Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Заключен iPhone 5S


miraco

Въпрос

Здравейте колеги, имам следният проблем.
Преди половин година закупих втора употреба един iPhone 5S, телефона беше в перфектно състояние, имаше гаранция до м. Май тази година, собственика беше изтрил всичко от телефона и акаунта си.
Изпратих телефона на дъщеря ми в Испания, тя си създаде акаунт в iCloud и до преди една седмица телефона работеше без проблем. Но един ден каза че бутона Home и е отказал и тя е рестартирала телефона, след като го е включила вкарала е паролата но и е изписало грешна парола, опитала е няколко пъти но все грешна парола и се е показал надпис / iphone is disabled connect to itunes /. Влиза си в акаунта на iCloud от там изпращат шест цифрен код но тъй като тел. и е заключен не може да отвори и да види кода.

Какво е нужно да се направи за този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Кодът е за двуфакторно потвърждение, не е за отключване на телефона. Без второ(с регистрирания телефонен номер) епълско у-во няма как да се логнеш в акаунта от браузър, iPhone, Mac или к'вото и да е. Ресторнете телефона и се логвайте с вашия акаунт. Ако се окаже, че исканият акаунт не е вашият - или някой любезен приятел го е сменил, или телефонът е с премахван срещу пари клауд. Или пък предишният собственик не точно е махнал акаунта си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прехвърлих испанската карта на друг телефон и така получих шест цифреният код и си влязох в iCloud акаунта, инсталирах си iTune влезнах си в акаунта но като включа кабела на телефона към лаптопа телефона вибрира три пъти но в iTune не го засича, не показва телефон.

Ще прикача една снимка на екрана на телефона...

 

IMG_20190113_141503.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Почетете форума, колега - някой се е трудил да пише, пък вие така подминавате...ключова дума DFU.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 18 минути, Alxx® написа:

Почетете форума, колега - някой се е трудил да пише, пък вие така подминавате...ключова дума DFU.

Съжалявам но още в началото написах че май Home бутона не е активен, и няма как да извърша тази процедура / Sleep/Wake и Home бутон / и няма как да бъда в DFU режим . За това питах за съвет, не съм много на ти с iOS.

Сега говорих с дъщеря ми и каза че Home бутон е изкаран на дисплеят, но от там не зная дали може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При неработещ бутон трябва някоя програма, с която може да се вкара устройството в нужния режим. Кабела с който свързвате телефона с компютър е оригинален, да?

Може да е и хардуерен проблем.

Не цитирайте предходно мнение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кабела е оригинален...вече съм го отписал май телефона но от собствено любопитство и инат ще се опитам да го отключа до колкото е възможно.

Ако някой знае за такава програма ще съм благодарен ако се пусне тук.

Благодаря все пак за съветите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма такава. При активен хоумскрийн би могъл да се вкара в рикавъри с команда, но в това положение е свирен мач. Ремонт на бутона и евентуално ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре де без ДФУ не би ли трябвало пак да стане?

Пробвай на друг компютър с itunes. Все си мисля че ристор и без дфу става.

Пробвай някои от описаните начини

Quit and relaunch iTunes

Connect the iOS device to a different USB port on the computer

Reboot the iPhone, iPad, or iPod

Reboot the computer

Use a different syncing cable (if possible)

Reinstall iTunes (read how below)

Update the iPhone driver in Windows PC (read how below)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може да се опита в Recovery Mode. Може тюнса да го засече. Тествайте с това:

https://www.tenorshare.com/products/reiboot.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Restor без DFU Mode става, но при нормално работещо устройство. В случая Тунса търси и не открива система, което значи, че тази стъпка трябва да се прескочи. Това е целта на DFU режима.

:-) Колега много добре знам какво е ДФУ. Имам айфон от 2007. Джейлбрейквал и отключвал съм доста телефони(за пари). Не съм сигурен дали форума тогава съществуваше.
Мисълта ми беше, че ДФУ е сервизен режим, който не е за “обикновения” потребител. Щом са написали да се върже към айтюнс би трябвало да стане и така дори и без хоум бутон, поне на теория.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Zlia, нищо лично, ама не си в час. Честно. Би ли ми обяснил, как точно ресторваш блокиран айфон? Ей така, като за тъпак - стъпка, по стъпка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вече съжалявам, че писах в тази тема. Но ще напиша бавно, за да ме разбереш ?

Та аз лично съм ресторвал заключен телефон след вкарване в ДФУ, ама пак бавно ще ти кажа, за да ме разбереш, на картинката пише - Connect to iTunes нали? Най-вероятно сте прави, че когато е заключен телефона трябва или рекавъри или дфу, но все пак писах да пробва някакви варианти, а не " ми 'фани прочети". Но както и да е, сигурно не съм в час.

Редактирано от zlia
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днес ще занеса телефона да му сменят Home бутона и ще пробвам да влезна в ДФУ, после ще пиша какво е станало.

Един въпрос....тъй като бутона ще е китаец и ще е без пръстов отпечатък, ако взема втора употреба оригинален бутон след като се монтира на друг телефон пръстовият отпечатък ще работи ли на другият телефон....или да си слагам нов бутон та даже да е и китаец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, няма да работи отпечатъка на друг телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опита ли в Recovery mode, с програмата която съм посочил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 

Да, инсталирах я но пак нищо, не ми открива телефона. Но като включа кабела три пъти телефона вибрира...за това предполагам че проблема не е с кабела.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги извинявам се много,но ще се възползвам от темата,за да попитам, как да се отърва от error 9. Опитвам се да ресторна един iphone 5s ,но ударих на камък.Моля за помоща Ви.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Смених кабели,портове,компютри.. пак същата работа.Няма проблеми с фирмуера, свалих няколко ,но не ще .Последното не ми говори нищо колега,ако можеш да ме просветеш, ще съм ти благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема започна, след като сложих да проверя една дънна платка,за която не знаех в какво състояние е.Беше изгоряла.След като върнах моята,не запали и ми даваше да ресторна.Май трябваше да почна с това или няма значение!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А като върна твоята платка , винчетата на ламаринката, върху кабелите сложи ли, като върна платката ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...