Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мак мини към 4к ТВ


profusion

Recommended Posts

Дойде време да сменя стария мак мини 2011 с нов. Вързан ми е към ТВ, но когато го пусна на 4к менютата са толкова микроскопични че не може да се работи така. За това въпроса ми е коя резолюция е добра за скейлинг от 4к телевизорите. Освен това имам някакъв проблем с херците. Сложих приложението SwitchResX, примерно ми дава различни опции:

2560х1440  - 60hz - HiDPI

2560х1440  - 60hz

3008x1692 - 60hz - HiDPI

3008x1692 - 60hz

3200x1800 - 60hz - HiDPI

3200x1800 - 60hz

Интересно то е че мака ми го прави стандартно от контрол панела на опциите HiDPI, а при тях някак филмите накъсват нещо с кадрите се получава, което е ок при опциите без HiDPI, някой знае ли какво е това?

Имам и една опция 120хц но нещо не ми допада как реагира ТВ.

 

Screenshot 2019-01-23 at 17.00.44.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин да си го оставя на нативна 4к резолюция но да увелича менютата в ОС?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За жалост, не. Можеш само във файндър да увеличиш малко левия таб и някои от елементите според зависи в какъв изглед си.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко върнах го на 1080 :( инъче не може да се работи, явно 4к ще си гледам от тубата и нетфликса на самия ТВ. То така става неизползваемо 4к-то на Мака за какво му е щом всичко става неизползваемо като текст по менютата?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай го в hidpi. И 5К аймаците са така. Едно време бях писал фийдбек на епъл по въпроса и тогава бях още с не-ретина 27’ дисплей. С времето свикнах. Най-лошо беше със сафари, но в последните години там въведоха настройка за размер на шрифта индивидуално за всеки сайт.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да свикна ТВ е на 2,5м на 4к трябва да ида на 30см до ТВ за да видя какво става на 4к :) все пак не съм сокол, просто ще си го ползвам на 1080 hidpi 60hz, и без това 4к има само на Ютюб и Нетфликс които имат апп на ТВ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако го ползваш само за мултимедия, направи си едни големи икони на десктопа с шорткъти за Ютюб, Нетфликс и тн, а в самите сайтове си регулирай размера на шрифта веднъж с CMD+ и ще ти ги запомни.
Вече за други неща, по принцип не е удобно с ТВ. Дори да можеше да увеличиш системно размера на прозорци и шрифт, това ще доведе до загуба на екранно пространство. Ще виждаш всичко едро, но пак няма да е удоволствие за работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам го и за работа мейл/офис/брауз а торентите гледам през Плекс на ТВ аппа, така че за момента ще си карам по старо му :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ново наблюдение на стандартните настройки (без да ползвам SwitchRezX) имам 1440p като го избера ми го включва на 1440p na 60hz и изглежда ок, обаче модела ТВ (55NU8072) пише че тая резолюция не се поддържа на тия херци, как е възможно това и дали може да навреди на ТВ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос, когато избера тази опция:

Screenshot-2019-02-05-at-17-35-17.png

Защо пише "looks like" 2560×1440?

Дали мака пуска 4к резолюция и видеото е с увеличен интерфейс (тоест мака го скейлва), или пуска към 4к монитора 2560×1440 и ТВ го скейлва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е 1вото. А "looks like" означава точно това - с какъв (визуално) размер излиза интерфейсът.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, това обяснява нещата и това, че имам резолюзия която ТВ не поддържа :) просто Мака пуска 4к нативен сигнал за ТВ и го скалира до каквато искам визуално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...