Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Aндроид ТВ бокс


profusion

Recommended Posts

Аз имам такъв. Ъпскейла не работи навсякъде, а ако е кофти качеството на това, което гледаш, по-добре го изключи, щото става отврат. Иначе казано, подобрява при 720p и нагоре.
Колкото дали си струва - няма по-добър андроид тв бокс. Не бих си причинил нищо друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Кажете какво у-во да си купя, което да възпроизвежда безпроблемно 4К филми от външнен хард(SSD)?

Имам SONY XF9005 с android 8.0, но филмите буферират през 10 мин. с VLC player, MX Player и KODI... Ресетвах го, а ма файда никаква, а не мога да му върна старата версия 7.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хъм, странно. Аз съм с XE9005 и гледам през WiFi от NAS-a с VLC 4К съдържание без никакви драми. Също съм с Андроид8.  Поне на моя телевизор се оказа, че Lan порта е 100 мегабитов и през него няма как да гледам съдържание с по-висок битрейт/ резолюция. Добре поне, че WiFi-я на телевизора подържа 5G честотите. 

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със XF 9005 и потвърждавам ,че вградената LAN карта e 100 мегабита . По WIFI 4К върви без насичане при мен с вградения плеър на телевизора . 

NAS-a е Synology 215+.

Коди и VLC имах инсталирани  на телевизора , но ги махнах и не съм пробвал.

Следващия вариант за външно устройство , който мога да ти препоръчам е Firestick 4k + допълнителен гигабит мрежов адаптор .

Вървят на пушка всички 4к файлове бе никакъв дерт през коди . Като недостатък мога да спомена само , че кодито на файърстик не подържа пастру на многоканално аудио . Има врътки с които да се подкара , но си иска занимавка.

Ако имаш някой файл наум , който искаш да пробвам дай да го сваля и ще инсталирам коди и VLC на телевизора , да го пробвам

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не стриймвам, искам да ми чете коректно меидиа файловете от външното ssd.

@gosta, имам проблем с 90% от филмите и това е от андроида и малкото рам, който има Сонито. Поради тази причина качествен TV BOX с поне 4GB RAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че ние с колегата нямаме драма с гледането на съдържание, явно проблема не е в малкото памет (която също е 4 гиги, но пък процесора е трагичен. Добре, че има хардуерна подръжка за съвременните кодеци). Може да има несъвместимсто с външното ти ССД. На моето Сони ползвам само VLC (задал съм му да ползва хардуерно декодиране от настройките). Между другото на другият телевизор ползвам на Xiaomi TV box-a и съм изненадан колко добре работи. Идва си с Android TV OS и e сертифициран от Нетфликс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как да блокна вбесяващите ютюб реклами ,като ползвам оригиналния апп? Пробвах дори адгард с лиценз и нищо, ДНСи също.....:(

ПП не ми се ползва онова смартютюб щото е дървено и дразни.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има youtube vanced, аз лично не съм го тествал. Опитай с него.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За андроид ТВ става ли? До колкото чета е моднат оригинален апп?

Едит: виждам че е само мобилна версия значи не ме устройва

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В андроид форума пишеше, че се тегли през сайта им, и си бил за андроид тв.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз чета в гитхъба им и си е мобилно не нативно за ТВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върнах се пак на Smart Youtube с Lite ланчера е 1:1 като оригинала, само нямам тъмблейл превю въпреки че съм го включил от опциите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова ново приложение vPlay е добре направено (още е алфа), но му трябва торент плеър и ползвам Мувиан-а.  Има ли други хубави торент плеъри (стриймъри бе да се сваля) който да могат да търсят субтитри също из нета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Оправих Аренабг за мовиан и отново работи със свободен достъп в репото ми.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk



81d771f5ef053e436d065f00578a09b4.jpg99ee3ed8943789cc213614614e15327f.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой да сподели добър апп за чистене на бокса, че уж нямам кой знае какво инсталирано а 4ГБ са се стопили до 0…..?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От настройките можеш да почистиш донякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4GB са прекалено малко спри автоматичните ъпдейти и ако имаш системни приложения, които не ползваш махни ъпдейтите им, защото те се качват в тези 4гб понеже не могат да презаместят системните такива. Изчисти кеша и деинсталирай ненужни апкта, това е.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвате ли Elementum с добавките за субтитри a4kSubtitles и Bulgarian subs на mar33 мисля, че друго не ви е необходимо за гледане на филми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коди ми е най-антипатичното приложение евър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.10.2021 г. в 17:33, profusion написа:

Коди ми е най-антипатичното приложение евър!

Защо, последно време се държи стабилно, добавките за филми и субтитри се обновяват редовно и работят добре 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях с доста трудности да подкарам субс и от easternspirit за мовиан. Беше трудничко за мен заради нетипичния сайт (форум) и рандом ключовете към линловете + липсата на стандарт при изписване на сериите. Но мисля че стана. Тествах малко филми и сериали и работеше чудесно.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея какво се случва с Da player? При смяната на телефона изгубихме приложението и сега се оказва, че го няма в апстора?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...