Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Macbook pro и външен монитор


trmkr

Recommended Posts

Здравейте :)

 

Преди няколко дни закупих един macbook pro 2013 с идеята до голяма степен да го изпозлвам с втори монитор. За целта си закупих преходник thunderbolt -> display port (реално mini display port към display port). Свързах си монитора, всичко тръгна, но вида специално на текста на втория монитор е ужасен -  все едно не му е настроен clear type ефекта (тези, които са ползвали windows ще ме разберат :) ). Разрових се в мрежата и разбрах, че в Mojave Apple са премахнали т.нар. Font Antialiasing, което може да указва влияние на проблема за който пиша. Съответно открих няколко предложения за "фикс": 

defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool NO

defaults -currentHost write -globalDomain AppleFontSmoothing -int 3

Прилагането на горните две команди (ест. след рестарт) не доведе до абсолютно никава промяна :(

Също така си закупих и преходни thuderbolt ->  VGA - резултата е абсолютно същия.


Мониторът към който се връзвам е Dell P2214H, с резолюция 1920 x 1080. Същия изпозлвам с windows-ки лаптоп и всичко е перфектно за разлика от macbook-a  :( 
Някакви идеи какво мога да направя?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да направиш, няма да докараш картината такава каквато е на мака. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ми е пределно ясно, че няма да е като на мака, но поне искам да е такава, каквато вади windows-a на същия монитор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да търсиш епъл монитор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как връзваш диплея - като огледален или като екстенжън? Опита ли от системни да калиброваш новия екран и дали е с правилната резолюция? Командите със sudo ли въведе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свързвам го като екстендет. Командите със sudo и след това рестарт. Пробвах всякакви настройки на монитора - няма ефект. Пробвах да го вържа и към друг монитор със същата резолюция - резултата е същия. Днес ще пробвам да  върна на High Sierra да видя как ще е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За жалост нямам Мохаве на лаптопа и няма как да си поиграя, а настолният е all in one.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз мога ли да попитам в тази тема, някой забелязва ли лаг на втория монитор от лаптоп през хдми на телевизора?

И със стар и с нов макбук се получава, интересното е че лага е да не кажа същия като при AirplayMirroring което не е адекватно според мен.

Намалявах резолюции, сменях кабели, спирах всякакви post-processing ефекти на картината на телевизора и тн, никаква разлика няма, все е към 200мс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди около година доста си играх вкъщи с 4-те телевизора и това забавяне го имаше на всички тв.Доста се чудех дали да взема втора ръка ,еизо,нек или епъл монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...