Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple special event 30.10.2018


koksibg

Recommended Posts

 

99ee04e80ec8885e32e8b205c0fd0e27.jpg

Реших да го публикувам, макар че от два дена се върти като новина.

Очаква се както знаете от минали години да има ъпдейт на айпад, мак pro и т.н.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Редактирано от koksibg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано да пуснат мак мини, че вече стана мега дърто мойто от 2011 :)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 дни съм го пуснала като новина, когато излязоха поканите, но нищо, нека да има теми.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се делни тогава, съжелявам не съм го видял.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой обърна ли внимание в колко часа е събитието? Имайте предвид, че е в НюЙорк и със смяната на времето ще започне в 16 часа Българско време, а не както обикновенно в 20 часа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Asen_77 полезно инфо! Щях да го пропусна, ако не беше споменал. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората затова са сложили добавяне в календара ;). Предупреждава 15 минути преди събитието в конкретния случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глас в пустиня : ) Явно щом няма нов айфон, няма интерес. 

Мен лично мини-то и айпада ме изкефиха. А новият Еър е Макбук 12" + 1" + 1 порт и по-добър процесор. Хората сякаш я забравиха тая 12-ка. Целият интернет е в захлас колко як лаптоп са направили Епъл, а аз не виждам нищо ново на практика. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То какво ново да има :) процесор , рам и дисплей .. не бих сменил моя air 2015г. за този .. няма USB, няма четец за карти .. добре че поне 3,5 жака още го има .. даваш 2500лв за лаптоп + още 500лв за преходи за usb и карта памет и hdmi.. . Това с USB-то за мен е много голям минус !

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да коментирам. За мен отдавна епъл не са интересни като производител на компютри - операционна система с нищо по-добра от уиндоус от години вече, екзотични портове, ограничен софтуер, супер високи цени, които колкото и да са добри хардуерно са в пъти над поносимите. Това допълнено с невъзможността ученик да го ползва на училище, т.е. не мога да упгрейдна и да дам текущия на детето, ме държи настрани от бранда.

Каквото и да покажат все тая. 100 мил. притежатели в света казват. Ми те сигурно 90 са в щатите. Знаеме ги американците, требва да са различни.

Таблета е добър, да му видиме цените тук + калъфа с клавиатурата и тогава ще говориме.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде поне тук да не повтаряме дежурната и невярна фраза  за високите цени на епълските компютри?

Моля да посочиш сходен продукт с Уиндоус на друг производител и на значително по-ниска цена. Но като казвам сходен, не очаквам да ми показваш пласмасарии, които от по-рязко отваряне на екрана може да се скършат, или като си облегнеш дланите скърца като таблото на голф тройка. 

Посочи лаптоп с метален корпус, сходни параметри, екран, който да идва с Уиндоус (щото това удобно се игнорира, а покупката му си е една цифра отгоре на машината. И не ми споменавай Замунда,...) и който поне малко да се доближава до макбуците по отношение на поддръжката. Но да има и същите размери, тегло и време за работа на батерия.

От бегъл преглед аз лично такива машини на по-различни цени не намирам...

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам домашен и служебен компютър Леново Т540 и Х1 Carbon, които са поне толкова добри в хардуерно отношение, колкото MacBook Pro и са далеч от цените по 6 бона и отгоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре сега, нарочно ли ги пишеш тия неща и вярваш ли си? 

Обясних подробно да не сравняваш ябълки със круши (буквално и преносно ?), а ти пишеш за пластмасова щайга от 2013 някъде или пък сравняваш кривейки удобно за теб за другия (хващаме най-високата цена за макбук и най-ниска или средна за посочения от теб) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да ми посочи някой, нотбук идващ с операционна система и батерия изкарваща 12-15 часа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти посочат подобно нещо, защото просто не съществува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На който му трябва нотбука му да изкарва 15 часа да вади 6000 лв и да дава напред. На мен ми трябват максимум 2 часа и всеки един лаптоп ми върши работа.
И защо трябва лаптопа да е метален не разбрах? И как някой би сраснил Леново Х1 с макбук еър, защото двата са от един клас. Нито резолюцията е сравнима, нито портовете, нито другите параметри.
Когато сравнявах преди 3 години не се и замислих в избора си.
Аз съм средностатистически потребител както 99% от другите хора, сърфирам, вече не гледам филми (имам си телевизор за това), работя с офис приложенията и май с това се изчерпва всичко, което правя на компютър. Как ще ме убедите, че макбука е моя компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-yoga-910-80vg003cbm.html

И аз съм фен на Apple ама не пречи да сме обективни.

 

Редактирано от casa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, има логика поне модераторите в даден форум да си имат що годе хабер от материята ... ама здраве ?

https://www.laptopmag.com/articles/all-day-strong-longest-lasting-notebooks

И наздраве! Аз също съм фен на Apple, поне на някои неща.

