Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Въпрос за стъклото на камерата


KLM

Recommended Posts

Навремето Епъл споменаваха в характеристиките на телефона, че покритието на камерата е сапфирено (както при часовниците).Сега не виждам да се споменава материала.Имате ли някаква информация? Сапфирното стъкло е практически недраскаемо.

 

 

Sent from my iPhone XS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още е такова, ама не е баш сапфирено. Във Ютюб има видео, което доказва това. С нормална употреба няма как да се надраска.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хич. 5S-ът по спомен беше първия, който рекламираха за сапфир на камерата(ако не бъркам) - ами ела да видиш моя. Носи се в джоб, самостоятелен, не се оставя където и да е и въпреки това е яко надран. В момента снимките са по-лоши от тези на 4S...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да дрийма е прав. Не е точно сапфирено, а някаква къстъм изработка на Апъл. Въпросното видео което споченава дрийма съм го гледал и пича изпробва стъклото с едни специални като химикали но метални с остър връх, който са с номера от 1 до 10 за твърдост и сапфира да речем до 8 номер не се драска а на Апъл от 5 номер почва да се драска и оставя следи. Този каза че това не може да е истински сапфир защото сапфира до 8 номер издържа и занесе това стъкло от телефона в спец лаборатория което доказва факта че не е 100% сапфир а къстъм майд от Апъл с най вероятна цел да излезе по евтино.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко взе много кастъм да ми идва!
То и предното стъкло им е кастъм, на тея скапаняци!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове


Да така е. Капиталистите като скъсат някой друг цент/долар умножено по милионните продажби и това им идва чиста печалба, за това Апъл прибягва до къстъм мейд стъкла и други компоненти. Имаше преди в нета разбивка за старите модели 4/5 че излизаха на Апъл около 200$ а си ги продават по 600$. Така тази въпросна камера стъклото и може и 5$ да струва.
А ето и въпросното видео




Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цената на продукта не е механичен сбор от цените на отделните части.
За лакомията на Епъл обаче, спор няма.


Sent from my iPhone XS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко взе много кастъм да ми идва!
То и предното стъкло им е кастъм, на тея скапаняци!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Предното стъкло се драска от въздуха! Без протектор за седмица по джобовете и е готово.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, не съм съгласен.Много отдавна ползвам iPhone.Никога досега не съм слагал протектор и нямам надраскан телефон.Какво ги правите тези телефони, бре?


Sent from my iPhone XS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползваме ги. Никъде не пише, че трябва да съм с меки китки и да работя в офис. Моят домейн е лаптоп с мноооого кабели и гаечен ключ. 4S-ът, който нося на работа е по-малко надраскан от 5S-а и седмицата които мъкна по кафета и курорти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...