Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с wi-fi на iphone se


Веселин Г.

Въпрос

   Здравейте,

след многогодишно ползване на андроид, реших да пробвам с айфон. До сега не съм имал никаква работа с ios, съответно ми е трудно да се ориентирам...Проблема е следният:  При пуснат wi-fi, след като телефона заспи, не ми идват никакви нотификации. В началото, след натискане на home бутона, след няколко секунди се появяваше символа за wi-fi, и каквото имаше да идва - идваше. В последствие вече трябва да направя някаква манипулация с телефона, и тогава се явява wi-fi, и ако има нещо - сигнализира. Ако са включени мобилните данни паралелно с wi-fi, нотификации идват, но през мобилни, защото при светване на телефона има символ за мобилни, който се сменя със символа за wi-fi след няколко секунди. При изкл. wi-fi, само на мобилни, проблем няма - всичко си идва точно на време. Мисля си, че е въпрос на някаква настройка за заспиване, но не откривам нищо такова. Някакви съвети? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

14 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Като за начало пробвай с ресетване на мрежовите настройки General/reset/ reset network settings и виж така дали ще се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма "проблем". Енергопестенето ти изключва wi-fi на заключен екран и няма настройка за това. По презумпция нетът от картата трябва да е пуснат винаги щом искаш да си онлайн. За какво изобщо го спираш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо според мен не е наред...Ако е заради енергоспестяване, wi-fi е по-икономичен, отделно постоянното превкл. между двете пак хаби батерия. Изключвам мобилните данни само заради батерията. Опитвам да я пазя по този начин. Не споря с теб, но ми се струва нелогично хем да имаш wi-fi, хем не. Пък и познати, които ползват ios, нямат този проблем. При включен wi-fi, без мобилни данни, всичко си им идва навреме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имаш някакъв проблем, искаш съвети и не се вслушваш в тях? Защо поне не опиташ това, което те съветват? Изобщо как очакваш да ти се помогне?

Най-големия недостатък на батерията е, че се хаби запазената в нея енергия и после трябва да се зарежда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Далеч съм от игнориране на мненията Ви. Още преди да пиша тук, съм пробвал какви ли не комбинации, и при описания метод от колегата горе, нотификации идват, но през мобилни. Ако системата е устроена да работи по този начин-ок, но при познати това нещо го няма, както писах по-горе. Което ме навежда на мисълта, че е нещо при мен. Не е болка за умиране, явно ще се кара по този начин. А за батерии можем да си говорим до утре, не е като да не съм се занимавал с техника, сарказма не мисля, че е уместен. Хубав ден на всички, и все пак, ако някой се сети нещо ново-казвайте?.

Редактирано от Веселин Г.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тези твои познати iOS у-вата им дали са с iOS12 или са с 10/11 версия ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Със същия телефон съм с 12.1 иос и при изключен мобилен нет и включен уайфай, нотификации ми идват. Стига сте се заяждали с човека :-)

 

Настройката background app refresh каква ти и дали не си в low power mode на батерията?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, не съм на low power mode, на background app refresh има човка на wi-fi and mobile data. Двама човека-единия със айфон 7, другия с 8 , с 12.1и двамата, ми потвърждават, че нотификации идват на спрени мобилни, и пуснат wi fi, и то на заспал телефон. Моя явно е много мързелив☹️.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако си го взел втора употреба и не си го ресторнал на чисто, пробвай така. Няма логика да не работи. Иначе както са писали по-нагоре, няма голям смисъл от спирането на мобилния нет.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Втора употреба е, но веднага след като го взех, му направих ресет. Като го взех, беше с ios 10. нещо си. Направих ъпдейт до последната версия на ос. Има ли логика да правя ресет след ъпдейта, защото при другата система след голям ъпдейт е препоръчително. Телефона е подарък от близък човек, но каза, че преди време е мокрен. Не мисля, че това има отношение към текущия проблем, но е редно да се спомене. Примирих се, и му оставям и двата вида данни включени. Наистина не се отразява кой знае колко на батерията

Редактирано от Веселин Г.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както каза и колегата, задължително му направи рестор до 12.1.1 (вече е налична) с комп с айтюнс и вкарване на телефона в dfu режим. Прочети тук или в нета как става с комбинация от копчета.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще минава в графа втори телефон, резервен телефон и т.н. Когато трябва, ще му пускам и двата вида данни, за да няма изненади. Благодаря на всички, включили се по темата!

Изпратено от моят Moto G (5S) Plus с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...