето го вчерашния тест:

 

62245906-3E63-4069-AEA8-8D2695FF19A9.jpeg

 

На Curve винаги мърда сумата но след осчетоводяване е точната.

Явно понеже транзакцията е чуждестранна, нищо че е в BGN.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа това не го знаех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с Curve, забелязал ли е че на операциите (поне на моята банка) пише:

Сума на валута на операцията (в евро), и Сума на валута на сметка (в ле), защо ги пище тия евро нали дърпа лева като си плащам в бг?! (на транзакции с бг картите пише само второто)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха

Ако е през мобилната апликация на УниКредит, слайдваш на дясно да отидеш на картите и цъкаш върху картата и там ти излизат всички транзакции, неосчетоводените са без имена и допълнителна информация и ако е последната ще я разпознаеш веднага.

Когато се осчетоводи излиза и инфо.

Ето го вчерашния тест:

 

62245906-3E63-4069-AEA8-8D2695FF19A9.thumb.jpeg.0570b9544ef8d0437344c9176a345916.jpeg

 

На Curve винаги мърда сумата но след осчетоводяване е точната.

Явно понеже транзакцията е чуждестранна, нищо че е в BGN.

Докато е само блокировка (не е осчетоводена транзакцията), е по фиксинг. После прилага реалния курс и го показва в движенията по сметката. Относно еврото, ако плащаш на чужд терминал, ще показва транзакцията и във валутата на операцията, и във валутата на сметката.

 

П.П. Това, че сметката в приложението е в лв. не пречи Револют да върти през евро самата картова транзакция.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Curve ставаше въпрос, плащам на наш терминал в Лидл примерно що да минсва през евро?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В банкирането на уникредит

cbbe8d65ec2624fce518646e5b1883da.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Curve ставаше въпрос, плащам на наш терминал в Лидл примерно що да минсва през евро?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Хм, съжалявам, не знам как е с Curve. Не е ли с "доливане" като останалите? От снимката на Мобайла изглежда, че отчита картовата транзакция в евро към този Curve... Какво е основанието на операцията? Ако би го споделил, разбира се.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Базовата ни валута също е променена на ЛВ (в лимитите на плана се вижда)


Базовата валута се сменя според адресната локация в приложението. Адреса ти в апп-а е БГ, затова ти е левова базовата валута.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, andondragov написа:

 

Какво е основанието на операцията? Ако би го споделил, разбира се.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ПОС 14.98 BGN avt.kod:547885 - CRV*LIDL Bulgaria/London/GBR/PAN:765467***9868/CT:08

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

image.thumb.png.a2ef09327737763b4d349f603540e99a.png
Мигновеното зареждане на Monese с карта вече е безплатно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То зареждането не беше скъпо, ама като купиш нещо в лева ще е дърво с тия +2% секи път

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано покрай официалното пускане на Apple Pay за България добавят и българският лев като валута (и така няма да се плащат тези 2% такса за превалутиране)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане, имат подръжка одавна в сумати страни с не-еврови валути и не са им пуснали на тях та за нас - цяла скандинавия, Русия, Полша и т.н.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПОС 14.98 BGN avt.kod:547885 - CRV*LIDL Bulgaria/London/GBR/PAN:765467***9868/CT:08

Много интересно... Хем в лв., хем към български магазин, хем през Англия... Няма да мога да помогна. Наистина не зная каква им е схемата на тези.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На повечето транзакции на Curve е така, важното е, че сумата в лв е точно колкото е платена.

Според мен всичко идва от това, че хем транзакцията е чуждестранна, виртуалният пос е в UK хем валутата е лв, а и тук при българския търговец физическият пос разчита чужда карта в "някаква" валута различна от лв.

Аз за лично не мога да се сетя за много други такива транзакции освен Curve и Revolut.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да важното е че сумата е реалната взета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...