 

Редактирано от nikitobet
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ayl написа:

  Как ще ме убедите, че макбука е моя компютър?

Няма да те убеждавам, че нещо (което не съм докосвал и виждал) е твоя, моя или нечий друг компютър.

Искам на теб (и на двамата колеги над мен, с линковете към някакви яки марки компютри с уин10 и определени като компютри "за филми, музика, за интернет и за кофтуерна разработка") да кажа, че хем сте прави, хем не сте.
Аз, като човек дал за 10-ина години десетки хиляди левове/евро/долари на Apple и в същото време днес псувайки и възмущавайки се от същата компания, която ей така, за спорта отскача с цените и такива цени по 3-4-5 000 евро вече са като пари за семки...
Та повтарям, че хем сте прави, хем не сте.
Ясно е, че сте прави по понятни причини и всички ги знаем.
Но моята причина, поради която не сте прави е, че всяка една техника, създадена от Apple и продадена на залупеняци като мен (вие сте далеч по-умни и интелигентни), като и разхвърляте цената в годините, които я ползвате безпроблемно, ще се получи факта, че даже и на ниски цени ни продават новите си творения алчните маймуни от Курпентино.

Пиша ви от Мак 2011-а, който се бримчи ежедневно, без почивка.
iPad 1 оттатъка щерката млати youtube и игри на него и батерията още държи по 9,5 часа без проблем.
Macbook Pro, който 2009-а жена ми купи (от iAbalka в Сити център)и ми подари, още бачка като ненормален и за тези години е сменяна един път батерия и е правена профилактика също един път (при цена за компютъра 4950 лева!!!)

Подвижната техника е обиколиля поне 20 пъти Европа и чат-пат е прелетявала и до други точки на света - тоест пиша това, за да кажа, че експлоатацията си е както трябва.

Значи 5000 лева през 2010-а година е нормално да се дават, а 6 или 7 000 през 2018-та не е, така ли?

Спирам.
Тази техника си е избила парите най-малко десетократно, докато горчивия ми опит с хай левъл лаптопи в ценовия диапазон 4-7000 лева с Уин и без значение дали са за тежки игри или за домино, показва факти на обратния полюс и с няколко ходения по сервизи и дундуркане, едвам карат между 3 и 4 години.
Ама зорлем дадох 4 години...

Искам да пиша още поне толкова, ама то само писане не става - требе си и акъл, а моя го е фанала липсата.
Глейте си кефо и си купувайте к`вото искате, но поне бъдете обективни (както каза и Ники по-горе).

Мразя ги тия дебили, че цените им станаха космически, но в същото време само те могат да правят техника, която е "вечна" (образно казано, разбира се).

Ай със здраве!
Ше се видим на опашката за макбуци по 9 бона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове


И защо трябва лаптопа да е метален не разбрах?


Най-малкото щото има разлика в цената на материала и колко излиза изработката...примерно...
Иначе твоята логика е кви са тия мерцедеси, и жигулата има волан и педали и се движи.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, ще ви напиша една кратка равносметка за 12 години:

Сони Вайо 13" VGN-SZ3HP/B - произведен 2006-та октомври. 2008 претърпя инцидент и му смених дисплей. Към днешна дата го ползва бившата с единствен дефект, отказ на букви по клавиатурата и в резултат е статичен с външна.

МакБук Про 15" ърли 2008 - разлепва му се видеокартата над десет пъти за последните пет години и накрая ми писна на...така де и  сега отлежава в един шкаф. Иначе всичко останало му работеше.

iMac 11,3 2010-та(мерси, АлГор :) ) - позарязал съм го напоследък, но това е най-мощно експлоатираният от мен компютър. Случвало се е да не е гасен с месеци. Един заводски дефект в дисплея(петна), сменен безплатно извънгаранционно в Криейтив, неработещо CD(причинява го същото, което петнясва дисплея) и една смяна на хард преди 4 години. В момента пиша от него и това ще продължи още доста. Няма такава удобна машина, единствената която ползвах, когато лежах със строшен череп - от всички други екрани ми ставаше зле.

Леново Тинкпад - ползвам го професионално за автодиагностика и го блъскам ежедневно по коли, мазни пръсти и прочее експлоатация. Нула дефекти, освен предаващата се батерия на седем години.

Няма фирма, на която всичко е чудо и всичко е идеално. При Епъл е най-висок процентът, но като цяло рецептата е да си подбирате правилно модела. Някой попита за топ модел около 2к? Такъв Мак няма. Еър не е топ модел и не го бутайте там. Но има такъв лаптоп с уин. Ползва го колега вече две години - не му знам модела, но еToshiba  i7, 16GB ram, 512 SSD с някаква убийствена видеокарта, магнезиев корпус и екран с много висока резолюция. По спомен го плати 2700к, а сходен Мак струваше над 4. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...