Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Аналог на Plex за ATV?


OXYGEN

Recommended Posts

Здравейте,

От години ползвам едно старо мак мини (2009) за Плекс сървър (минито е без монитор, клавиатура или мишка, когато се налага само римоут го управлявам) и клиента за АТВ4К.

Съответно ръчно си тегля филмите. Но понеже напоследък ме мързи да отварям макбука, торент файла го записвам от телефона в папка на минито с File Explorer, там торент клиента си го взима, сваля и мести готовия филм в папка, където Плекса го вижда и добавя в library-то. 

Иска ми се по две причини да намеря нещо, което да елиминира описаната по-горе процедура. Първо, омръзна ми този ръчен процес, а и все забравям след гледне да разчиствам ненужните филми/сериали. И второ, минито вече доста се задъхва, периодично гасне без причина, вентиалтора и след чистене и смазване вие от време на време. Не ми се дават над 600лв за ново мини (на старо) само за едни филми. Реално имам HBO Go, Netflix Premium и торенти гледам рядко, само ако е нещо, което не намирам другаде.

Вчера си поиграх със sideloading на Коди с идеята да ползвам тези плъгини за замунда, арена и т.н. Нищо не стана, но дори и да беше тръгнало, не бих си рискувал менталното здраве с употребата на това крайно нелогично и неудобно за употреба приложение. 

Има ли някакъв платен вариант, който да ми спести подмяната на хардуер и да съкрати ръчните действия по гледане на торенти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай Movian за гледане директно от арената но върви на мак не на АТВ.

Аз от Плекс по-добро не съм намерил от гледна точка на дизайн на приложението и функции да ти дърпа метаданните за филма. (Аз Коди само ако ми платят вредни бих пипнал) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя какво открих, може и на някой друг да му е полезно.

Има две приложения - Sonarr и Radarr - съответно за сериали и за филми. Инсталират се на машината, където е и Плекс сървъра и се връзвът към Плекса и торент клиент. Това, което те правят е да следят за каквото ни е необходимо и да го свалят от различни източници. В зависимост от настройките може да сваля или зададен тип качество или да свали долен лимит и при излизане на по-добър да го обновява до горния лимит. Може да мести файловете по папки, да променя имена и т.н.

Все още ги разучавам, но от това което прочетох и видях до тук, е доста близо до каквото търсех. Задал съм си сериалите които ме интересуват и Sonarr ще ми сваля всеки нов епизод в 1080p когато се появи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай линкове де.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На соната кои тракери даваш за да индексира при мен не се получава нещо настройката.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове



За сега това, но дори и само с него ми намира каквото търсих с доста по-добро качество от същите в замунда.
Иначе на теория би трябвало с rss feeds да се добавят някак и нашите. Не съм задълбавал обаче.

В момента боря друг проблем. Не мога да намеря правилната комбинация от настройки на Sonarr и Transmission за местене и триене на филмите. Сега ми ги копира и имам по 2 еднакви файла на диска. И понеже всичко ми е 1080 или 4к, мястото взе рязо да свършва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от arm11
Пробвай с по-малък скрийншот другият път.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На соната кои тракери даваш за да индексира при мен не се получава нещо настройката.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Пробвай с zamunda.net или org също така и rarbg, като си настроиш да не се дублират by name!


Sent from my iPhone XS Max Dual using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ново откритие за Сонара - мак мини 2009 не смогва с плекс сървър и Сонар. Когато работи елементарни неща като преместване на мишката са супер бавни, а започна и да гасне.

Не разбрах какво го кара да гасне, в логовете ми дава shutdown reason -30.

Нещата вървят към смяна на минито очевидно...въпроса е да се задоволя ли с машина 2011-2012 за около 5-600лв, или да мисля малко по-далновидно и да гледам такива от 2014 на цени около 900-1000? И пак да спомена, не че ми е скъпо да го сменя, но някак ми се вижда прекалено само за машина за филми,/сериали и то само такива, които ги няма в HBO, Go и Netflix.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не и от 2015 насам, от когато е в мен...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже и тия три години не са малко, предвид факта, че оригиналната е на прах след четвъртата година.

P.S. Писах ти, защото ползвам Плекс-а на Авелики на MBP late 2008 и върви като чук без дръжка. А, не е да кажеш някакъв мощен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с мак мини, звиси много от настройките за транскодинг, субтитри и директно плейване, понякога ако не са оптималните плекса може да ти изпоти вентилаторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...