Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Виртуална МС с ОК Бин не работи на УниКредит в България(работи на УниКредит в страни, които поддържат АРay), поне до вчера. Правя опити през 2-3 дни — може пък да се отпуши ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Лидл с N26 без проблем мина. Не знам на коя банка са им терминалите. Минах за пробата само. c1d71aa5ea81b3b5843a15d69d511c49.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя, че ми отказа революта в агенция по вписванията след 40 Мин висене на опашка - и пластиката (безконтактно и нормално), и през часовника. Просто за там трябва 100% българска карта в левове и разбира се да е на ваше име.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ударих греда с  Curve по назад, но в КАТ, но и Revolut пробвах тогава и с нея не стана. Прогрес по институциите какво да се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, това, че Българските държавни институции изискват да имате издадена карта на ваше име от българска институция не би следвало да ви учудва... Те не таргетират да обслужват основно чужденци нерезиденти. А пък вашият случай (резидент в България с карта на чуждестранен доставчик) е такава екзотика, че от тяхна гледна точка със сигурност не си заслужава усилията. Нека не забравяме, че те не са точно търговци.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те до скоро криеха терминалите или казваха, че не работят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ее значи има напредък хахахах


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то на касата на ОББ/Си Банк/ по тези места май взимаха по 3 лева за плащане кеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Причината да не работят тарикатските ни карти по-скоро може да е за да поспрат наплива към карти без месечни такси . За родните карти се плаща по 2-3 лв на месец към банките и изглежда държавата им прави реверанс с такава дискриминация. А не виждам причина да не работят тези карти - на терминалите в магазините не съм имал проблеми, интересно защо на други терминали няма да работят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно тези институции са направени повечето да приемат само бг карти, банкови преводи също не стават защото към държавни инстит.  има винаги допълнителни реквизити налични само с локални банки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Банкови преводи стават... Но с платежно нареждане за плащане към бюджета. Основният реквизит, по който се различават е кодът на плащането по единната бюджетна класификация (един вид по какво перо се отчита приходът в хазната). Вторият са полетата за задължено лице (не задължително този, който плаща, а този, по чиято партида е плащането).
И къде тия два-три лева... Откриваш си една сметка за основни операции, таксата по която би следвало да е около левче на месец. Много банки нямат отделни такси за поддръжка на банкова карта, а тя си върви към сметката. Плащанията на ПОС с дебитна карта в страната и чужбина обикновено са безплатни за крайния клиент (таксата за ПОС се плаща от търговеца и обикновено е процент от оборота). Виж, с таксите за преводите, особено евровите, положението е зле...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Андоне имам чувството че си далече от България Май само една банка предлагаше такава сметка за левче и тя от август става както при другите - с няколко стотинки под стандартната им такса. Не знам дали от ЕС нещо са им охлабили правилата или нещо друго има, но сякаш всички са се наговорили. За мен не е нормално за това че им оставям парите си да ми искат пари. Но това е положението у нас. За справка има едно сравнение на банките, пък може и да ги обходиш по сайтовете и да им разгледаш условията. https://pisar.bg/banks/

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1b5f3132c43f9cec42155b01dc22e9a2.jpg

Напредват.
Може и нас да огрее през юли...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За момента проблемите са предимно(да не кажа само) с ПОС терминали на Уникредит!

Изисквайте специално терминали, които не са на Уникредит, повечето магазини имат по 2 вида!

Всички останали изглежда да работят без проблеми с Revolut физическа Visa регистрирана в APay:

Работещи терминали:

- Societe Generale Експресбанк

- Пощенска Банка

- Райфайзен Банк

- ОББ

- ДСК

 

Работещи по-големи магазини:

- Лидл

- Икеа

- OMV

- Mr. Bricolage

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си мислех, че от Борика идват проблемите, но фактите говорят, че само Уникредит терминали не приемат плащанията... не виждам как точно ще го оспориш/разискаш това?

Ще опитам тези дни в Кауфланд дали ще мине моята, защото наистина преди не ставаше.

Редактирано от surr3a1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно са добавили БИН-овете на Visa. Аз имам и Visa и Mastercard, тествах на терминали на БОРИКА (включително Уникредит) и Visa-та ми работи без проблем, но Mastercard не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, chayanne написа:


Може и нас да огрее през юли...


 

 

Едва ли преди тръгването му с локална банка. Има ли страна в която Револют са го пуснали и го е нямало до момента от тия изброените в анонса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове



Може и нас да огрее през юли...


... 2038 г.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес платих в Магазин Жанет,на входа на Несебър,Уникредит,продавачката се узчуфи че плащането мина,до вчера с айфон не можело да се плаща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 ? сигурно си първия искал там да плати с телеффон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си наясно с Несебър и СлБряг,тук сезонът започна.....

Редактирано от Нкк
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден много, че проблема е в борика вече. Два месеца плащах с Gpay без да имам отказана транзакция никъде. От седмица имам пак айфон и също нямам отказано плащане с Apay. Току що платих на УниКредит терминал в Практикер. Картата е на N26.
По скоро може би комбинацията на картата на револут и апей нещо прецаква ситуацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Админа във форума на револют намеква някакви неща, нищо не можах да изкопча повече обаче освен намигване ?

 

https://community.revolut.com/t/apple-pay-support/181/2637?u=vebaev

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E ще ти излиза нали го анонсираха днес май официално, но ако си с бг адрес на акаунта не можеш да добавяш картите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...